Sayfa 403/913 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon
Arama sonucu : 7300 madde; 3,217 - 3,224 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

6 aylık kar tahminlerinizi paylaşabilir misiniz arkadaşlar.
    Yıl sonu benim tahminim en az 44 milyon tl kar gelir.

Bu kara göre f/k 4.7
    Çok komik bir fiyat.
    Temel açıdan tarihi dip seviyelerinden birisinde şu anda

2. Herkesin beklentisi yaklaşık öyle ama Mart 2019 a kadar beklemek çok kolay olmasa gerek. Ayrıca şu an 4 çeyrek 39 küsür. Yani 44 çok bir anlam ifade etmiyor. Ytd.

3. Sermayesi kadar kar getirip piyasada 5 lira kadar değer verilen, banka borcu, döviz borcu olmayan, ithal ettiği hammamadeyi fazlasıyla ödeyecek kadar ihracat yapan bir hisse. Bilin bakalım hangisi. Ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by Phantom Yazıyı Oku
    Sermayesi kadar kar getirip piyasada 5 lira kadar değer verilen, banka borcu, döviz borcu olmayan, ithal ettiği hammamadeyi fazlasıyla ödeyecek kadar ihracat yapan bir hisse. Bilin bakalım hangisi. Ytd.
    İsterse sene sonu 100 milyon tl kar getirsin ))) şu an; hatta 1 yıldır bu hissede pnelik var.
    Ama kim kimi koparıyor filmin senaryosynu kim çiziyor esas yönetmen kim manipülasyonu kim yapıyor çözemedim)))
    Gentaş bilançoyu bu piyasa şartlarına rağmen fiyatlıyor. Bu bilakis geri gitti.
    Banvit yıllarca 1-2 tl bandında gezindi. Satılınca hisse başı 12 tl ye gitti. 1 tl desen 12 tl kat , 2 tl desen 6 tl kat pahalıya satıldı. Hadi o hep zarar açıklıyordu, piyasaya kamu kurumlarına ucuz fiyatlamayı zararı yutturuyorlardı, ya bu??? Az çok her zaman kar açıklıyor)))
    Banvitin şu an piyasa değerinin 1.3 milyar tl olması lazım. Bi ara 3 milyar tl ye yakındı.
    Bu şirketin şu an ki piyasa değeri 200 milyon tl civarı. . Boğazda dandik bir yalı 250-300 milyon tl civarı. O kadar arsası, devasa arsa üstüne kurulu fabrikaları know how ı ihracatı olan bu fabrika şirketi piyasa 200 milyon tl ye fiyatlıyor.
    İflas etse; taşınmaz arsa fabrika makine cihaz alet edevat stok vs ölü ederi 300 milyon tl ye yakın)))
    Yani piyasa; iflas fiyatının bile altında fiyatlıyor şu an.
    Bunu kim ister? Kimin işine gelir? Niye yapar?
    Zarar etmeme rağmen bu gerçekleri görünce yine çoban sopasına sürtünüyorum)))
    Elimde olmasına rağmen kötü gerçekler bunlar.
    Şirketi arayın bizim ilgimiz kesin yok der. Eminim öyle derler))) eee o zaman bu filmi kim niye neden kuruyor???
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. KUTPO gerçekler ile fiyatlanmıyor. Hissede ciddi bir satış baskısı yaratıldı uzun bir süredir. Satış aşağıdaki boşluğu doldurana kadar geldi sonunda . Buradan yukarı tepki veriyoruz şimdilik. Bugüne kadar dökebildiklerini döktüler Bundan sonrası ne olacak göreceğiz.

Alıntı Originally Posted by Phantom Yazıyı Oku
    Herkesin beklentisi yaklaşık öyle ama Mart 2019 a kadar beklemek çok kolay olmasa gerek. Ayrıca şu an 4 çeyrek 39 küsür. Yani 44 çok bir anlam ifade etmiyor. Ytd.
    Bu hissede o şekilde bir hesap doğru sonuç vermez

44 benim temkinli tahminim 46- 47 olursa da şaşırmam.

Benim gördüğüm " Yerli yatırımcı aşırı karamsar"
    Spekülatörlerin önceden pozisyonda olduğu hisseler hariç yüksek prim yapabilen yok.

Piyasadaki algı değiştiğinde bilançodaki karı öyle ya da böyle fiyatlayacak
    %35 ihracat yapan borcu olmayan önemli yatırımlarını tamamlamış bundan sonra karını artırmaya odaklanacak bir şirket Kutpo
    Geçen yıl kötü bir performans vardı ; önceki yılın altında kalan karlılık yabancı satışıyla birleşti ve bu performans ortaya çıktı.
    Bu yıl ise geçen yılın ilk çeyreğinde yarım milyon olan kar 7.5 milyon lira oldu , geçen yıl ile kıyaslanamayacak kadar iyi bir karlılık var. Bazı patronlar şirket hisseleriyle oynar bence kutpo böyle bir hisse değil ; patron işine bakıyor hisselere değil.
    Algı değişince, kriz korkusu ortadan kalkınca bir grup gelir götürür hisseyi , benim beklentim bu yönde .
    Portföyümde önemli yeri olan bir hisse.

8.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Benim gördüğüm " Yerli yatırımcı aşırı karamsar"
    Spekülatörlerin önceden pozisyonda olduğu hisseler hariç yüksek prim yapabilen yok.

Piyasadaki algı değiştiğinde bilançodaki karı öyle ya da böyle fiyatlayacak
    %35 ihracat yapan borcu olmayan önemli yatırımlarını tamamlamış bundan sonra karını artırmaya odaklanacak bir şirket Kutpo
    Geçen yıl kötü bir performans vardı ; önceki yılın altında kalan karlılık yabancı satışıyla birleşti ve bu performans ortaya çıktı.
    Bu yıl ise geçen yılın ilk çeyreğinde yarım milyon olan kar 7.5 milyon lira oldu , geçen yıl ile kıyaslanamayacak kadar iyi bir karlılık var. Bazı patronlar şirket hisseleriyle oynar bence kutpo böyle bir hisse değil ; patron işine bakıyor hisselere değil.
    Algı değişince, kriz korkusu ortadan kalkınca bir grup gelir götürür hisseyi , benim beklentim bu yönde .
    Portföyümde önemli yeri olan bir hisse.
    f/k'sı inanılmaz düşük olan şirketler piyasası 100.000 tl olan arabanın 50.000 tl'ye satılmasına benziyor. altında bir bit yeniği aramak lazım....ytd...!!!

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 403/913 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •