Sayfa 402/654 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502 ... SonSon
Arama sonucu : 5225 madde; 3,209 - 3,216 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1.  Alıntı Originally Posted by serfaruk Yazıyı Oku
    Özel Durum Açıklaması (Genel) A+ A-
    Özet Bilgi
    Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile imzalanan Kredi Sözleşmesi
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ("EBRD"), Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş' nin Gloss & Green teknolojisiyle ürettiği çevreci ve geri dönüştürülebilir metalize kutularının, gelecek dönemlerdeki kapasite artışını teminen, şirkete destek olmaya karar vermiştir. Bu sebeple, 23.07.2019 tarihinde EBRD ile Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş arasında 3.000.000 Avro tutarında, uzun vadeli bir kredi sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşme ile ilgili kredi kullanım evraklarının ilgili prosedürlere uygun olarak tamamlanmasını müteakip kredi kullanımı gerçekleşecektir. Kredi tutarının 2.400.000 Avro tutarındaki kısmı 5 yıl vadeli, kalan kısmı ise Clean Techology Fund (CTF) kapsamında 600.000 Avro tutarında olup, 10 yıl sonra defaten geri ödenecektir.
    Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ("EBRD"), Durdo'ya : Gel sen iyi calisiyorsun .Çalışmaların hoşuma gidiyor.Sana 3 m euro demiş mi yoksa yöneticiler kendisi mi istemiş. Zaten bir sürü borcu var. Adamlar yönetim gideri diye tüm kârı cebe indiriyorlar.Ilk çeyrekte bir yıllık kar kadar parayı cebe indirdiler yönetim gideri diye. Korkarım yine aynısını yapacaklar. Adamlar haberi neden bir hafta sonra veriyor? Iyi çalışıyorlar ama kendilerine çalışıyor bu adamlar.

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by amazon Yazıyı Oku
    Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ("EBRD"), Durdo'ya : Gel sen iyi calisiyorsun .Çalışmaların hoşuma gidiyor.Sana 3 m euro demiş mi yoksa yöneticiler kendisi mi istemiş. Zaten bir sürü borcu var. Adamlar yönetim gideri diye tüm kârı cebe indiriyorlar.Ilk çeyrekte bir yıllık kar kadar parayı cebe indirdiler yönetim gideri diye. Korkarım yine aynısını yapacaklar. Adamlar haberi neden bir hafta sonra veriyor? Iyi çalışıyorlar ama kendilerine çalışıyor bu adamlar.

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hocam dün alsam mı acaba deyip tereddüt ediyordunuz.
    şuan almayıp nefret etme aşamasına geçmişsiniz diye düşünüyorum.

3. Merhaba Arkadaşlar,

Durdo da ciro artışı dışında herşey yolunda gidiyor,yenı haber akışları ve beklentiler ile birlikte taşlar tek tek yerıne oturmaya başlıyor. Şimdi kendi kendime sorduğum soruları burada paylaşmak ve sizlerede sormak istiyorum.

1-Türkiyede 1 tane olan super bir makine aldık, ama hala yeni teşvik ve en son EBRD alınan krediler var bu neyin hazırlığı,

2- Alınan bu süper baskı makinemiz yakın zamanda değişmedi ise şuan 2 vardiya çalışıyor, ne zaman 3 vardiya yani 24 saat usulüne göre çalışacak,

3- Eğer 3 vardiya çalıştırma gibi bir niyetiniz var ise bu makıneden çıkan malı 3 vardiya ile kesmeye çalıştığınız kesim makıneleriniz bu makınenın hızına yetişebilecek mi bununla ilgili planınız nedir ?

4- Şube olarak faaliyetlerinizi sürdürdüğünüz ikinci fabrikanız tabiri caizse ahırdan bozma bir yer ve atıl duruyor burayla ilgili MODERNİZASYON düşünüyormusunuz. ( BU KISIM ONEMLİ )

Bu soruların cevapları küçük ve büyük yatırımıcının önünü görmesini sağlayacak ki en büyük eksiğimiz hissede büyük yatırımcı, yatırım fonları ,emeklilik fonları ve yabancı alışlarının olmaması.Beklentiler gerçekleşmedende gelmiyecekler gibi, gerçek anlamda fiyat olarak o zaman tepki verecek galiba.

Şuan iyi durumda değiliz maalesef fiyat anlamında sıkıştık kaldık ve kötü bir izlenim yaratıyor, forumdada arkadaşlar tereddüt ediyor haklılarda.

Yaptığı yatırımların karşılığını ciroda, brüt kar ,özsermaye artışında görüyor olmamız önemli kısa vadede net karlılığa çok takılmamak gerek tabiyki karlılıkta önemli ama yatırımlar bitince taşlar yerıne oturunca o yüzden ciro ,brüt kar ve özsermaye artışı benim yatırım anlayışımda daha önemli.

4. Birkaç gündür DURDO ile ilgili tüm bildirimleri, finansal tabloları ,sosyal medyada çıkan tüm yazıları ve geldiğimiz noktayı inceliyorum.
    Son iki yıldır fiyatı 7 ye kadar getirip oradan verdiklerini gördüm. Hisseyi şişiren ve şu anda olmayan birilerinin en önce gemiyi terk ettiklerini de fark ettim..Hisse gayet güzel. Performansı ve geleceğe dönük yatırımları da harika. Sadece firma yönetiminin şeffaf olmadığını, karı öncelikle kendilerine yazdığını( Yönetim gideri, finansal ve muhasebe oyunları vb ) fark ettim. Hisse uzun vadede süper olabilir. Fakat bu yönetim kadrosuna da hiç güvenemiyorum. Bir çeyrekte , bir yılın karı kadar ya da sermayesi kadar yönetim giderini boğazına indiren başka firma görmedim. Bunlar kendi firmalarını geleceğe hazırlıyor fakat tüm kazancın da ceplerinde olmasını istiyor ne yazık ki. Ben artık almaktan vazgeçtim ve izlemeye koyuldum. Bakalım son iki yıldır oynanan oyun ,bilançodan sonra tekrarlanacak mı?

5. Aslında durdo yöneticilerine firmanın borsaya açık olduğunu hatırlatmak lazım (spk tarafından) ... Malesef maaş prim adı altında agresif rakamları alıyorlar...

6. Kendilerine yazdıkları yönetim giderinin yarısın cebe indirseler ,yarısını kar yazsalardı ilk çeyrekte 6 milyondan fazla kar çıkardı ortaya.Diğer yarısını da bu dönem yazsalar 12 milyon ederdi kar.

7.  Alıntı Originally Posted by amazon Yazıyı Oku
    Birkaç gündür DURDO ile ilgili tüm bildirimleri, finansal tabloları ,sosyal medyada çıkan tüm yazıları ve geldiğimiz noktayı inceliyorum.
    Son iki yıldır fiyatı 7 ye kadar getirip oradan verdiklerini gördüm. Hisseyi şişiren ve şu anda olmayan birilerinin en önce gemiyi terk ettiklerini de fark ettim..Hisse gayet güzel. Performansı ve geleceğe dönük yatırımları da harika. Sadece firma yönetiminin şeffaf olmadığını, karı öncelikle kendilerine yazdığını( Yönetim gideri, finansal ve muhasebe oyunları vb ) fark ettim. Hisse uzun vadede süper olabilir. Fakat bu yönetim kadrosuna da hiç güvenemiyorum. Bir çeyrekte , bir yılın karı kadar ya da sermayesi kadar yönetim giderini boğazına indiren başka firma görmedim. Bunlar kendi firmalarını geleceğe hazırlıyor fakat tüm kazancın da ceplerinde olmasını istiyor ne yazık ki. Ben artık almaktan vazgeçtim ve izlemeye koyuldum. Bakalım son iki yıldır oynanan oyun ,bilançodan sonra tekrarlanacak mı?

Hem kağıdın yok hem ukalalık yapıyorsun. Hemde firma ile ilgili herşeyi biliyorsun. Hemde yeni üyesin... Hayde her kimsen kağıdı kötülemeyi bırak... Gerçek nickin neyse onunla yaz..... Kağıdın gerçekten yoksa git başka forma kafa karıştırma, mide bulandırma.... Biz kağıdımızın gidişatından memnunuz çok şükür.

8. Terbiyesizlik yapma. Burada herkes fikrini yazabilir.Sen kimsin de bana git diyebilirsin?

Sayfa 402/654 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •