Sayfa 415/891 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515 ... SonSon
Arama sonucu : 7123 madde; 3,313 - 3,320 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. Siyasi ön yargı, tarafgirlik duyguları ile finansal piyasaları değerlendirenlerin son yıllarda nasıl çuvalladığının sayısız örneğini gördük. Bu zevat borsa 80 bine düşünce 50 bin olacak diye mal almıyor, 120 olunca da aynaya bakıp ben nerede hata yaptım diyeceği yere haset ve fesat duygularınıda ekleyerek olmadık absürt şeyler yazmaya devam ediyor. Ülkemizde makul insan sayısı çok azaldı, özellikle finans piyasalarında bu sayı daha da az. Mesela ben son yıllarda yapılan pek çok şeyi yanlış buluyorum ancak Turkcell operasyonunu da yapılan en doğru işlerden biri olarak görüyorum. Makuliyet çerçevesinde değerlendirme hassasiyeti, siyasi görüşlerimi yaptığım işe karıştırmamaya çok özen gösteriyorum. Bunun sonucunda da çok şükür işimde başarılı olduğumu düşünüyorum. Sonuçta bu işi para kazanmak amaçlı yapıyorsak parayı kazanan haklıdır!

Siz siz olun hayatta objektif olun, bunun katmadeğerini muhakkak göreceksiniz. Saplantılı, ön yargılı insanlar hayatın hiçbir alanında başarılı olamazlar.

Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Siyasi ön yargı, tarafgirlik duyguları ile finansal piyasaları değerlendirenlerin son yıllarda nasıl çuvalladığının sayısız örneğini gördük. Bu zevat borsa 80 bine düşünce 50 bin olacak diye mal almıyor, 120 olunca da aynaya bakıp ben nerede hata yaptım diyeceği yere haset ve fesat duygularınıda ekleyerek olmadık absürt şeyler yazmaya devam ediyor. Ülkemizde makul insan sayısı çok azaldı, özellikle finans piyasalarında bu sayı daha da az. Mesela ben son yıllarda yapılan pek çok şeyi yanlış buluyorum ancak Turkcell operasyonunu da yapılan en doğru işlerden biri olarak görüyorum. Makuliyet çerçevesinde değerlendirme hassasiyeti, siyasi görüşlerimi yaptığım işe karıştırmamaya çok özen gösteriyorum. Bunun sonucunda da çok şükür işimde başarılı olduğumu düşünüyorum. Sonuçta bu işi para kazanmak amaçlı yapıyorsak parayı kazanan haklıdır!

Siz siz olun hayatta objektif olun, bunun katmadeğerini muhakkak göreceksiniz. Saplantılı, ön yargılı insanlar hayatın hiçbir alanında başarılı olamazlar.
    Baştan sona doğru katılmamak elde değil; fakat - para kazanan haklıdır - sözünüze katılmıyorum keşke yazmasaydınız onu. Saygılar
    Ne günlere kaldık ey Gâzi Hünkâr, Katır mühürdâr oldu, eşek defterdâr!

3.  Alıntı Originally Posted by strabon Yazıyı Oku
    Baştan sona doğru katılmamak elde değil; fakat - para kazanan haklıdır - sözünüze katılmıyorum keşke yazmasaydınız onu. Saygılar
    Evet bu sözü biraz açmak lazım, yanlış anlamalara mehal vermeyelim.

Kastım ve kriterim borsayı kapsıyor, dürüst ve kanunlar çerçevesinde yapılan objektif değerlendirmeler ile namusu ile para kazanmak. Helal ve harama dikkat etmek benim olmazsa olmazlarım. Bunların içermediği hiçbir kazancın haklılığı yoktur.

Borsa da aslolan doğru stratejidir malumunuz. Bir stratejinin doğru olabilmesi ise sac ayaklarının objektif değerlendirme ve analizlere dayanması ile olabilir ancak. Turkcell özelinde ve pek çok borsaya dair değerlendirmelerde de budur esas olan.

Kastım bunlar idi, yanlış anlaşılmalara mehal verebilecek bir söz olmuş, düzeltme ihtiyacı hissettim. Teşekkür ederim.

Saygılar

4.  Alıntı Originally Posted by kiraz Yazıyı Oku
    Tavsiyede bulunurken;

Şirketin bu hafta 6,90 tl fiyatla % 24 'ünün el değiştirdiğini de hatırlatın lütfen...

Üstelik satan YABANCI alan ise YERLİ KAMU otoritesi...

Buna rağmen almak isteyen varsa tabii ki alabilir, hayrını görsün demek lazım...

Tüm yönleri ve fiyatları belirtmeden yapılan tavsiyeler insanları zor duruma sokabilir, vebal altına girmeyin...

Buraları okuyanlar, hisse 6,90 tl'den değilde , 30-40 tl den alındı ve piyasa fiyatı kelepir kaldı zannedecek...
    Sayın kiraz, Burdaki yanlış bilgilere inanıp elindeki malı yabancıya kaptıracakların vebali ne olacak?
    İki Turkcell var. Biri Turkcell holding diğeri Turkcell iletişim aş. Hisse alış satışları holding üzerinde yapılıyor. Turkcell holding piyasada işlem gören Turkcell şirketin %50 sine sahip. Vs. Vs. Tüm bu verileri iyi değerlendirmek lazım.
    Günlük işlem hacmi bile milyarlları bulan bu kağıdı üç beş lotluk işlem hacimli şirketlerle mukayese etmek nekadar doğru.
    Son düzenleme : arpaci55; 21-06-2020 saat: 12:37.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak lazım.
    Turkcell teknolojik bir dünya markası. ABD bırsalarında işlem gören ilk ve tek şirket.
    Burdaki birçok arkadaş hatırladığı gibi, halka arzı sırasında piyasa değeri 20 milyar dolar civarındaydı.
    Karaahmetlerin finansal sorunları nedeniyle halka açık olmayan şirket hiseleri el değişti. Böyle bir değerin uçup gitmesi hepimizi rahatsız etti ve yönetimde sıkıntılar yaşandı. Şimdi TVF bu çarpıklığı düzeltip şirketi yerli yerine oturtacak,
    THY, Erdemir, Kardemir, halkbank, vakıfbank, vs. Vs. Yabancıların da ilgi odağı olarak gerçek değerini bulacak. Nokta.
    Hocam karaahmetler kim o kısmını anlayamadık da . Mehmet Emin Karamehmet olmasın o .
    Ne günlere kaldık ey Gâzi Hünkâr, Katır mühürdâr oldu, eşek defterdâr!

6. Ben şimdi 500küsür milyon hissemi bir anda nasıl satabilirim? Kime verebilirim? Ama hangi fiyattan vercek olursam olayım, verdiğim fiyatın bana olan getirisini benden başka kimse bilmez. Mesela hacizli bir ürünü piyasa fiyatının, çok daha altına alabilirsin. Ya da örnek veriyorum, Telia nın devlete karşı başka bir yükümlülüğü vardır, bundan ötürü karşışıklı feragat olur ve onun karşılığıbda böyle bir fiyat da çıkabilir. Ya da daha değişik bir örnek vereyim, bana 538mil dolar para lazımdır, bu 538milyon dolarla getirisi 10kat fazla olcak bir iş peşindeyimdir, alıcısını bulunca yeni sektör sermayesi için mevcut malımı satarım. Bu yazdıklarım olabilecek örnekler. Yani bu satış sonrası yapılan piyasa değeri×24/100 hesaplaması sadece kağıt üzerindedir. Reel büyüklüğü gösteren veya beklentiye örnek olabilecek bir değer değildir

aylık

8. Ne oldu şimdi hisse + %4 yapınca ...tavan olmadı diye şirket battı mı?

Sayfa 415/891 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •