Sayfa 400/1000 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500900 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,
    Uzun zamandır fon topiğini takip ediyorum vede sizlerden çok faydalı bilgiler edindim.Uzun yıllardır borsada uzun vadeli olarak hisseler alıp sattım,kazındığım oldu kaybetiğim oldu,üst üste koyup hesapladığımda değer olarak kazanmış,reel olarak ise kaybetmiş durumdayım,yaşadığım stres vede zaman kayb cabası.Bende edindiğim bilgiler neticesinde borsa yerine fon alımına karar verdim,tefasta kendimce yaptığım incelemelere göre kısa ve uzun vade olarak değerlendirildiğinde sırasıyla aşağıdaki fonların öne çıktığını gördüm.Param 10 eşit parçaya bölüp 8 çeşit hisse fon ,emniyet olarakta 2 çesitte ppf almaya karar verdim.Tabii hisse fonlar için düşüncem borsanın bir düzeltme yapmasından sonra alışa başlayacağım.Şu anda borsa çıkış trendinde olduğundan hepsi az veya çok kazandırmakta,%80 hisse bulundurmak zorunda olduklarından borsanın düşüşünde can yakmaları büyük olacaktır bence.Tesbit ettiğim fonlardan 8 adet seçim yapacağım,seçtiğim fonlar için vede düşüncem için görüş ,öneri ve eleştirilerinizi beklemekteyim.
    TTE
    TKF
    MAC
    GMR
    STH
    EID
    ST1

ACC
    TLH
    GL1
    FYD
    AAV
    YDI
    Bol kazançlar. Çoğu burada konuşulan fonlar. Ne kadar risk içerdiğini biliyorum diyorsunuz umarım başarılı olursunuz.

Mkk fon basina kesinti yapmiyormu.farkli.banka farkedermi ?
     Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Tesekkürler sanırım tek bankayla calışmak daha mantıklı.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,
    Uzun zamandır fon topiğini takip ediyorum vede sizlerden çok faydalı bilgiler edindim.Uzun yıllardır borsada uzun vadeli olarak hisseler alıp sattım,kazındığım oldu kaybetiğim oldu,üst üste koyup hesapladığımda değer olarak kazanmış,reel olarak ise kaybetmiş durumdayım,yaşadığım stres vede zaman kayb cabası.Bende edindiğim bilgiler neticesinde borsa yerine fon alımına karar verdim,tefasta kendimce yaptığım incelemelere göre kısa ve uzun vade olarak değerlendirildiğinde sırasıyla aşağıdaki fonların öne çıktığını gördüm.Param 10 eşit parçaya bölüp 8 çeşit hisse fon ,emniyet olarakta 2 çesitte ppf almaya karar verdim.Tabii hisse fonlar için düşüncem borsanın bir düzeltme yapmasından sonra alışa başlayacağım.Şu anda borsa çıkış trendinde olduğundan hepsi az veya çok kazandırmakta,%80 hisse bulundurmak zorunda olduklarından borsanın düşüşünde can yakmaları büyük olacaktır bence.Tesbit ettiğim fonlardan 8 adet seçim yapacağım,seçtiğim fonlar için vede düşüncem için görüş ,öneri ve eleştirilerinizi beklemekteyim.
    TTE
    TKF
    MAC
    GMR
    STH
    EID
    ST1

ACC
    TLH
    GL1
    FYD
    AAV
    YDI
    acizane düşüncem, yazdığınız fonlardan en az üçünü daha eleyin. eleme yaparken de şu noktaya dikkat edin: hisse fonlar genellikle endeks yükselirken yükselip düşerken de aynı şekilde düşerler. buradaki kriter şu olsun, endeks düşerken daha az etkilenip yükselişlerde de fazlasıyla kazandırmak. bu noktadan yola çıkarak fon sayısını daha seçci davranarak beş ile sınırlayın. fon sayınız beşe inerse paranızın da yüzde 50'sini riske atmış olursunuz. yani 100 liranızın 50 lirasıyla 10'ar liralık 5 adet hisse fon, geri kalanı da duruma göre kvb ve ppf olabilir. neden böyle düşünüyorum derseniz, burası borsa ve beklenmedik durumlar olabilir. bu durumda aşırı düşüşlerde mesela, kalan yüzde 50 ile küçük çaplı operasyonlar yapıp kısa vadeli alsatlarla zararı kısa zamanda kurtarırsınız. bir de her ne kadar değişken fon görünse de tcd de şu haliyle hisse fon konumunda. listenize bunu neden almadığınızı merak ettim, bok kazançlar.

4.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Mkk fon basina kesinti yapmiyormu.farkli.banka farkedermi ?

SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Her bankadan keser işlem yaptığınız sürece ne kadar hacim ile yaptıysanız ona göre.

5. OKT'deki hafif artışın sebebi ( geçici olabilir), içinde TPP ve ters repo olması mı? Ters repo neden bu yönde etki ediyor?

Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku

sanırım dikkatli bakmadınız,
    ben hala göremiyorum, sadece OSD ve OSL var bende gözüken

masaüstünden denedim oldu. gereksiz yazışma için özür
    para huzur vermiyor insana. sadece yaşamı daha bir yaşanabilir hale getiriyor.
    "baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş"

Sayin webster severler,

Gunluk bakildigi vakit
    Bugun onemli bir gun
    Alis yapacaklar 2 saatiniz kaldi
    3-4 unde londra gorusmesi var ve bu son derece onemli gorusme
    Dolara baktigimiz zaman sinav ceker pozisyonda...

Risk almayi sevenler 2 saat icinde alim yapmali ve h.sonuna fonsuz girmemeli.

Riski sevmem kar cepte guzel diyenlerde 2 saat icinde satis vermeli...

Bistin bu yukselisi suni gibi. Thy tasiyor...
    Viop degerine bakinca eksi kapatma ihtimali yuksek...ytd

Portfoyum

25 eid
    25 eib
    25 acc
    20 ppf
    5 tkf (bu sabah girildi)

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    -Portföy 10'a bölünür
    -3 parça hisse
    3 parça değişken
    3 parça borçlanma
    1 parça ppf alınır
    -Alınan 1 fon dahi kendi içinde zamana yayılıp en az 2 parça olarak alınır
    -Öyle ikide bir gir çık yapılmaz
    -Ayda hatta 2 ayda bir değerlendirme yapılır parçalar arasında gerekiyorsa geçiş yapılır
    -PPF'deki kısım en kısa sürede tekrar yerine konmak üzere fon alımında değerlendirilebilir ama asla ppf'siz kalınmaz
    -Mümkün olduğu kadar burada çok konuşulan ve popüler olan fonlardan kaçınılır, fon içeriği herkesin kendi tespitlerine göre doldurulur

Daha öncede aynı şeyleri yazmıştım
    Bu önerilerin patentini aldım��

Dileyen uygular

Yazan ve uygulayan
    Bir Foncu
    Güzel strateji benim de böyle ama o fonları doğru seçmek mesele işte, ppf kolay zaten hisse fonlar da kolay sayılır çoğu endekse bağlı gidiyor.
    Burada sorun daha çok değişken ve borçlanmalarda oluyor, onlarda seçim yapmak zor. Mesela benim portföye bakıyorum dün ve önceki gün borçlanma ve değişkenlerin kimi artı, kimi eksi gelmiş veya dün artı getirmiş olan bugün eksi ile onu götürmüş. Bu durumda getiri de sıfır olmuş neredeyse.
    Borçlanmalar da devlet tahvili içerenlere mi, yoksa özel sektör içerenlere mi ağırlık vermeli? Değişkenlerde içeriğinde neler olanları almalı onları duruma göre iyi belirlemek gerekiyor galiba.

Sayfa 400/1000 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500900 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •