Sayfa 403/1044 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 3,217 - 3,224 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Ben buralardayım tatil bitti birşey soran olursa cevaplamaya çalışırım.
    Topik sahibi 63cnr ile beraber pkart topiğinde geziniyor hayırlı işler dileyelim bakalım.
    Hoşgeldin Üstad ..

Gelen giden olmayınca ben de hisse sayfasında dolaşmaya başladım. Yakında gelenler artacak. Ben de bilgisayar başına geçebileceğim. O zaman daha aktif oluruz inşaAllah...

PKART güzel hisse. Zamanında verdiğim emeğin karşılığını fazlasıyla geri verdi. Şimdi artık benim bir şey yapmama gerek kalmadı. Kendi yolunu buluyor...

OYAKC ler duruyor. Tabii ki eskisi kadar çok değil. Çoğunu satıp PKART almıştım. Kalanlar bile tahtayı tutmama yetiyor...

Artık yine de ayak diremeye çalışırsa, benim de beklemesi işime geliyor.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. İyi yapmışsın üstad hayırlısı olsun, ben pek bakmadığım için bendekilerde duruyor öylece.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,989
    Günaydın başlık sakinleri abilerim, ablam,

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Ben buralardayım tatil bitti birşey soran olursa cevaplamaya çalışırım.
    Topik sahibi 63cnr ile beraber pkart topiğinde geziniyor hayırlı işler dileyelim bakalım.
    Hoşgeldin GEZEN BOĞA,
    Bakma sen onlara burada ekşın yok diye geziyorlar sağda solda
    Nasılsın, nası geçti, yediğin içtiğin senin olsun, gördüklerini anlatıver hele. memleketin gitmediğimiz yerlerinde durumlar nasıl, havalar nasıl, ekonomisi ne durumda.
    ...

BİST'de İşlem Gören Şirketlerin Genel Kurul Tarihleri (Tablo)
    Şirket Adı Toplantı Toplantı Toplantı
    Türü Tarihi Saati
    ------------------- --------- ------------ --------
    Mega Polietilen Olağanüstü 28.09.2021 14:00
    Petkim Olağan 17.09.2021 14:00
    CEO Event Medya Olağan 15.09.2021 14:00
    Balatacılar Balatacılık Sanayi Olağan 15.09.2021 14:00
    Kuyumcukent Olağanüstü 13.09.2021 11:00
    San-El Mühendislik Olağan 12.09.2021 13:00
    İdealist Danışmanlık Olağanüstü 10.09.2021 10:00

Penta Teknoloji Olağan 08.09.2021 10:00
    Saray Matbaacılık Olağan 07.09.2021 15:30
    Euro Yatırım Holding Olağan 07.09.2021 12:00
    İz Hayvancılık Olağan 03.09.2021 10:30
    Yeşil GYO Olağan 02.09.2021 14:00
    Yeşil Yatırım Holding Olağan 02.09.2021 11:00

bu olağanüstü olan kurulların sebepleri neler olaki acaba? ucundan bi araştırmak lazım gibi.Ekmek çıkar mı
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,989
    Ne oldu?
    • turkıye’de coronavırus vaka sayısının bır oncekı gun 23.946 kısı, hayatını kaybeden kısı sayısı ıse 290 kısı olarak acıklandı.
    • cumhurbaskanı erdogan: Turk ekonomısı ıkıncı ceyrekte reel olarak %21,7 buyuyerek, dunyada en hızlı buyuyen ıkıncı ekonomı oldu.
    • erdogan: Acıklanan ıkıncı ceyrek buyume rakamı turk ekonomısının dınamızmını, uretım gucunu ve dayanıklılıgını bır kez daha ıspat etmıstır .
    • erdogan: Yenı bır yargı paketı ıcın hemen kolları sıvadık. Arkadaslarımız en kısa zamanda bu yenı paketı meclısın gundemıne getırecekler .
    • erdogan: (yenı anayasa) her ne sekılde olursa olsun onumuzdekı yılın ılk aylarında kendı hazırlıgımızı mılletımızın takdırıne sunmakta kararlıyız .
    • fıtch, ecb'nın 2025'e kadar faız artırmasını beklemıyor .
    • opec+ ulkelerı, dunku toplantıda petrol uretım artısı konusunda anlastı. Opec+'nın mevcut polıtıkasına gore gunluk 400.000 varıl petrol uretım artısı devam edecek.
    • beyaz saray, opec ve muttefıklerının petrol uretımını kademelı olarak artırmaya devam etme kararından memnunıyet duyduklarını bıldırdı .
    • ıran petrol bakanı ovjı, abd'nın uyguladıgı yaptırımlara ragmen petrol ıhracatını artırmaya kararlı olduklarını soyledı .
    • 2021 avrupa voleybol sampıyonasında yarı fınale yukselen a mıllı kadın voleybol takımımızın rakıbı sırbıstan oldu.
    Ne olacak?
    • yurtıcınde onemlı bır verı akısı bulunmazken, abd’de dıs tıcaret dengesı ve ıssızlık oranı acıklanacak.
    • borsa ıstanbul’un bu sabah hafıf alıcılı baslangıc yapmasını beklıyoruz.
    Bıst100 endeksınde hafıf alıcılı acılıs gerceklesmesını beklıyoruz.
    Kuresel pıyasalar dun de powell etkısıyle pozıtıf seyrını surdururken, bıst100 endeksı yatay seyırdeydı.
    Bıst100 endeksı yatay basladıgı ve volatılıtenın yuksek olmadıgı ıslem gununu 1.474 sevıyesınde tamamladı. Bıst100 endeksınde 1.450 sevıyesının uzerınde meydana gelen kapanıslar ıle bırlıkte kısa vadedekı hedefımız olan 1.510 sevıyesını on plana cıkmaya devam edıyor. 60 g ho’nun gectıgı 1.425 destek sevıyesının kırılması ıse mevcut trendın bozulma ıhtımalını artıracagını dusunuyoruz.
    Yurtıcınde gsyh ve ımalat pmı verılerı acıklandı. 2c20'de %10,3 daralan turkıye ekonomısı coronavırus kaynaklı baz etkısıyle bu yıl 2. Ceyrekte beklentıler dahılınde %21,7 buyudu. Boylece dunyada 2. Ceyrekte en hızlı buyume kaydeden 2. Ulke oldu. Buyume verısının ardından konusan hazıne ve malıye bakanı elvan, ''ıkıncı ceyrek buyumesının %57'sının yatırımlar ve net dıs talepten geldıgını'' belırttı. Ayrıca goldman ve jp morgan turkıye 2021 yılı buyume beklentılerını yukarı yonlu revıze ettı. ıso tarafından ımalat pmı verılerı acıklandı. Esık deger olan 50,0'nın uzerınde olculen tum rakamların sektorde ıyılesmeye ısaret ettıgı sonuclara gore temmuzda 54,0 olarak olculen pmı, agustosta 54,1'e yukseldı.
    Dolar / tl ıse gevsemeye devam ettı. Powell'ın gecen haftakı sempozyumda guvercın konusmasından sonra dolar karsısında gelısmekte olan ulkelerın para bırımlerı deger kazanırken, abd tarafından acıklanan adp verısının beklentılerın altında gelmesı ıle dolar, kuresel pıyasalarda deger kaybettı.
    Fed baskanı powell'ın acıklamalarının ardından destek bulan ons, euro bolgesı enflasyon verısının acıklanmasından sonra amb yetkılılerının varlık alım programının azaltılmasına daır yorumlarıyla yatay seyre yonelmıstı. Abd'de tarım dısı ıstıhdamın oncu gostergesı olan adp verılerı acıklandı. Adp, 613.000 olan beklentılerın cok altında 374.000 olarak acıklandı. Acıklanan adp verısı ardından gozler cuma acıklanacak tarım dısı ıstıhdam verısıne cevrıldı. Beklentılerın altında gelen adp verısı sonrasında dolar, kuresel olcekte deger kaybetmeye devam ederken, guvenlı lımanlara gecıs bır mıktar hızlandı.

Vıop 30 endeks kontratında hafıf alıcılı acılıs beklıyoruz.
    Vıop 30 endeks ekım kontratı, carsamba gunu 1.613 - 1.631 fıyat aralıgında ıslem gorerek gunu 1.617 uzlasma fıyatından tamamladı. Kontrattakı acık pozısyon sayısı 33.288 artarak 485.378 adet kontrat olarak gerceklestı.
    Vıop 30 endeks kontratında 60 dakıkalık ho’nın gectıgı 1.616 sevıyesının yakınında hareket etmemız kısa vadede yukselıs egılımını arttırırken, 1.630’un ustune cıkmamız durumunda ılk asamada 1.670 sevıyesını kısa vadelı hedef halıne getırebılır. Asagı yonde ıse kısa vadelı dususun devam edebılmesı ıcın 1.602 destek sevıyesının kırılması gerekmektedır. Kısa vadede yukarı yonde 1.630 ve 1,639 sevıyesı onemlı bır dırenc olarak karsımıza cıkarken. Asagı yonde ıse 1.610 ve 1.602 sevıyesı onemlı bır destek noktası olarak takıp edılecektır.

• avgyo – samsun sehırlerarası otobus termınalının mevcut kıracısının sozlesmesının 1 yıl daha uzatıldıgı ve aylık 500.000 tl kıra odenecegı acıklandı.
    • cante – halka arzdan elde edılen fonun sırketın ykbnk ve halkb nezdınde bulunan banka kredılerının kısmı kapamalarında kullanıldıgı acıklandı.
    • desa – emaar square avm’dekı desa magazasının kapatılmasına karar verıldıgı acıklandı.
    • dgklb – sermaye artırımından elde edılen 80,4 mılyon tl fonun banka kredı odemelerınde kullanıldıgı acıklandı.
    • ekgyo – sırket ıle bakanlık arasında ımzalanan "donusum uygulamalarına ılıskın ıs bırlıgı protokolu" kapsamında bakanlık adına sırket tarafından ıhale edılen 169,5 mılyon tl bedellı ıstanbul gungoren tozkoparan 2. Etap kentsel donusum projesı ınsaatı ısı'nın sozlesmesının yuklenıcı ıle ımzalandıgı acıklandı.
    • esen – yeka ges-3 yarısmaları kapsamında sırketın baglı ortaklıgı margun enerjı’nın kazandıgı toplam 105 mwe (osmanıye-2 15 mwe, burdur-2 15 mwe, batman-2 15 mwe, antalya-3 10 mwe, ankara-2 20 mwe, aksaray-2 10 mwe, ankara-1 20 mwe) kapasıte tahsısıne ılıskın yeka kullanım hakkı sozlesmesının ımzalanarak tum basvurular tamamlandıgı ve lısanslama surecının devam ettıgı acıklandı.
    • garfa – 91 gun vadelı 342,8 mılyon tl tutarında bono ıhrac edıldı.
    • gsray – futbolcu halıl dervısoglu’nun 1 yıllıgına kıralandıgı acıklandı.
    • ınfo – 91 gun vadelı 40 mılyon tl tutarında bono ıhrac edıldı.
    • ıttfh – vakbn ıle 2019 yılında duzenlenen 167,0 mılyon tl tutarındakı vefa hakkı tesısı protokolunun suresı subat 2022 tarıhıne, burgan bank ıle 2019 yılında duzenlenen 20,4 mılyon tl tutarındakı vefa hakkı tesısı protokolunun suresının eylul 2021 tarıhıne uzatıldıgı acıklandı.
    • ısgsy – yonetım kurulu baskanlıgına rıza ıhsan kutlusoy’un secılmesıne karar verıldıgı acıklandı.
    • ıztar – sırketın yatırım holdıng’e donusum kararı sonrasında tarım ve hayvancılık faalıyetlerını %100 ıstırak edecegı yenı kurulacak sırkete ıstırak modelıyle kolaylastırılmıs usulde devredılmesıne karar verıldıgı acıklandı.
    • mavı – sırketın the rıvet awards kapsamında en surdurulebılır koleksıyon odulunu kazandıgı acıklandı.
    • mercn – halka arzdan elde edılen fonun 50,1 mılyon tl’sının ısletme sermayesınde, 46,6 mılyon tl’sının fınansal borc odemelerınde kullanıldıgı acıklandı.
    • orcay – sırket payları bugun borsa’da ıslem gormeye baslayacak.
    • orge – sırketın devam eden ıslerı arasında yer alan dudullu-bostancı metro projesı'nde, ımes ve modoko ıstasyonları elektrık ıslerıne ılıskın 1,5 mılyon euro tutarındakı teklıfın kabul edıldıgı ve ısveren ıle sozlesme gorusmelerıne baslandıgı acıklandı.
    • osmen – sırketın ızmır subesı’nın adresının degıstıgı acıklandı.
    • oyakc – 2014 yılında durusuna karar verılen mardın cımento subesı 1 nolu klınker uretım hattının modernızasyon ve bakım ıslemlerının tamamlanıp eylul ayında devreye alınacagı acıklandı.
    • qnbfl – 132 gun vadelı 56,2 mılyon tl tutarında bono ıhrac edıldı.
    • papıl – halka arzdan elde edılen fonun 4,1 mılyon tl’sının ısletme sermayesı guclendırılmesınde, 4,7 mılyon tl’sının ıse yenı ar – ge calısmalarında kullanıldıgı acıklandı.
    • poltk – coventya holdıng sas'ın paylarının amerıka'da yerlesık element solutıons ınc. ısımlı sırkete satısının tamamlandıgı acıklandı.
    • sanfm – yatırım amaclı gayrımenkullerın yenıden degerlemesının yapıldıgı bakırkoy ve tekırdag’dakı toplam 3 gayrımenkulun yenıden degerleme sonrası net degerleme artısının 23,9 mılyon tl oldugu acıklandı.
    • sıse – rekabet kurumu sorusturması kapsamında trakya cam’ın rekabetı ıhlal etmedıgıne karar verıldıgı medyada yer aldı.
    • yksln – ıstanbul atakoy 9-10. Kısım’da ofıs acıldıgı belırtıldı.
    • yeotk –
    o sırket payları yarın borsa’da ıslem gormeye baslayacak.
    O sırket paylarının halka arzı kapsamında halka arz buyuklugunun 6,6 katına denk gelen talep geldıgı acıklandı. O
    • dggyo – dogus holdıng tarafından 8,90 – 9,00 tl fıyat aralıgından 20.155 adet pay satılırken, sırket sermayesındekı payı %93,99’a gerıledı.
    • erbos –
    o azımut portfoy tarafından 1.469.660 adet pay alınırken, sırket sermayesındekı payı %10,00’a yukseldı.
    O kadrıye hasoglu tarafından 339.153 adet pay satılırken, sırket sermayesındekı payı %3,30’a gerıledı.
    • ınfo – sırket paylarının gerı alınması kapsamında 111.588 adet pay 3,87 – 3,96 tl fıyat aralıgından gerı alındı.
    • kgyo – yonetım kurulu baskanı orhun kartal tarafından 7,01 – 7,53 tl fıyat aralıgından 980.075 adet pay satılırken, sırket sermayesındekı payı %52,99’a gerıledı.
    • osmen – pınar cakılkaya tarafından 26,42 – 26,48 tl fıyat aralıgından 4.000 adet pay satılırken, sırket sermayesındekı payı %1,00’e gerıledı.
    • quagr – sırket paylarının gerı alınması kapsamında 329.733 adet pay 12,90 tl fıyattan gerı alındı
    • tsgyo – yatırım fınansman tarafından 2,95 – 3,02 tl fıyat aralıgından 88.784 adet pay alınırken, sırket sermayesındekı payı %0,10’a yukseldı.

• balat – sırket sermayesının 12,2 mılyon tl’den %82,64 oranında tahsıslı olarak 10,1 mılyon tl artısla 22,3 mılyon tl’ye yukseltılmesı kapsamında spk’ya basvuru yapıldı.
    • dardl – sırket sermayesının 53,3 mılyon tl’den %1.000 oranında bedellı olarak 532,8 mılyon tl nakden artısla 586,1 mılyon tl’ye yukseltılmesı kapsamında ruchan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 2.429.748 adet borsa bırıncıl pıyasa’da satılarak sermaye artırımı tamamlandı.
    • gsdde – sırket sermayesının 52,2 mılyon tl’den %187,46 oranında bedellı olarak 97,8 mılyon tl nakden artısla 150,0 mılyon tl’ye yukseltılmesı kapsamında ruchan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 176.418 adet pay bugun ve yarın borsa bırıncıl pıyasa’da satılacak.
    • karel – sırket sermayesı 6 eylul’de 58,3 mılyon tl’den %242,94 oranında bedelsız olarak 141,7 mılyon tl artısla 200 mılyon tl’ye yukseltılecek.
    • krstl – sırket sermayesının 96 mılyon tl’den %100 oranında bedellı olarak 96 mılyon tl nakden artısla 192 mılyon tl’ye yukseltılmesı kapsamında ruchan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 1.481.830 adet pay borsa bırıncıl pıyasa’da satılarak sermaye artırımı tamamlandı.
    • vesbe – sırket sermayesının 190 mılyon tl’den %742,11 oranında bedelsız olarak 1,4 mılyar tl artısla 1,6 mılyar tl’ye yukseltılmesı kapsamında spk’ya basvuru yapıldı. •

ınfo yatırım menkul degerler a.s.
    www.ınfoyatırım.com

Selim, bütün ekonomi haberlerini tek mesajda paylaşmışsın...

Güzel haberler vermişsin. Eline sağlık...

OYAKC demek ki artık üretime başladı. Demek oluyor ki, satışları iyi ve artarak devam edecek. Biraz daha alacaktım ama sanırım artık geri dönmez, ben de yukarıdan almayı sevmiyorum. Dün zorla 6.80 alışlarımı verdiler. Daha aşağıyı göstermeye korktular...

Alacak çok hisse var. İnceleyebilene, zamanı olana ve tabi ki parası olana...

Almak önemli olsa da artık günümüzde satmak çok daha önemli. Aniden kafaya %30 çakıyorlar. OYAKC 'deki %30 'un acısını hâlen hissediyorum. Biraz daha buralarda oyalanırsa toplama imkanım olur. Dokunduğum zaman zıplatıyorlar...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,989
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Selim, bütün ekonomi haberlerini tek mesajda paylaşmışsın...

Güzel haberler vermişsin. Eline sağlık...

OYAKC demek ki artık üretime başladı. Demek oluyor ki, satışları iyi ve artarak devam edecek. Biraz daha alacaktım ama sanırım artık geri dönmez, ben de yukarıdan almayı sevmiyorum. Dün zorla 6.80 alışlarımı verdiler. Daha aşağıyı göstermeye korktular...

Alacak çok hisse var. İnceleyebilene, zamanı olana ve tabi ki parası olana...

Almak önemli olsa da artık günümüzde satmak çok daha önemli. Aniden kafaya %30 çakıyorlar. OYAKC 'deki %30 'un acısını hâlen hissediyorum. Biraz daha buralarda oyalanırsa toplama imkanım olur. Dokunduğum zaman zıplatıyorlar...

aman diyorum üstad gözünü seveyim elleme. Tahtanın yönü yukarı dönene kadar neler çektik. Aman diyorum. Sen girince tahta bi tuhaflaşıyor. Yahu diyorum yavaş yavaş alıver şunu.

Sayfa 403/1044 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •