Onemli Gunler Banner
Sayfa 401/631 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501 ... SonSon
Arama sonucu : 5042 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,894
     Alıntı Originally Posted by Stock trader Yazıyı Oku
    ABD kendi sonunu kendi hazırlıyor. Faizleri gereğinden fazla artırarak güçlü doların oluşmasını kendi istedi. Daha önce 100 USD olarak ithal ettiği ürünü şu an güçlü dolar sayesinde belki 80 U0SD ithal edebiliyor ama bu durumda ABD li yatırımcı sanayiye yatırım yapmak yerine ya ithalatçı oluyor yada faize yöneliyor. Sonuç olarak üretim ekonomisinden ithalata dayalı ekonomiye doğru hızla ilerliyor. Şu an ekonomilerini ayakta tutan savunma sanayi ve
    brent petroldür
    . Enerjide alternatifler geliştikçe özellikle elektrik enerjisi bu gücüde hem ABD nin hemde Rusyanın kaybolacaktır. Petrole olan ihtiyaç yıldan yıla azalmakta. Finansın sahipleri ( 200 Aile) çok uzun değil yakın gelecekte kartları tekrar dağıtacak gibi gözüküyor. Ama bu süreç biraz sancılı olacaktır , değişim sancısı. Acayip komplo teorisi ürettim galiba ama bu yazdıklarımı yabana atmayın.
    Blonladığım kısmı anlayamadım. Biraz açarmısınız.

2. Yetmedi bide İsrail savasi çıktı.Muslum G . Müslüm savaşı.Biz bu işin neresindeyiz?

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. çarşamba aşağı, perşembe yukarı, cuma aşağı, cumartesi pazar tatil, pazartesi yukarı diyecektim ama artık diyemiyorum.. israil-filistin çatışmasının etkisi ile satış gelecektir. Türkiye kesin tarafını belirlemek yerine bu konuda mutlaka tarafsız kalmayı bilmelidir aksi taktirde bakan şimşekin para bulma planları sekteye uğrayabilir. yatırım tavsiyesi değildir.....

4. "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5. benim yazdıklarım kamuoyuna alenen paylaşılan haberlerdir.. israil filisintin çalışmasından haberin yoksa cehalet senin kusura bakma kardeşim.. aç biraz tv izle..

6. israil ile Türkiye nin ilişkilerinin tam iyileştiği noktada bu olayın olması tabiki bizim ekonomimiz ve doyası ile borsamız için büyük risktir.. bunun neresi yorum..kim tersini söyleyebilir... yatırım tavsiyesi değildir...

7. Brent petrol Dünya petrol piyasasında fiyatı belirler . Dünya petrol firmaları içerisinde Seven sisters denilen 7 üreticiden biridir ve adı Shell dir. Bakmayın Londra merkezli olduğuna Dünyayı yöneten ailelerden biridir ve Dünyadaki en fazla petrol üreten ve petrol fiyatlarını istedikleri gibi indirip çıkarırlar. Bunların ağa babaları ABD ve Rusyadır. Opec bir figürandır.

8. adam o kadar korkak ve sinsi ki yazdıklarını silmiş..neden siliyorsun ? madem inandığım bir şey var sonuna kadar savun... tekrar söylüyorum ben kimseye burada yatırım tavsiyesinde bulunmuyorum.. sadece kamuya mal olmuş haberlerin borsaya ve piyasalara yansımaları olacağını kendime göre yorumluyorum.. israil ve filistin çatışması orta doğudaki dengelerin bozulması için fitili ateşleyebilir... bizde bu bölgeye en yakın bir ülke olarak bundan doğal olarak etkileniriz.. bununda piyasalara olumsuz etkileri olur.. hepsi bu.. yatırım tavsiye değildir...

Sayfa 401/631 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •