Sayfa 403/1002 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 3,217 - 3,224 arası.

Konu: Viop - XXVII

1. Bir hoca şehir dışına seminere davet edilmiş, hocayı karşılayıp otele yerleştirmişler.

Ertesi gün otel faturasında 3 saat pay tv olunca, hocam size yakışıyor mu pay tv izlemek demişler, adam da ben seminer vereceğim konuda detayları inceliyordum demiş.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. İnsanlar eskiden daha çok yüz yüze buluşuyordu, şimdi mesajlaşma daha fazla.

Bir siyasetçinin kardeşi TV'de açık oturumdaydı gazeteciler sürekli değişik isimleri sorup bu kişi ile bağlantınız, yakınlığınız, ilişkiniz var mıydı soruyordu, iş adamı da ismini duymadım, görmedim, karşılaşmadım, el sıkışmadım diye standart cevap veriyordu, ilginç olunca dikkatimi çekmişti.

Yüz yüze iletişimde ses tonu vurgu vs ile söylenenden daha fazla bilgi alış verişi oluyor. Yazılı da bu durum daha az.

Berat Albayrak'ın istifasında imla hataları var vs bir sürü detay çıkmış, ilk başta hesabı hacklenmiş olabilir dendi, Ahmet Davutoğlu da ilkokul seviyesinde vs veya ona benzer eleştirilerde bulunmuş.

Öte yandan kendi yazılarıma bakınca şunu tespit ettim, bazı yazılarım içimden gelen ses, bazıları ise düşünülerek yazılmış. Bazen yazdıklarımı tekrar okurken imla hataları anlatım bozuklukları olunca düzeltiyorum, bazen de özellikle düzeltmiyorum.

İstifa olayı kendi başına ve anlık gelişmiş olabilir, yani çok önü arkası, etkisi vs düşünülmemiş. Adam dolara bakmıyorum diyor, sonra sonumuzu hayır etsin diyor, piyasanın tepesini attırıyor. İstesen o etkiyi vermen mümkün değil. Demek bir kısım psikoloji veya tanımlanamayan şeyler etki ediyor.
    Son düzenleme : ariston; 12-11-2020 saat: 08:16.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

CaNyoN Guest
    Asrın lideri.. böyle bir deha görülmedi gerçekten. .

CaNyoN Guest
    Ecevit ile Ahmet Necdet in tartışması sonrası 2001 krizi çıkarken asrın lideri ile ralli oluyor 2020 de. İşte boşu boşuna 2000 krizi çıktığını net anlaşılıyor.

Alıntı Originally Posted by borsa1978 Yazıyı Oku
    Rte ülke risk primini düşürecez dedi. Piyasa bunu başta şahsı olmak üzere piyasanlarla zıt gitmeyecek bir ekonomi yönetimi kuruldu diye fiyatlıyor.
    Yükseliş çok hacimli ve sert oldu. Cds primi ve dolar kuru da bunu destekledi. Olumlu havanın faiz artırımına kadar süreceğini düşünüyorum 1 hafta şort yapmayın batıracak hareketler bunlar. Globalde patinajlar başladı ama çok önemli düşüşler olmadıkça bizi bozmaz. İşlem yapmadan duramıyorum diyorsanız
    Ons ve eurusd ile oyalanın.
    bugünde %+4 yapar diyorsun..
    oysa değişen hiç bi şey yok..kuru laflardan başka...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Güney Batı Ege Kıyıları...
    Gönderi
    1,663
    Blog Entries
    6
    Sabah sabah cp morgan dan aciklama var 500 puan faiz arttırımı bekliyoruz diye.

Nasıl olacaksa artık o.

Reis dün dedi faiz sebeb enflasyon sonuç.
    Enflasyonu indirmek hedefimiz dedi.

Yani bu ne demek?

Reis faiz arttırımı kesin istemiyor.
    Ama piyasa faiz bekliyor.
    Kolay değil öyle 1 günde borsayi % 3 yükseltip dolarida % 4 gömmek.

Yabancı faiz beklentisini ile şekillendiriyor piyasayı.

Hadi bakalım 19 kasimda arttirilmasin faiz.
    Lobi kazanacak.
    Benim şahsi görüşüm..
    Canım Kendim...
    twitter : @borsadan_hisse

7. yeni üye troller türemiş.. sabah sabah mide bulandırıyor.

Alıntı Originally Posted by Subjective Yazıyı Oku
    Sabah sabah cp morgan dan aciklama var 500 puan faiz arttırımı bekliyoruz diye.

Nasıl olacaksa artık o.

Reis dün dedi faiz sebeb enflasyon sonuç.
    Enflasyonu indirmek hedefimiz dedi.

Yani bu ne demek?

Reis faiz arttırımı kesin istemiyor.
    Ama piyasa faiz bekliyor.
    Kolay değil öyle 1 günde borsayi % 3 yükseltip dolarida % 4 gömmek.

Yabancı faiz beklentisini ile şekillendiriyor piyasayı.

Hadi bakalım 19 kasimda arttirilmasin faiz.
    Lobi kazanacak.
    Benim şahsi görüşüm..
    22 Ekim ile bugün arasında ne fark var.?
    artacaksa madem bu faiz (söyleme göre 200 falan) o tarihte neden artmadı..?
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Sayfa 403/1002 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •