Sayfa 414/925 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514914 ... SonSon
Arama sonucu : 7400 madde; 3,305 - 3,312 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. Bugün endeks e ısrarla dayandı, ve bar8z topluyorlar belliki, aralarında son topları çeviriyorlar, secim öncesi hafta 4 üzerine hızla atabilir.artik dibinide yokladılar,satan zaten satardi, en kısa zamanda umarım atar yukari,cunki çevirirken araya girip alan oluyor.

2. endeks e bakınca çoğu hisseler 50 bin ile 60 bin arası fiyattalar,yine çoğu halka arzdan kat kat alt fiyattlar, oyuzden endeksin 97 bin olduğuna bakıp da hala yuksek diye düsünmeyin, yani endeks çok çok büyük birşey olursa ancak 90 bin altına iner ki oda %90 hisselerin 50 bin endeks altına inmesi demektir, buda bir 10 yıl geriye gitmek demek, herne kadar olsada ben ekonomi kotude olsa o kadar da kotu değil, seçimde tayyip olur veya başkası olur hic farketmez tekrar toparlar,ancak rekorlara da kosmaz tabiki, %70 hisseler çok ani ve hızla düştü, çoğunda patron sattı kote edip de, sebebi de belli dolar borcu yüzünden,hisselerini düşüğe satıp dolar aldi,almasa şirket batardı, esnaf arasında da olur bu tip işler, mesela ödemesi varsa bir esnafın,günü gelmeye yakin toparlayamadiysa parayı, elindeki mali maliyetine veya hatta dahada ucuza satıp borcunu kapatır, gidip faizle para çekmez.ben secim arefesinde kadar 95 bin.ile 105 bin bantinda gidip geleceğini düşünüyorum, secim de ikdidar kaybedersede yıkılmaz kazanırsa da.fiyatlandi zaten, unutmayinki yabancılar çıkmadı, felaket tellâllarına bakmayın yabancı payı hala%64 üzerinde , adamların onu kesildi dolar yükselince çünkü, dolara yerli saldırdı ve yükseltti, hatta ben hükümetin bilerek isteyerek buna dur demediği ni düşünüyorum, yabancı çıkıp gidemesin diye, yabancının parası çıksa su ortamda %75 eridi cunki,doları bozdurup borsaya girdiklerinde dolar 300 lira idi simdi 460, %50 artmış,buradan 100 dolar alsa çıkıp i 65 dolar alabiliyor, birde aldıkları hisse en az %50 düştü, 65 in yarısıda 32,5 dolar eder, adam çıkamaz buna göre bakınca zaten, çıkmadı da, bu bence hükümetin bilerek isteyerek yaptığı bir durumdu, zaten çok da umursamadılar hükümeti yönetenler. O yüzden secim arefesi mi.olur secim sonundami olur, birçok hisse hızla yükselir diyorum ben.

3.  Alıntı Originally Posted by trader5858 Yazıyı Oku
    endeks e bakınca çoğu hisseler 50 bin ile 60 bin arası fiyattalar,yine çoğu halka arzdan kat kat alt fiyattlar, oyuzden endeksin 97 bin olduğuna bakıp da hala yuksek diye düsünmeyin, yani endeks çok çok büyük birşey olursa ancak 90 bin altına iner ki oda %90 hisselerin 50 bin endeks altına inmesi demektir, buda bir 10 yıl geriye gitmek demek, herne kadar olsada ben ekonomi kotude olsa o kadar da kotu değil, seçimde tayyip olur veya başkası olur hic farketmez tekrar toparlar,ancak rekorlara da kosmaz tabiki, %70 hisseler çok ani ve hızla düştü, çoğunda patron sattı kote edip de, sebebi de belli dolar borcu yüzünden,hisselerini düşüğe satıp dolar aldi,almasa şirket batardı, esnaf arasında da olur bu tip işler, mesela ödemesi varsa bir esnafın,günü gelmeye yakin toparlayamadiysa parayı, elindeki mali maliyetine veya hatta dahada ucuza satıp borcunu kapatır, gidip faizle para çekmez.ben secim arefesinde kadar 95 bin.ile 105 bin bantinda gidip geleceğini düşünüyorum, secim de ikdidar kaybedersede yıkılmaz kazanırsa da.fiyatlandi zaten, unutmayinki yabancılar çıkmadı, felaket tellâllarına bakmayın yabancı payı hala%64 üzerinde , adamların onu kesildi dolar yükselince çünkü, dolara yerli saldırdı ve yükseltti, hatta ben hükümetin bilerek isteyerek buna dur demediği ni düşünüyorum, yabancı çıkıp gidemesin diye, yabancının parası çıksa su ortamda %75 eridi cunki,doları bozdurup borsaya girdiklerinde dolar 300 lira idi simdi 460, %50 artmış,buradan 100 dolar alsa çıkıp i 65 dolar alabiliyor, birde aldıkları hisse en az %50 düştü, 65 in yarısıda 32,5 dolar eder, adam çıkamaz buna göre bakınca zaten, çıkmadı da, bu bence hükümetin bilerek isteyerek yaptığı bir durumdu, zaten çok da umursamadılar hükümeti yönetenler. O yüzden secim arefesi mi.olur secim sonundami olur, birçok hisse hızla yükselir diyorum ben.
    Peki ortak yükselişte neden gübreye gelsinler?var mı bir fikrin petkim bile 4.40 a dayandı.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by onur4141 Yazıyı Oku
    Peki ortak yükselişte neden gübreye gelsinler?var mı bir fikrin petkim bile 4.40 a dayandı.

petkim tupras bu tip şirketlerin karı petrol fiyatları artınca düşüyor....bizde ise petrol fiyatları artınca buna bağlı diğer emtia fiyatlarıda zamlanıyor gübre fiyatlarının artması lazım...artınca razinin kar yazması lazım....ters ilişki var yani....şu ortamda ikiside alınacak hisse değil ama illa almak istenirse gubrf daha avantajlı.....

5.  Alıntı Originally Posted by onur4141 Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    petkim tupras bu tip şirketlerin karı petrol fiyatları artınca düşüyor....bizde ise petrol fiyatları artınca buna bağlı diğer emtia fiyatlarıda zamlanıyor gübre fiyatlarının artması lazım...artınca razinin kar yazması lazım....ters ilişki var yani....şu ortamda ikiside alınacak hisse değil ama illa almak istenirse gubrf daha avantajlı.....
    sayın ortak xxtrader çok güzel açıkladı, bende ayni görüşteyim, hükümet ayni zamanda zamları pompaya yansıtmıyor,bu şirketten çıkıyor su anda,
    Diğer taraftan dediği gibi petrol yükseliyor,110 dolarlardan sanırım 30 dolara kadar düştü ,simdi 80 dolara dayandı, ben 90 dolar i geçer diye düşünüyorum, ayrıca 2015 yılından sonra emtia fiyatları düşük seyrediyor,özellikle amonyak fiyatlari, ama ondada yükseliş başladı, hemen bir iki ayda fırlamaz, böylede gitmez herşeyin bir zamanı var tabiki, yine abd anlaşmayı bozdu ancak ab devam ettiriyor çekilmedi, trampa ragmen, birde son iki yıl içinde yurtici yatırımlar çoğaldı,gübretas buyuyor bana göre, emtia fiyatları hızlı düşüş ler artik bundan sonra aşırı etkilemez cunki depolama ya başlandı, sabırla beklemek lazım, artik güneşli güzel günler bence bizede yakın .

6. Son 1 ay artanlar...

Son 1 aydır toplayanlarda ilk üçte citi ve deutche.......
    Son düzenleme : oscar77; 06-06-2018 saat: 01:44.
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

7. Son 1 ay azalanlar...

Son düzenleme : oscar77; 06-06-2018 saat: 01:44.
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

8. Maşalllah ne güzel topluyolar hala daha aşağı basmasımı lazım toplamak için şirket fiyatı kelepir gübretaş savunma sanayi kadar stratejik bir kurumdur ama gel görki ölü fiyattan işlem görüyor şahsen para babası olsam şirketi yönetenler ceplerine bakıyor onları satın alırdım zaten müsait adamlar şirket fiyatı 0.5 kuruşa çeker büyün hisseleri toplardım

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 414/925 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514914 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •