Sayfa 411/1312 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511911 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Enflasyon %50 diyen var 80 diyen var ama konut kredisine bakiyorsun yillik %20 ler civari

Ben anlamiyorum milletin deli gibi konut kredisine saldirmasi lazim ama kimse basvurmuyor

Hakikaten ilginc bir durum

Enflasyon dusmeye baslasa bile %20 lere yani konut kredisine verdiginiz faiz duzeyine dusmesi yillar alir
    Çünkü kira artışı yüzde 19(resmi)

2.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Enflasyon %50 diyen var 80 diyen var ama konut kredisine bakiyorsun yillik %20 ler civari

Ben anlamiyorum milletin deli gibi konut kredisine saldirmasi lazim ama kimse basvurmuyor

Enflasyon dusmeye baslasa bile %20 lere yani konut kredisine verdiginiz faiz duzeyine dusmesi yillar alir
    Maaş artışları da ortalama yüzde 20-25 civarı olduğu için olmasın.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,668
    Bedava peynir nerede bulunur?

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku

4.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku

Konut fiyatları aşırı şiştiyse demek ki.

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku

1. İnsanların alım gücü çok düştü çünkü maaşlar eridi. Maaş artışları enflasyona göre yıllardır çok düşük kaldı. Kredi çekip de geri ödeme imkanı kısıtlı insanların.

2. Ev fiyatları inanılmaz arttı. Maliyetler de arttı tabii.

3. İnsanlar önünü göremiyor. Geleceğini öngöremediği yerde de risk almak istemiyorlar.

4. Bütün yasalar kiracıyı koruyor. Ev sahibinin eli kolu bağlı. Kiracınız sıkıntılı biri çıkarsa yandınız.

5. 0,64-0,74 gibi faiz oranlarından sonra artık 1-1,5 gibi oranlar çok yüksek algısı yerleşti. Millet 0,80-0,90 görmeden kredilere koşmaz.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Alıntı Originally Posted by Kolağası Kamil Yazıyı Oku
    Eşyasız 205 anlaştım.Kaporayı verdim.

Kredi için bankaya gittim. Ulu Reisin tavsiyelerine uyup Kamu Bankasına gittim.

180 K Kredi talep ettim. Tabeladaki faiz oranı 1.29 ancak Peşin istenen masrafların toplamı: 11.500
    10 Yıllık Sigortayı bile peşin tahsil ediyorlar...Bana çok garip ve pahalı geldi.Matematiği iyi bir arkadaş bunu hesap edebilir mi bu durumda aylık faiz kaça gelir? Tahminim yüzde 2 yi geçiyor.Şuan Kamu Bankalarındaki düşük faiz bana hiç de düşük gelmedi...

Satabilirsem arabayı satamazsam hisse senedi satarak ödemeyi yapacağım...

Henüz kesin kararı da vermiş değilim kredi konusunda...Sizlerin görüşlerine ihtiyacım var?

Ne yapmalıyım kredi çekeyim mi sizce?
    Gerçekten 1200 TL kirayı 12 ay alabilecekseniz 220 K eşyalı ev bedava. Kira çarpanı 183 ay. 5 dakika düşünmem alırım ben olsam.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

7.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku

1-) ev fiyatları 2 senede neredeyse %300-400 yaptı, yön hala yukarı ama önce bu fiyatların sindirilmesi lazım.

2-) üstteki madde ile ilişkili olarak artık evler çok pahalı istanbulda 1m altında dogru düzgün ev yok, bu kadar yüksek tutarda kredi herkese çıkmıyor, çıksa da taksitlerini ödemek kolay değil. çok parası olan zaten peşin parayı bastırıp alıyor. (son aylarda yaşanan durumun özeti aslında)

3- şu an bu faiz oranları sadece kamu bankalarında var, fakat onlar da gönülsüzler, gidin bankaya sorun eksisi gibi konut kredisi vermek istemiyorlar. yazan rakamlar biraz reklam bakın kamu bankaları aracılığı ile düşük faizli kredi veriyoruz diyorlar ama pratikte iş öyle değil.

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Konut fiyatları aşırı şiştiyse demek ki.
    Kimide diyorko dahada artacak
    Kimi diyorki dolar arttikca konutta artar

Hersey birbirine girdi

Sayfa 411/1312 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511911 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •