Sayfa 400/601 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon
Arama sonucu : 4806 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

1.  Alıntı Originally Posted by kahırlı Yazıyı Oku
    Sn TH, bankaya 20 milyar TL enjekte edilecekse, ödenmiş sermayenin
    -7 milyara cikmasi (10 TL den yapılması durumunda)
    - 15 milyara cikmasi ( 2 TL den yapılması arasında)
    arasında bir fark yok mu?
    TC devleti için hangisi avantajlı?
    2 TL filan mümkün değil. 3. tahsisli kararı açıklandığında son 10 günün ağırlıklı ortalamasını bulacaklar, buna da artı eksi %20 uygulayıp baz fiyatı öyle hesaplayacaklar. Demek ki 2 faktör var. Tahsisli kararı açıklandığı zamanki 10 AORT üzerinde bankanın hükmü yok, sadece artı eksi %20 kararını kendi inisiyatifi ile alacak banka o kadar. Spottan pek uzaklaşmadıklarına göre, bana sorarsan spot fiyata yakın bir şey olur, önceki tahsislileri baz alırsak %3-4 gibi primli olur. Sözün özü baz fiyatın belirlenmesinde bankanın eli bağlı.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. https://www.trthaber.com/m/haber/dun...di-747266.html

Son Güncelleme: 18 Şubat 2023 Cumartesi 15:15 Kaynak: AA

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifaka üyelik başvurusu yapan İsveçin Başbakanı Ulf Kristersson ve Finlandiyanın Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto ile görüştü.

Stoltenberg, iki liderle Münih Güvenlik Konferansı kapsamında, Almanyada bir araya geldi.

Görüşmenin ardından sosyal medyadan açıklama yapan Stoltenberg, önceki gün Türkiyeyi ziyaretinin ardından İsveç ve Finlandiyalı liderlerle iyi bir görüşme yaptığını aktardı.

Stoltenberg, NATO müttefiklerinin iki ülkeyi ittifaka davet edip, tarihi bir karar aldığını belirterek İsveç ve Finlandiya, şu anda başvuru öncesine göre daha güvende. Her iki ülkeyi tam üye olarak karşılamayı sabırsızlıkla bekliyorum ifadelerini kullandı.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YTD

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    2 TL filan mümkün değil. 3. tahsisli kararı açıklandığında son 10 günün ağırlıklı ortalamasını bulacaklar, buna da artı eksi %20 uygulayıp baz fiyatı öyle hesaplayacaklar. Demek ki 2 faktör var. Tahsisli kararı açıklandığı zamanki 10 AORT üzerinde bankanın hükmü yok, sadece artı eksi %20 kararını kendi inisiyatifi ile alacak banka o kadar. Spottan pek uzaklaşmadıklarına göre, bana sorarsan spot fiyata yakın bir şey olur, önceki tahsislileri baz alırsak %3-4 gibi primli olur. Sözün özü baz fiyatın belirlenmesinde bankanın eli bağlı.

Sn. TH, merak ettigim 2 TL den yapmak mi yoksa 10 TL den yapmak mi daha cazip banka icin? Yani 2 TL den daha yuksek sermaye artisi daha saglikli duruyor, bu sayede banka daha yuksek tutarda kredi dagitabilir gibi.

Yasal cercevede sartlari hazirlamakta sorun yok,
    - tahtayi 18 liraya cekip 5 liraya kadar araliksiz Varlik fonu uhdesindeki hisseler satilsa
    - sonra da onumuzdeki 5 yil karlarindan karsilanmak uzere depremzedeler icin yapilacak konutlara faizsiz kredi dagitilsa, karsiliginda da Varlik fonu bankaya sermaye enjekte edecek dense mesela

tahta cok rahat 2 liranin altina gelir. Mevcut sermaye tavanina, sadece (25*2) 50 Milyar TL sermaye ekleyerek ulasmis olur TVF.

4. Bu bahsettiğin düpedüz manipülasyona girer hem de devlet eliyle yapılmış bir manipülasyona. Böyle bir senaryo mümkün değildir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5. Kaldı ki AKP seçimleri kaybederse tüm yönetim kurulu değişeceği gibi banka yeni ve beyaz bir sayfa açacak yani 180 derece olmasa bile mevcut yönetim stratejisi ciddi şekilde revizyona uğrayacak.

6. ÖZET:
    Çok yakında yapılacak 3. tahsisli sermaye artırımı ertesinde 3 yıl önce 1.25 milyar olan sermaye yaklaşık 7 milyar TL ye çıkmış olacak yani 7 : 1.25 = 5.6 katına çıkıyor lot sayısı, ki bunun anlamı %460 sulanma demektir. Böyle bir devasa sulanma olmasına rağmen hisse fiyatı hiç bir düzeltmeye tabi tutulmuyor tahsislinin doğası gereği. Bu ince noktayı dikkate almak şarttır aksi taktirde yanlış bir tablo çizmiş olursunuz.

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bu bahsettiğin düpedüz manipülasyona girer hem de devlet eliyle yapılmış bir manipülasyona. Böyle bir senaryo mümkün değildir.
    Sn TH devlet ne yapsa haklıdır bu ülkede.
    Banka için iyi olur mu olmaz mi düşük fiyattan tekrar yüksek bir tahsisliye gitmek? Özellikle bu afet sırasında.

8. Herkese selamlar.. uzun zaman oldu.. umarım.. kısa dönem hareketli olacak..

Sayfa 400/601 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •