Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 415/1014 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,313 - 3,320 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Eren8002 Yazıyı Oku
    Ev sahiplerine kızıyoruz ama birde toki denen saçma bir kurum var.Dağ başlarında bedava fiyatlara mal ettiği arsalara konut yaptırarak fahiş karlarla pazarlıyor.Ne diyelim elbet bu arz talep dengesi tersine döner.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Siz ne diyorsunuz, TOKİ güvencesi var diye Kayabaşında 3 yıl sonrasına, en azından şimdilik hayal proje PARK Mavera 3 ün 42.5 Tl den gy sertifikasını UYANIK takımına yüklediler. Utanmadan birde borsada işleme açtılar, sertifikalar aradan 4 ay geçti 35 Tl den işlem görüyor ama ilgili forumda UYANIKLAR hala ucuza ev alacaz ! diye abuk sabuk yedikleri kazığı savunup duruyorlar. Böyle başa böyle tarak, bu kadar kümese girecek UYANIK varken bunları kazıklamazsan itibar görmezsin.

2. Kaziklamak zaten atasporumuz.

Bu kadar must'u, namuslu birileri peydahlamis olamaz.

3.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bu başlığa fazla takılmam ama yazınız görünce bende bir kaç şey karalayım dedim..

Geçen gün hazır beton sektörünün başkanı ABD ve Çin'den sonra hazır betonda 3. olduğumuzu söyledi..diğer bizden daha kalkınmış veya büyük ülkeler evlerini keresteden felan yapmıyorlarsa, ben bu durumda şöyle bir irkildim açıkçası..bizim etimiz budumuz gelirimiz ne..

İspanyada gayrimenkul balonu tam 16 sene sürdü..fakat bizim yapımız farklıdır diyorsunuz..o konuya katılabilirim..ama bir zaman gelir gayrimenkullere dönen bakan olmaz..söyliyeyim..
    Büyük yanılgı şu ki; balonun patlaması insanların ev almaktan vazgeçmesi yüzünden değil, (ya da ev almaktan daha karlı bir yatırım keşfedeceklerinden) artık almaya güçlerinin yetmemesi yüzünden olur ancak.

Betona talep sınırsız ama yiyecek yemek bulamayan adam nasıl ev sahibi olacak? Kira/Fiyat Olmuş 25-30 sene. Kiralar ev fiyatına göre ucuz ama kiralar ucuz değil. (umarım anlatabiliyorumdur) Çünkü maaşlar, gelirler düşük. Alım gücü azalıyor.

Dolar son 3 senede 2'den 4'e geldi, memura verilen zam ne? 3-5 bişiler.

Bir tık daha ya şişer ya gümler. Tam sınırdayız artık.

4. Gerçekten kötü,ev alırken kazıklan ,araba alırken kazıklan,tatile giderken ,ayni yerde tatil yapan yabancı birine göre %10-40 arası kazıklan,gittiğin lokantada kazıklan,yetmedi hesaba itiraz ettin diye 10 tane maganda tarafından dövülerek öldürül..(rahmetlinin itiraz ettiği hesap tutarına,700tl,geçen hafta Yunanistan da tam 4 akşam yemeği yedim hemde her şey dahil)Sahi biz ne ara böyle acımasız,böyle kötü olduk? ne zaman bizi biz yapan tüm değerleri kaybettik?

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Gerçekten kötü,ev alırken kazıklan ,araba alırken kazıklan,tatile giderken ,ayni yerde tatil yapan yabancı birine göre %10-40 arası kazıklan,gittiğin lokantada kazıklan,yetmedi hesaba itiraz ettin diye 10 tane maganda tarafından dövülerek öldürül..(rahmetlinin itiraz ettiği hesap tutarına,700tl,geçen hafta Yunanistan da tam 4 akşam yemeği yedim hemde her şey dahil)Sahi biz ne ara böyle acımasız,böyle kötü olduk? ne zaman bizi biz yapan tüm değerleri kaybettik?
    Tohum kötü olmasa olmazdık. Bunlar hep böyleydi ama bir şekil eskiden devletin bir hukuk sistemi vardı ondan korkar, tırsarlardı bu tohumu bozuklar . Hukuk GUGUK olunca işler bu hale geldi. Yürü Türkiye seni kim tutar, zaten ALAMANLAR da tesadüfi böyle gelişmiş ya neyse, böyle başa böyle tarak az bile...

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Tohum kötü olmasa olmazdık. Bunlar hep böyleydi ama bir şekil eskiden devletin bir hukuk sistemi vardı ondan korkar, tırsarlardı bu tohumu bozuklar . Hukuk GUGUK olunca işler bu hale geldi. Yürü Türkiye seni kim tutar, zaten ALAMANLAR da tesadüfi böyle gelişmiş ya neyse, böyle başa böyle tarak az bile...
    Bu degisimin ip uclarini Konyaspor taraftarinin sahada yaptiklarindan cikarmak mumkun.

Sen kim oluyorsun, bize kimse racon kesemez psikolojisi bu.

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Siz ne diyorsunuz, TOKİ güvencesi var diye Kayabaşında 3 yıl sonrasına, en azından şimdilik hayal proje PARK Mavera 3 ün 42.5 Tl den gy sertifikasını UYANIK takımına yüklediler. Utanmadan birde borsada işleme açtılar, sertifikalar aradan 4 ay geçti 35 Tl den işlem görüyor ama ilgili forumda UYANIKLAR hala ucuza ev alacaz ! diye abuk sabuk yedikleri kazığı savunup duruyorlar. Böyle başa böyle tarak, bu kadar kümese girecek UYANIK varken bunları kazıklamazsan itibar görmezsin.
    Bence sertifika ve borsa işin içine girince ev almak isteyenler uzak duruyor(sanırım psikolojik). Şu an aynı projeden borsadaki değerinden daha yüksek fiyata az da olsa daire alanlar var. Düşünsene adam alacağı daireye 70 bin fazla verip firmadan alıyor.

Piyasada emlak talebinde daralma ve fiyatlarda gerileme olduğu bir gerçek firmalar müşteri arıyorlar. Bu yüzden ilk defa bahsi geçen firma reklam kullanmaya başladı. Belki bu önümüzdeki dönemde konut yapım sürecinde iştahsızlığa da yol açabilir.

8. Küçükçekmecede Marmara Üniversitesi arazisine 7000 konutluk bir şehir yapıyorlarmış..Emlak Konut projenin adını bizim mahalle koymuş..Proje mahalle konseptiyle yapılacakmış..Cumhurbaşkanının yatay mimari laflarından sonra ortaya böyle şeyler çıkmaya başladı sanırım...Fakat ben proje detayına baktığımda binaların gene klasik toki styla 14 katlı yapılacağını görüyorum...Proje reklamlarında ise 4-5 katlı binalar görünüyor...Ben bu işi pek anlamadım..

Ayrıca o bölge gölü ve marmara denizini gören çok güzel bir yamaç..Oradan mükemmel bir şehir parkı olur aslında...

Sayfa 415/1014 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •