Sayfa 411/746 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. inş trend devam eder 2. dönem finansallar fiyatlanmaya başladığında alınacak çok az hisse kalacak
    riskler
    1- swap anlaşmasının doları aşağı düşürmesi ve gram altın fiyatının düşmesi
    2-üretimin yıllık 300-350 bin bandından 250-300 bin bandına düşmesi (1. dönem faaliyet raporunda yıllık tahmini üretim açıklanacak yatırım firmaları bu yıl için 275.000 ons üretime göre hedef fiyat açıkladılar bu rakamın üstü hisse için olumlu olur )
    başka bir risk kısa vadede görülmüyor
    olumlu fiyatlanacak taraflar
    1-koza ipek davasının yıl içinde bitmesi ve yeni yatırım döngüsüne şirketin girmesi (aklımda kısa vadede boydak enerjiyi tmsf den almaları yeterli olur )
    2-cari açık maalesef azıttı ihracatın ithalatı karşılama payı düşüyor turizm ve yurt dışı taahüt işlerinden döviz girişi olmayacak bu durumda dolar güçlü kalmaya devam eder
    3-pandemi sebebi ile merkez bankalarının genişlemesinin devam etmesi ons altının 1800-200 bandına çıkma olasılığının artması

Anı bı atakla 12,40 ı geçeceğini düşünüyorum..ins kendimizi Paris yerine Manisa da bulmayiz...

4. Tahtacı kozaayı dün kasıtlı İpek'e nin önüne geçirdi bugün yine İpek'e zıpladı öne ... bu sefer kozal üzerinden ve kozaa üzerinden aşağı salınım yapıp İpek'e satış gelince kozaayı yukarı atmak istiyor . Boş yani... dün doğru düzgün para girişi bile olmadı tahtacı diyorli milyon milyon satsan ne olur 2 günde %10 üzerine çıkarırım ..

5. Şişecam kozaa ve ipeke nin geçen yılki hali gibi görüyorum . Bilindiği üzere camlar birleşme yoluna gitti.bunun çok olumlu olacağını düşünüyorum. Şişecamın en kötü 10-15 lira olması gerektiğini düşünüyorum .yabancıdan da 1-1.5 yılda çok satış yedi ama.
    deneyimli temel analizi ve teknik analizi çok iyi kişiler var aranızda yorumlar ise çok memnun kalırım

6.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Şişecam kozaa ve ipeke nin geçen yılki hali gibi görüyorum . Bilindiği üzere camlar birleşme yoluna gitti.bunun çok olumlu olacağını düşünüyorum. Şişecamın en kötü 10-15 lira olması gerektiğini düşünüyorum .yabancıdan da 1-1.5 yılda çok satış yedi ama.
    deneyimli temel analizi ve teknik analizi çok iyi kişiler var aranızda yorumlar ise çok memnun kalırım
    şişecam satışları avrupa ve türkiye ağırlıklı
    avrupada ve türkiyede şuan araba neredeyse yapılmıyor kısa vadede olumsuz durum var
    **birleşme olup olmayacağı belli değil
    ***birleşme oldu diyelim ne kadar trakya soda andolucam hissedarı şişe hissesi alacak ne kadarı ayrılma hakkı kullanıcak belli değil
    ****bunlar geçti birleşme tammalandı o vakitten sonra olumlu olur şişe üstünde en az %20 holding iskontosu var bu kalkacak
    *****daha az beyaz yaka daha verimli daha az maliyetle yönetilen şirket olacak favök marjı artacak olumlu
    ******orta vade 1-2 sene bekleyene çok iyi kazandıracak potansiyele sahip
    ama şuan büyük belirsizlik var spk birleşmeyi onaylayıp onaylamayacağı bile belli değil

7.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku

Buda tl bazlı 13.15 üzeri haftalık kapanışlarda formasyon çalışmaya başlar.
    Seans içinde herkeze yazamıyorum formasyon sorulmuş özl den çalışırsa 19.50 beklentim.
    Yalnız global ve kendi özelimizde yeni fiyatlamalar olumsuz yönde graf çöp olur.

Sayfa 411/746 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •