Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 40/1014 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 313 - 320 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Görende her amerikalının elinde çuvalla dolar var. Türkiyede dolar çıktımı hemen sabahında uçakla getirip herşeyi yarı fiyatına satın alıyor sonra geri gidiyor sanacak.
    Öyle olsaydı dolar her yıl biraz artıyor. Şimdiye kadar Türkiyenin tamamını satın almış olmaları gerekmezmiydi?
    Yok öyle bişey. Amerikadaki zengin yine zengin, fakiri yine fakir.

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Yok yanlış mantık, burada 2 yıl önce tüm yatırımını (helede dişe dokunur ise) Dolara bağlayan biri şu anda Amerikadaki muadiline göre Türkiyede daha fazla zengin olmuş oluyor. Konuyu forumla ilişiklendirirsek , 2 yıl önce konut almak yerine parasını dolara bağlayan Türk yatırımcısı Amerikalı muadiline göre daha fazla konut alabilecek yada 2 yıl önce konut almamış olsa bugün aynı konutu yada benzerini Tl bazında daha ucuza almış olacak.

2. Kimsenin elinde öyle çuvallarla dolar yok. Boşuna hayal kurup hesap yapmayın.
    Türkiyede evler kredi ile alınıyor.
    Bunun yerini tutacak şimdiye kadar bir alternatif çıkmadı.
    Sokağa çıkın kimin cebinde dolar varmış bir sorun.
    yok 500 bin liralık dolar alacakmış 10 yıl tutacakmışta ikiye katlayacakmış. tamamen hayal.
    Paralelcilerde vardı ama onlarda 1 dolardı

Alıntı Originally Posted by Sagan Yazıyı Oku
    Saygıdeğer umutabi,

Karar matrisi yapmıştım. Önümüzdeki 3 yıl daha oturmayı düşünüyorum. İşime yakın. Ama Esenyurt malum berbat bir yer. Ailem için daha nezih bir yer olan Beylikdüzü - Mimamroba düşünüyorum. Bu arada şimdiki piyasa değeri 270 - 290 bin arası. Metro projesi olursa %40 - 50 faydası olur diye düşünüyorum.
    Türkiyenin durumuna kendi pencerenizden bakıp olur mu olmaz mı kendi kararınızı kendiniz vereceksiniz. Öte yandan 270-290 bin arası piyasa değeri olduğunu söylediğiniz dairenizi satışa çıkarsanız bu fiyatlardan satılıyorsa bir anlamı vardır ama yok satamıyorsanız değer konusu muallaktır. Ben kendi adıma söylüyorum, şu an oturduğum daireyi satışa çıkarıp geçmiş 2-3 yıl öncesi dolar bazlı fiyatları istesem bana millet af buyrun kıçıyla güler.

Alıntı Originally Posted by hissedar001 Yazıyı Oku
    Kimsenin elinde öyle çuvallarla dolar yok. Boşuna hayal kurup hesap yapmayın.
    Türkiyede evler kredi ile alınıyor.
    Bunun yerini tutacak şimdiye kadar bir alternatif çıkmadı.
    Sokağa çıkın kimin cebinde dolar varmış bir sorun.
    yok 500 bin liralık dolar alacakmış 10 yıl tutacakmışta ikiye katlayacakmış. tamamen hayal.
    Paralelcilerde vardı ama onlarda 1 dolardı
    Yok ben hayal kurmam ,kendimde ne varsa onun hesabını yaparım. Başkasının hesabı da beni ilgilendirmez, sadece görüşlerimi , geçmiş tecrübelerimi iyi niyetle yazarım isteyen istediği gibi düşünüp yatırım yapmakta hürdür.

Milyon Dolarlık beton projelerini kime satacaklar ? Papaz olmadık ülke kalmadı ,yabancıdan ümit yok peki bu şartlarda bunlara para yatıracak Türk kaldı mı ? Vardır üç beş kuşkum yok da üç beşle bu iş döner mi ? Peki dönmezse ne olacak ? Örneğin bilmem kaç milyon Dolar`a mal olacak üstelik kredisi Dolar olan SKYLAND Seyrantepe de ponzi sistemini döndürecek yeni alıcılar gelmezse bu proje bitebilir mi ? Benim bildiğim en yakın örnek bu ama kim bilir buna benzer kaç tane daha örnek vardır. Neyse beton da kriz olmaz diye inleyenler buralara pek fazla uğramaz oldu acaba neden ?

`3+1 diye aldığınız ev sizi daraltmasın` bir betoncunun yeni reklam kampanyası böyle , iyi yerden yakalamış ,cidden komik durumlar var, NEF 2+1 diye ev pazarlıyor brüt 75 m2 bir bakıyorsunuz net %52 m2 ye`e denk geliyor. Artık 52 m2 de nasıl 2+1 yaratmışlar yada bu m2 ler HOBİT ler için mi tasarlanmış varın siz karar verin.

7. adam betonla ilgili foruma girmiş. canhıraş şekilde beton beton ülke batıyor diye bağırıyor. madem betona bu kadar karşısın ne işin var burda. git teknoloji şirketleri ile ilgili forumlarda arz-ı endam eyle.

karıştırma. burası "şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım" ismiyle maruf bir sayfa. zekan almıyor galiba nerede olduğunu.

8. Piyasayı düşürüp ucuza emlak alma peşinde bunlar. Yoksa başka bir amaçları yok...

Alıntı Originally Posted by cevdetpaşa Yazıyı Oku
    adam betonla ilgili foruma girmiş. canhıraş şekilde beton beton ülke batıyor diye bağırıyor. madem betona bu kadar karşısın ne işin var burda. git teknoloji şirketleri ile ilgili forumlarda arz-ı endam eyle.

karıştırma. burası "şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım" ismiyle maruf bir sayfa. zekan almıyor galiba nerede olduğunu.

Sayfa 40/1014 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •