Sayfa 404/1002 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504904 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,225 - 3,232 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Tematik fonlar o sekilde sn germiyan. Pek de gidecek , yatirim yapacak bi yer yok. Tematik fonlarda genellikle gordugum ( IJT ) pasif yonetiliyorlar. Zaman zaman seker , bugday , soya fasulyesi gibi tarim emtialarinin agirligini arttirip, azaltiyorlar. Diger gida emtia fonlarini takip etmiyorum.

Mesela aes petrol fonunu acin dagilima bakin o da ayni. Tge ayni sekilde , tgr ve aoy ayni sekilde. Tematik olunca pek yatirim yapacak alternatifleri yok.

Birde fonlar her zaman en iyi pozisyonu , yukselecek hisseyi her zaman bilemiyorlar. Gelecegi gormek zor, piyasada rasyonellik her zaman iyi getirmiyor. Ornegin; Ipb gecmis performansi , hisse secimleri bana gore rasyoneldi ama gecmiste iyi getiri saglayamadi.

Saygilar, bol kazanclar.
    üstat benim kıstasım şöyle oluyor , yine aynı örnekten gideyim kervangıdayı 10.62 ortalamayla 2021 eylül ,ekim,kasım almışlar , BİST o kadar ralli yapmış ,şu an hisse 9.91 ,bu hisseyi 10.62 den eylülde alsaydım ,şu an elimde tutar mıydım , tabiki tutmazdım

bunlar niye elinde tutuyor ? sıkıntı burada , yani alternatifleri var örneğin pınar süt ekim kasımda 16-17 liraydı şu an 23 lira

2.  Alıntı Originally Posted by Fuat Soylu Yazıyı Oku
    Bu IJC fonu yani dolayısıyla S&P Semi Conductor endeksi neden sürekli düşüyor bilen var mı?
    Buralar alım fırsatı mı yoksa bilmediğimiz bir şey mi var kestiremiyorum.
    IJC almayı düşünüyorum.
    web ne diyor ,ona sor bilir bu işleri

3.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    web ne diyor ,ona sor bilir bu işleri
    Üstad bizi bıraktı gitti maalesef.
    O olsa bilirdi, 19'dan dolar 12-13 olacak diyordu da inanmıyorduk.
    Petrol alıp duruyordu millet deli mi bu diyordu. Petrol 2 ayda x3 yaptı.
    Aaaah üstad ah....
    asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir

4. hoş ben şu anda IJC'nin 1 senelik akıllıca yatırım olacağını düşünüyorum.
    kur korumalı dolar elbet bitecek bir yerde.
    e yarı iletken olmadan teknoloji olmaz, bu sektörün şu an bile zaten hep gidiyor olması lazım, bir düzeltme herhalde.
    IJC dolar endeksli en mantıklı fonlardan biri. keşke doğrudan ASML - Taiwan Semi Conductor falan almanın bir yolu olsa.

zaten ucuz kalan dovize baglı fonlar oldu su durumda ,ama giriş zamanı cok onemli

6.  Alıntı Originally Posted by Fuat Soylu Yazıyı Oku
    hoş ben şu anda IJC'nin 1 senelik akıllıca yatırım olacağını düşünüyorum.
    kur korumalı dolar elbet bitecek bir yerde.
    e yarı iletken olmadan teknoloji olmaz, bu sektörün şu an bile zaten hep gidiyor olması lazım, bir düzeltme herhalde.
    IJC dolar endeksli en mantıklı fonlardan biri. keşke doğrudan ASML - Taiwan Semi Conductor falan almanın bir yolu olsa.
    portföyündeki hisselerin bir kısmına göz gezdirdim ,tabi tanıdığımız hisseler değil ,neredeyse hepsi NASDAQ hisseleri

bir diğer ortak özelliği hisselerin düşüş trendi devam ediyor ,nereden döner bilinmez ama FED faizi falan var önümüzdeki dönemde biraz karışık yani ,Nasdaq endeksinin yükseleceğine inansak alınır aslında

7.  Alıntı Originally Posted by Fuat Soylu Yazıyı Oku
    Üstad bizi bıraktı gitti maalesef.
    O olsa bilirdi, 19'dan dolar 12-13 olacak diyordu da inanmıyorduk.
    Petrol alıp duruyordu millet deli mi bu diyordu. Petrol 2 ayda x3 yaptı.
    Aaaah üstad ah....
    evet isabetli tespitleri vardı ve bunları da paylaşıyordu ,bilgiyi kendine saklamıyordu

8. tematik fonlardan 12 çeşit alım yaptım, bazılarını ekim, kasım aylarında bazılarını da geçen ay, şimdilik pek bir faydalarını göremedim, yarısı ekside yarısı yerinde sayıyor, belki yanlış zamanda giriş yaptım belki de karar vermek için erken, beklemeye devam bakalım.
    emtia, yabancı borsa tarafında bir hareket yok, tek çıkan bist herhalde onda da düzeltme gelir diye zaten az olan fonları erkenden sattım, sonunda bütün portföyü kripto tarafına taşıyacağım bu gidişle fon piyasası bana yaramıyor.

Sayfa 404/1002 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504904 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •