Sayfa 41/439 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 3505 madde; 321 - 328 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    ISTANBUL, April 8 (Reuters) - Turkey's Ulusoy Un, which has ramped up flour production in the face of the coronavirus outbreak, has mandated consulting firm Pragma to explore strategic partnerships including a possible stake sale, two sources close to the matter told Reuters.

One of the sources said the company "might be valued at more than $100 million," adding any stake sale would depend on the offer received.

Ulusoy Un ULUUN.IS and Pragma declined to comment.

The Ulusoy family owns some 75.7% of Ulusoy Un, which started processing wheat almost three decades ago. The other shares are traded on the Istanbul stock exchange, where they initially plunged along with global markets early last month.

But in recent weeks the stock jumped about 66% as more people have remained in homes to stem the spread of the virus, raising the demand for flour. The company's market cap is about 372 million lira ($55 million).

Ulusoy Un recently said it is producing at full capacity and taking all necessary measures to ensure hygiene rules and standards. The source said that, before the coronavirus outbreak in Turkey, it was producing at about 60% capacity.

($1 = 6.7775 liras)

(Writing by Ezgi Erkoyun; Editing by Jonathan Spicer).YTD BAKALIM KAPA DÜŞEN HABER FAKE Mİ.YARIN BELLİ OLUR
    Saol kardeşim. Yaklaşık dediğin gibi lakin,
    100m. $ dan fazla eder demiş)))
    Kim demiş, bi kaynak.
    Ayrıca bu konjukturde fiyat artmalı 1 ayda çok şey değişti.
    Rusya dünyaya buğdayı kesti. UN çok değerli oldu. İnşaalah 100 e falan satmazlar yeminle çok üzülürüm.
    Yalnız senin kaçırdığın bi nokta var güzel kardeşim.
    Banvitin satışında maldaydım. Burda epeyce anlattım.
    Banvit satılma dedikodusu çıktığında borsada 1 lotu 2 tl civarıydı. Şirket borsa drğeri 1 lotu 12 tl den satıldı. Yaklaşık 6 kat. Yabancılara geçince 25 tl ye kadar çıktı ya da 24 tl.
    Yani varsayalım 1 lotu bu haberde ki gibi 8-9 tl ye satıldı coniyler sence o fiyatta tutar mı? Speklik bi durum yok yani senin anlıycan.
    Neyse Kap ta spk açıklamları olursa hep beraber görürüz. Ben hep diyorum. Keşke, coniyler alacağına, koç grubu alsa misal. Opet gibi. Opet Antalyalı bi iş adamınındı, Koç grubu aldı. Opet dünya markası oldu.
    Neyse bunlar hep farazi. Bakalım görelim mevlam ne eyler..
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Saol kardeşim. Yaklaşık dediğin gibi lakin,
    100m. $ dan fazla eder demiş)))
    Kim demiş, bi kaynak.
    Ayrıca bu konjukturde fiyat artmalı 1 ayda çok şey değişti.
    Rusya dünyaya buğdayı kesti. UN çok değerli oldu. İnşaalah 100 e falan satmazlar yeminle çok üzülürüm.
    Yalnız senin kaçırdığın bi nokta var güzel kardeşim.
    Banvitin satışında maldaydım. Burda epeyce anlattım.
    Banvit satılma dedikodusu çıktığında borsada 1 lotu 2 tl civarıydı. Şirket borsa drğeri 1 lotu 12 tl den satıldı. Yaklaşık 6 kat. Yabancılara geçince 25 tl ye kadar çıktı ya da 24 tl.
    Yani varsayalım 1 lotu bu haberde ki gibi 8-9 tl ye satıldı coniyler sence o fiyatta tutar mı? Speklik bi durum yok yani senin anlıycan.
    Neyse Kap ta spk açıklamları olursa hep beraber görürüz. Ben hep diyorum. Keşke, coniyler alacağına, koç grubu alsa misal. Opet gibi. Opet Antalyalı bi iş adamınındı, Koç grubu aldı. Opet dünya markası oldu.
    Neyse bunlar hep farazi. Bakalım görelim mevlam ne eyler..
    Hissenin nereye gideceğini kim bilebilir.Tanstürk frenim vardı 9,5 tl den sattığım sonra dan Bosh firması almanlar aldı ve hisse 2500 tl yi gördü eskiler bilir yeniler inanamaz

3.  Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    Hissenin nereye gideceğini kim bilebilir.Tanstürk frenim vardı 9,5 tl den sattığım sonra dan Bosh firması almanlar aldı ve hisse 2500 tl yi gördü eskiler bilir yeniler inanamaz
    Ahahaaa yeminlen ben bildim bunu. Seans salonunda o zaman muhabbeti dönmüştü. Aynen boşfren olmadı mı zaten. Öyle uçuk bi fiyatlara gitmişti. Hatta onu diyen teyze bana mutlu akü al evladım satılacak vs demişti. Bi kere tutturdu beni mi kekliyo demiştim kendime))) o da mutlu yatırım mu gyo mu bişey oldu sonradan yıllar sonra oldu o iş.
    Evet ya sen yazınca hatırladım.
    Lakin o zamanlar açığa satış tı robottu işlem falan olmuyordu. Alıcı satıcı. Tak tak giden gidiyor, kalan kalıyordu. Şimdi öyle uçuk kar lar, bel ki son zamanlarda Kalkınmada oldu. Efsane Afyon 2007 serbest marj işlerinden beri böyle uçuk çıkışlar pek olmadı maalesef.
    Şimdi bi kağıt az bişi değerlensin pat brüt pat takoz hep bi fren.
    Aslında teorik spot ticaret borsa mantığında fiyata marj koyamazsın. Alıcısı varsa, satan istediği fiyata çeker.
    Lakin o zamsnda borsamızda ))) ya donlu ya da donsuz oluruz iyice..
    5 gün yasak var. Un suz kalmayın haa.
    Tekrar herkese hayırlı geceler. Sanada hayırlı geceler kardeşim.

4. Şirket değerlemesi için bir kaç önemli nokta: teorik fiyatlama favök ( ebitda)* çarpan olarak yapılır. Çarpan reel sektör şirketleri için sektörüne göre 5-10, teknoloji şirketleri için 10-30 arası değişebiliyor. Çarpan şirketin gelecekteki potansiyeline göre değişiyor. Gelelim uluun’a
    1) Uluun şu anki hisse fiyatıyla 8.4 çarpanla değerlenmiş görünüyor. Bu sanki ederine yaklaştı diyor. Amma;
    2)Bu değerleme son açıkladığı 2019 yılındaki bilançodaki favök’e göre. Yani;
    A) Corona etkisiyle patlayan ciro
    B) Geçen yıl sonu biten yeni fabrikanın tam kapasite çalışmaya başlaması ile katlanacak ciro
    C) Fiyatların yükselmesi ile artacak kar marjı
    Ç) Teyit edemediğim ama piyasada konuşulan bir Bilgi: Corona sürecine şirket ucuz maliyetli yüksek stokla girmiş. Doğruysa kar marjına olumlu etki
    D) Lisanslı depoculuk faaliyeti ve samsun serbest bölge ilişkisi
    bu hususların önümüzdeki yıl Favök’ü katlayacağı hususu mevcut değerlemenin içinde yok.
    3) Gıda şirketlerinin değerlemelerinde kullanılan çarpanlar , trendi sektör haline gelmesi nedeniyle yükseliyor
    4) Uluun geçen yıl 3 milyar ciro 154 milyon esas faaliyet karı yaptı ama 250 milyon borç kapattı. Uluun un yeni yatırımlarını Hollanda Yatırım Bankası kredisi fonlandık. Bu husus şirketin kurumsalığı için fikir versin
    5) Negatif bir unsur : ülke riskinin göreve yüksek olması.
    Sonuç: Şirket değerlemeleri sadece son bilanço üzerinden değil sonraki yıl mali beklentiler ve sektörle ilgili beklentilerle birlikte değerlenir. Benim amatör acemi hesabım; Uluun en kötü 120m$ eder. Ana yukarıdaki unsurları göz önüne alınca kimse 200m $ da etmez diyemez. Şu an 96m $ a denk geliyor. Bir de şunu unutmayın, yabancıların ortak olduğu şirketleri piyasa daha yüksek çarpanlarla değerliyor. Ben daha yolu var diye düşünüyorum. Önceki topikte dediğim gibi yılın büyük balıklarından birini yakaladığımı düşünüyorum. Allah utandırmasın. Yatırım tavsiyesi değildir

5.  Alıntı Originally Posted by Painkiller Yazıyı Oku
    Şirket değerlemesi için bir kaç önemli nokta: teorik fiyatlama favök ( ebitda)* çarpan olarak yapılır. Çarpan reel sektör şirketleri için sektörüne göre 5-10, teknoloji şirketleri için 10-30 arası değişebiliyor. Çarpan şirketin gelecekteki potansiyeline göre değişiyor. Gelelim uluun’a
    1) Uluun şu anki hisse fiyatıyla 8.4 çarpanla değerlenmiş görünüyor. Bu sanki ederine yaklaştı diyor. Amma;
    2)Bu değerleme son açıkladığı 2019 yılındaki bilançodaki favök’e göre. Yani;
    A) Corona etkisiyle patlayan ciro
    B) Geçen yıl sonu biten yeni fabrikanın tam kapasite çalışmaya başlaması ile katlanacak ciro
    C) Fiyatların yükselmesi ile artacak kar marjı
    Ç) Teyit edemediğim ama piyasada konuşulan bir Bilgi: Corona sürecine şirket ucuz maliyetli yüksek stokla girmiş. Doğruysa kar marjına olumlu etki
    D) Lisanslı depoculuk faaliyeti ve samsun serbest bölge ilişkisi
    bu hususların önümüzdeki yıl Favök’ü katlayacağı hususu mevcut değerlemenin içinde yok.
    3) Gıda şirketlerinin değerlemelerinde kullanılan çarpanlar , trendi sektör haline gelmesi nedeniyle yükseliyor
    4) Uluun geçen yıl 3 milyar ciro 154 milyon esas faaliyet karı yaptı ama 250 milyon borç kapattı. Uluun un yeni yatırımlarını Hollanda Yatırım Bankası kredisi fonlandık. Bu husus şirketin kurumsalığı için fikir versin
    5) Negatif bir unsur : ülke riskinin göreve yüksek olması.
    Sonuç: Şirket değerlemeleri sadece son bilanço üzerinden değil sonraki yıl mali beklentiler ve sektörle ilgili beklentilerle birlikte değerlenir. Benim amatör acemi hesabım; Uluun en kötü 120m$ eder. Ana yukarıdaki unsurları göz önüne alınca kimse 200m $ da etmez diyemez. Şu an 96m $ a denk geliyor. Bir de şunu unutmayın, yabancıların ortak olduğu şirketleri piyasa daha yüksek çarpanlarla değerliyor. Ben daha yolu var diye düşünüyorum. Önceki topikte dediğim gibi yılın büyük balıklarından birini yakaladığımı düşünüyorum. Allah utandırmasın. Yatırım tavsiyesi değildir
    Değerli bir analiz Painkiller, ben de aynı kanaatteyim sımsıkı sarıldım düşmemek için. Benim gördüğüm ortaklık konusu henüz fiyatlanmadı, daha çok mevcut konjuktürdeki un gıda talebi dalgasıyla bu seviyelere geldik. Asıl dalganın şirket tarafından şu şu potansiyal alıcışarla görüşmeye başladık haberiyle geleceğini düşünüyorum ama ne kadar sürer kaçımız bekler orası meçhul. O süreç uzadıkça gerçekleşmeme ihtimali korkusu da bizi satmaya zorlicaktır. Hiçbir hisse sürekli çıkamaz yakında yataya saracağız diye düşünüyorum. Sonrası ortaklık haberlerini beklemek te, daha sonra ver elini..

6. Sasbaş ı yazalı günler oldu. 1.40 dolar halka arz fiyatı diyeli günler oldu. Beyaz altın diyeli aylar oldu. 200-250 milyon dolar diyeli haftalar oldu. Nasdaq 100 milyon dolar demiş silolarını o paraya alamazlar dedik ay oldu. Petrol ün ham olanını alana üste para verir hale gelmişler. Gıda sektörü eyvallah ama buğday ne oldu. Teknik bitti, temele odaklan...

SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sasbaş Samsun Serbest Bölgesi Kurucusu ve İşleticisi A.Ş.
    Şirketimiz 28 mart 2013 tarihinde, Sasbaş Samsun Serbest Bölgesi Kurucusu ve İşleticisi A.Ş.nin %17 hissesini satın alarak Ulusoy Un'un geleceği için stratejik bir yatırıma imza atmıştır. Bu yatırım ile şirket, özellikle transit yurtdışı ticaretinin geliştirilmesi için ihtiyaç duyulan depolama ve lojistik altyapıya sahip olan ue Karadeniz Bölgesindeki en stratejik nokta diyebileceğimiz Samsun Serbest Bölge'ye iştirak ederek yönetiminde önemli bir etkinliğe sahip olmuştur. Böylelikle Ulusoy Un, Sasbaş'ın hizmetlerinden daha etkin bir şekilde faydalanmaya devam edecektir.

SM-J810F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Dünya
    Aşı bulunana kadar
    Tarım ve Sağlık eksenine kaymak zorunda
    Ülkeler harcamalarını tarıma gıdaya sağlığa kaydırmak zorunda. Yoksa insanlığı çok daha zor günler bekler...

İnsanların virüsü ölümü bile bile yoksaydığı tek durum, bizde ekmek, avrupada makarna, abd de pizza. Tüm dünya bu durumu gördü, temennim pattonlar 100m $ bacasını vermezler, bu konjukturde 2-3milyat tl den aşağı verilmez bu altın yumurtlayan tavuk..

Tarım da Tarım, Sağlık ta Sağlık
    Aşı bulunana kadar korku psikolojisini yendiğimiz tek şey Ekmek çünkü..

Sayfa 41/439 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •