Sayfa 404/953 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504904 ... SonSon
Arama sonucu : 7617 madde; 3,225 - 3,232 arası.

Konu: TSKB - T. Sınai Kalkınma Bankası

1. Burada bazı arkadaşların haberlerle gelişmelerle kademe veya yabancı alımları ile ilgisi yok. Yazdığı yorumun üstünde veya hemen altında sorunun cevabı var onu görmüyor. Üzülerek söylüyorum ki herkes yükselsin para kazanayım diyor. O iş öyle kolay olmuyor. Boyabat elektrikte sayın dentist belirtmişti , çekilen kredinin ödenmemesi sıkıntı yarattı. Hissenin neden düştüğü ile ilgili bir fikri olan oldumu, mantıklı bir şey söyleyen.. yok. Çünkü bu kısım sizi ilgilendirmiyor. Üzümünü ye bağını sorma. Ne kötü bir anlayış. Bundan Sonra çıkacak merak etmeyin.Yatırım tavsiyesi değildir...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Turkiye Bankalar Birliği: Doğuş Grubu’nun bankalarla olan yapılandırma çalışmaları başarıyla tamamlanmıştır. Bu anlaşma sayesinde; sanayi, hizmetler, turizm gibi çeşitli sektörlerde üretim ve hizmet sağlayan Doğuş Holding’in bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmetlerini sağlıklı olarak sürdürmesi beklenmektedir.
    Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan yazılı açıklama şu ifadelere yer verildi:

"Kreditör bankalar konsorsiyumunu temsil eden eş lider bankalar ile Doğuş Holding A.Ş. (Doğuş Grubu) arasında bir süredir gündemde olan yapılandırma çalışmaları başarıyla tamamlanmış, Holding’in bazı firmalarını kapsayan yapılandırma süreci anlaşmayla sonuçlanmıştır.
    REKLAM

powered by TagOn

Bu anlaşma sayesinde; sanayi, hizmetler, turizm gibi çeşitli sektörlerde üretim ve hizmet sağlayan Doğuş Holding A.Ş.’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmetlerini sağlıklı olarak sürdürmesi beklenmektedir.

Anlaşmanın başarıyla sonuçlandırılmasında bankalarımıza, Doğuş Holding A.Ş.’ye ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Bu çalışma üretim değerlerinin ve bankaların aktif kalitesinin korunması açısından önemli bir örnek teşkil etmiştir. Bankacılık sektörü tüm paydaşlarıyla işbirliği içinde tecrübesini ve kaynaklarını ülkemizin menfaatleri doğrultusunda en verimli şekilde kullanarak üretimin, yatırımın, ihracatın, ticaretin, istihdamın, kısaca büyümenin sürdürülmesi, varlık değerlerinin ve yatırımcı güveninin korunmasına azami ölçüde katkı sağlamaya devam edecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Saygılarımızla,

Türkiye Bankalar Birliği"

3.  Alıntı Originally Posted by sertçetin Yazıyı Oku
    Burada bazı arkadaşların haberlerle gelişmelerle kademe veya yabancı alımları ile ilgisi yok. Yazdığı yorumun üstünde veya hemen altında sorunun cevabı var onu görmüyor. Üzülerek söylüyorum ki herkes yükselsin para kazanayım diyor. O iş öyle kolay olmuyor. Boyabat elektrikte sayın dentist belirtmişti , çekilen kredinin ödenmemesi sıkıntı yarattı. Hissenin neden düştüğü ile ilgili bir fikri olan oldumu, mantıklı bir şey söyleyen.. yok. Çünkü bu kısım sizi ilgilendirmiyor. Üzümünü ye bağını sorma. Ne kötü bir anlayış. Bundan Sonra çıkacak merak etmeyin.Yatırım tavsiyesi değildir...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    çetinbey 070 ken alıp 075 oldu mu satmayı düşünen insanlara neyi ne kadar anlatabilirsin ki. sinirlerini yıpratma bence hiç boş yere. bankanın potansiyeli belli mali yapısı belli. sabreden kazanacaktır. benim esas üzüldüğüm 1.30 1.20 den girip bir de maliyeti düşüremediği için bekleyen küçük yatırımcıdır. tüm paylaşımlar için forumdaş ve ortaklara selamlar.

4.  Alıntı Originally Posted by fikrep Yazıyı Oku
    çetinbey 070 ken alıp 075 oldu mu satmayı düşünen insanlara neyi ne kadar anlatabilirsin ki. sinirlerini yıpratma bence hiç boş yere. bankanın potansiyeli belli mali yapısı belli. sabreden kazanacaktır. benim esas üzüldüğüm 1.30 1.20 den girip bir de maliyeti düşüremediği için bekleyen küçük yatırımcıdır. tüm paylaşımlar için forumdaş ve ortaklara selamlar.
    0,70'den alıp 0,75'ten satan arkadaşlara bir şey anlatmanız gerekmiyor adamlar para kazanıyor zaten bence o arkadaşların 1,20'den alıp 0,70'e düşmesini izleyenlere birşeyler anlatması gerekir de... Kim niye vaktini harcasın.
    Madur olan haklıdır mantığından kurtulsa zaten Türkiye kalkınırdı şimdiye

5. Tekrar söylüyorum daha açıklayıcı olmaya çalışacağım. Bankacılık sektöründeki hisselerin fiyatı genelde defter değerlerine eşit olur(tskb 1,39) çünkü paradan para kazanırlar ve sürekli değerleme içerisindedirler. düşüş döneminde sektör ortalaması 0,74 e indi (tskb için 1,02) bu noktada 1,20 den giren adam esas o bahsettiğiniz hiçbir şeyden anlamayan mal orda burda ağlamasın hisseyi de kötülemesin hiç bu tipler yüzünden performansı düşük zaten hissenin

6. Geçen yıl 3 çeyrekte ayrılan karşılık 43 milyon tl bu yıl üçüncü çeyrekte ayrılan karşılık 185 milyon tl ama kar neredeyse aynı faiz marjlarındaki iyileşme karlılığı kurtarmış bu karşılıklar tahsil edilebilirse eğer bu marjlarla karlılığın geleceği yeri iyi hesaplamak lazım ancak ekonomik koşullar iyimser olmamız için şimdilik bir neden sunmuyor .hisseyi değerlendirirken biraz geriye çekilip daha büyük perspektiften değerlendirmek gerekli

SM-G611F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Dentist Yazıyı Oku
    Olmaz mı hiç. TSKB'nin en riskli kredisi Boyabat HES.
    Doğuş Holding 3 ortağından birisi. Diğerleri Doğan Holding ve Ünal Aysal.
    Doğan kredi taksitlerini ödedi ama Doğuş veya Aysal ödemek istemiyor. O yüzden riskli kredi sınıfına alındı ve karşılık ayırıldı yüklüce bilançoda. Ödeyemezlerse de proje teminatlı olduğundan bankalar el koyacak muhtemelen HES'e.
    Siz neden sordunuz Doğuş ile ilgisi var mı diye merak ettim.
    Dogus holding kredi yapılandırması nedeniyle holdingin varlıklarını ve gelirlerini teminat göstererek yapılandırma yapmak istiyordu ancak bankalar bunu kabul etmiyordu çünkü borcu karşılayacak cevirecek bir varlık ve gelir söz konusu değildi bu nedenle ferit şahenk ve ailesinin kişisel servetini teminat olarak göstermesini istiyorlardı sanırım tam bilmemekle beraber bu teminat verildi yani bankalar şuan için rahatladi

8.  Alıntı Originally Posted by moriarty Yazıyı Oku
    Dogus holding kredi yapılandırması nedeniyle holdingin varlıklarını ve gelirlerini teminat göstererek yapılandırma yapmak istiyordu ancak bankalar bunu kabul etmiyordu çünkü borcu karşılayacak cevirecek bir varlık ve gelir söz konusu değildi bu nedenle ferit şahenk ve ailesinin kişisel servetini teminat olarak göstermesini istiyorlardı sanırım tam bilmemekle beraber bu teminat verildi yani bankalar şuan için rahatladi

Evet kardeşim. Durum bu şekilde.
    Şimdi artık ayrılan karşılıkların serbest kalmasıyla güzel bir son çeyrek bilançosu beklemek hakkımız.
    Yabancının da ışığı görüp sattıklarını geri almasını umuyoruz. Bizim yerli 3 kademe yükselse eli sat tuşunda.
    Sesli düşünüyorum. Herkesin kararı kendine.
    Veren de alan da O'dur.

Sayfa 404/953 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504904 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •