Onemli Gunler Banner
Sayfa 40/567 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon
Arama sonucu : 4535 madde; 313 - 320 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. hayırlı olsun, beklenen oldu %37,4...bence iyi bir oran...maliyetlerinin bir kısmı tl olan yerli üreticiler için kısmı avantaj sağlar bu durum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku
    Peki vergi dairesine sundukları gelir tablosu ile spk sunduğu gelir tablosu arasında çok fark vardır diye düşünüyorum . Doğal olarak vergi dairesine sundukları gelir tablosunda kar törpülenmiştir.

Saygılarımla.
    pek fark olmuyor yine de siz geçmiş 2-3 yıldaki farklara bir göz atın

Fincan kaynıyor , kulpu bir tutalım görün ralliyi

4. Hektaş Favok marjı %27
    Deva Favok marjı %39(daha kar lı)
    --/
    Hektaş Özsermaye karlılığı %29
    Deva Özsermaye karlılığı %41(daha kar lı)
    ---/
    Hektaş Dövizde de Net te -eksi 231 milyon
    Deva Dövizde de Net te +Artı 980 milyon(daha güçlü)
    --//
    Hektaş F/K çarpanı 38
    Deva F/K çarpanı 8(daha ucuz)
    -///
    Hektaş Piyasa değeri : 12.2 milyar Tl
    Deva Piyasa değeri : 6.2 milyar Tl(daha ucuz)
    --//
    Deva Defter Değeri : 10.5 tl
    Hisse değeri 31.2 tl
    PD/DD Çarpanı 3(daha ucuz)
    --//
    Hektas Defter Değeri : 1.6 tl
    Hisse değeri 14.1 tl
    PD/DD Çarpanı 8.6(daha pahalı)
    --//
    Her kıstasta Deva nın bilançoları kar lılığı daha güçlü, çarpanları daha ucuz
    Lakin;
    Hektaş; Son 5 yılda düzeltilmiş fiyatlar ile 40 kat fiyat artmış
    Kimse bana piyasa vs anlatmasın))) boşuna ilaça zam geldi, kar arttı, her gün ilaç ruhsatı alıyo, yeni fabrika açtı, jenerik ilaç vs kendinizi boşuna yormayın. Bu işin kuralı adaleti yok. Bi iki kişi ne isterse o oluyor maalesef..
    Yatırım Tavsiyesi Değildir
    Al-Sat-Tut tavsiyesi Değildir, naçizane fikirlerimdir

5. Bilançoya bu kadar az zaman kalmışken, bu endeks hareketine bile böyle hareket ediyorsa 4. çeyrek ihracat rakamlarında ciddi hayal kırıklığı bekliyorum.

Umarım yanılırım.

Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    Bilançoya bu kadar az zaman kalmışken, bu endeks hareketine bile böyle hareket ediyorsa 4. çeyrek ihracat rakamlarında ciddi hayal kırıklığı bekliyorum.

Umarım yanılırım.
    2021/9 aylık finansallarda 1.589 bin tl cironun %11,7 si olan 187 mio tl y.dışı satışlardan oluşuyordu. Buraların kısa zamanda %20 lere geleceğini düşünmüyorum.

Saygılarımla

7. 2018-2019 ve 2020 de yaşanan ihracat ivmesi bence 2021 de sekteye uğradı. Nedeni 3 yıldır Türkiye'de yaşanan ilaç ihracat ivmesi in 2021 de sınırlı kalmasi . Deva aynı şekilde 2021 de ihracatta hayal kırıklığı yaşayacaktir . Herşeyin %100 zamlandigi bir durumda ilaç fiyatının %37 artması da bence sıkıntılı bir durum . Uzun vadede şirkete güveniyorum özellikle 2023 ve sonrası ama bu sende endeks altında kalacağını düşünüyorum.
     Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku
    2021/9 aylık finansallarda 1.589 bin tl cironun %11,7 si olan 187 mio tl y.dışı satışlardan oluşuyordu. Buraların kısa zamanda %20 lere geleceğini düşünmüyorum.

Saygılarımla
    MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by garipy Yazıyı Oku
    2018-2019 ve 2020 de yaşanan ihracat ivmesi bence 2021 de sekteye uğradı. Nedeni 3 yıldır Türkiye'de yaşanan ilaç ihracat ivmesi in 2021 de sınırlı kalmasi . Deva aynı şekilde 2021 de ihracatta hayal kırıklığı yaşayacaktir . Herşeyin %100 zamlandigi bir durumda ilaç fiyatının %37 artması da bence sıkıntılı bir durum . Uzun vadede şirkete güveniyorum özellikle 2023 ve sonrası ama bu sende endeks altında kalacağını düşünüyorum.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İhracat konusunda bir kanıya varmak için son çeyreği görmemiz gerekiyor. Burada çok gez yazıldı, çizildi. İhracat çeşitli nedenlerle çeyrekten çeyreğe düzensiz artış ya da düşüşler gösterebiliyor, önemli olan yılın toplamındaki durumun ne olduğu.

Ayrıca her şey %100 arttı derken bunu nereye dayandırıyorsunuz, tuik rakamları ortada..ha onlara güvenmiyorsanız, %50 değil %60 arttı dersiniz...ama her şey %100 arttı demek biraz atmasyon oluyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 40/567 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •