Sayfa 401/1002 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Gayrimenkul surekli para etmeye , para kazanmaya devam eder mi acaba ? 1 milyona satilan daire %250 deger artisiyla kime satilir. Boyle giderse cogu kesimde alim gucu kalmayacak gibi gozukuyor zaten. Her sekilde enflasyona ezilecegiz diye dusunuyorum. Arz-talep dengesi yavas yavas bozuluyor.

Gayrimenkulde de para bi sekilde eriyecek gibi geliyor bana. Fed faiz arttirimi yaptikca , bilanco kuculmeye gittikce. Emtia fiyatlarinin dusmesi dolayisiyla cimento , demir vb insaat ham maddeleri dusmez mi ?

Yaniliyor olabilirim, bilgim oldugundan degil fikir yurutmek amaciyla yaziyorum.

Gercekten zor donemler. Pandeminin basinda piyasalar tepetaklak , allak bullak oldu diye dusunduk , onumuzdeki 2 sene boyunca basimiza daha neler gelecek kim bilir.
    emtia fiyatları o şekilde düşemez üstadım bahsettiğiniz belki manipülatif enstrumanlarda olabilir altın gümüş gibi tabi onlarında belli bir maliyeti var ama diyelim ki çimento üreten firma demir üreten firma bunların hem kar marjı çok yuksek değil hem de işletme giderleri sürekli yükseliyor ama tabi ki her malı eder fiyatına yakın alıp almadığınız mesele bence

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bist 100'de 16 hisse %100'ü aşmış yıllıkta.
    İş GYO %525 yapmış.
    Zamanında alıp, sabredip tutanlar o işi başarmış sayılırlar.

Bu arada THY %170 yapmış.

Biraz sabır birazda doğru yerde hamle yapmayı bilmek
    İşin özü bu.
    myfinans ustad saygılar

bence bahsettiğiniz hisselerde tutan başarılı sayılmaz denk geldi diye düşünürüm o kadar fon yöneticisi banka vs. var hiçbirinin iş gyo nun o kadar artacağını hayal edebileceğini sanmıyorum.

ama neticede al sat yapılmıyorsa genel olarak nadir sektör ve hisseler haricinde enflasyonist ortam da hisse yatırımları ülkemizde reel getiri sağlayamıyor velev ki dövizin müdahale edilerek gerçek değerini yansıtamıyorsa hesaplarımız hava da kalır

3. Uzun vadede nasıl olur bilmiyorum ama riskli fonların çoğuyla bile açıklanan enflasyonu yenmek çok zor, gerçek enflasyon desen zaten çok daha yüksek, yabancı hisse fonlar aylardır yerinde sayıyor, yerli hisse fonlar son zamanlarda iyi çıktı ama tüm portföy onlardan oluşmayınca pek işe yaramıyor, bir de borsanın düzeltmesi olursa tekrar geri gelirler, değişkenler hiç yoktan iyidir ama onlarda yine borsadan dolayı çıkıyor, emtialar çıkacağı kadar çıktı zamanında girenler faydalandı, bundan sonra fed faizleri var ne olur belli değil.

Şu an en azından seçime kadar sıfırdan bir fon portföyü yapmak istesek karar vermek çok zor, gayrimenkule yatırmak mı iyi diyorsun onların da fiyatları çok arttı, bu fiyatlardan almak akıllıca olur mu? bazıları da enflasyonla en iyi mücadele parayı harcamak diyor ama neye harcayacağız, saçma sapan bir ortam oldu iyice.

4.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Uzun vadede nasıl olur bilmiyorum ama riskli fonların çoğuyla bile açıklanan enflasyonu yenmek çok zor, gerçek enflasyon desen zaten çok daha yüksek, yabancı hisse fonlar aylardır yerinde sayıyor, yerli hisse fonlar son zamanlarda iyi çıktı ama tüm portföy onlardan oluşmayınca pek işe yaramıyor, bir de borsanın düzeltmesi olursa tekrar geri gelirler, değişkenler hiç yoktan iyidir ama onlarda yine borsadan dolayı çıkıyor, emtialar çıkacağı kadar çıktı zamanında girenler faydalandı, bundan sonra fed faizleri var ne olur belli değil.

Şu an en azından seçime kadar sıfırdan bir fon portföyü yapmak istesek karar vermek çok zor, gayrimenkule yatırmak mı iyi diyorsun onların da fiyatları çok arttı, bu fiyatlardan almak akıllıca olur mu? bazıları da enflasyonla en iyi mücadele parayı harcamak diyor ama neye harcayacağız, saçma sapan bir ortam oldu iyice.
    evet her yönü pis değneğe döndü iş...

son 1 yıla bakınca borsadır fondur arsadır emlaktır enyüksek getiri yatırım aracı olarak görmediğim arabamda olmuş...

traji komik ama böyle...o kadar al sat yap garajda duran araba kadar paramız artmamış...

bence otomotiv en likit enflasyona göre koruma aracı...

reel örnek 240,000 aldığım tam bir yıl önceki corolla araç toyotada şu anda 524,000 den satışta...

biraz tarım fonları iş yapar gibime geliyor ama onada yabancıyım...

5.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku

son 1 yıla bakınca borsadır fondur arsadır emlaktır enyüksek getiri yatırım aracı olarak görmediğim arabamda olmuş...

traji komik ama böyle...o kadar al sat yap garajda duran araba kadar paramız artmamış...

reel örnek 240,000 aldığım tam bir yıl önceki corolla araç toyotada şu anda 524,000 den satışta...

araba fiyatlarının bu kadar artacağını tahmin etmek çok zordu, aslında bayilerden haber gelse kasım ayında sırf yatırım amaçlı alacaktım olmadı, gayrimenkul, arsa yine çok değerlendi onları da kaçırdık.
    tarım fonlarından bir miktar almıştım uzun vadeli dursun bakalım, ya ppf ve borçlanmalarda parayı eriteceğiz ya da emtia, döviz ve borsa fonlarında uzun süre yerimizde sayacağız, risk alıp trade edebilenin kazanacağı bir döneme girdik anlaşılan.

6. Bloomberght ekranında tahvil faizlerinde 5 yıllıklarda %0,61 , 10 yıllıklarda %0,60 yükseliş görünüyor. Bu durumda içerisinde tahvil olan borçlanma araçları fonları artı mı- eksi mi olur ?

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    gösterge faiz oranlarının yükselmesi demek , yatırımcıların elindeki tuttukları tahvillerin piyasadaki fiyatı düşüyor demek.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

8.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku

Gerçekten 6 Nisan 2021'de aldıysanız; 29.500dolarmış; bugün 35.500 yani dolar bazlı %20 kazanmışsınız, dolardaki %10 enflasyonu çıkarırsak, reel getiriniz %10. Basit bir yatırım için güzel ancak Tesla dolar bazlı %65 artmış aynı tarihte

Sayfa 401/1002 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •