Onemli Gunler Banner
Sayfa 417/967 İlkİlk ... 317367407415416417418419427467517917 ... SonSon
Arama sonucu : 7731 madde; 3,329 - 3,336 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Açığa satış yasaklanmış ondan da çok huylandım .
    Madem çıkacak açıkçıları açığa düşürüp yukarı yapması daha kolay olurdu .
    Sanıyorum alıcı bulmakta çok ama çok zorlanıyor .
    Yukarıdan da , aşağıdan da pozisyona hazırım .
    Oldukça iyi pozisyon .
    Sayın bay merakımı hoş görünüz lütfen,siz bu hissede biliyorum uzun zamandır okuyup yazıyorsunuz.yalnız dikkatimi çeken bir husus var oda siz bu hissenin yükselişinden ya hoşnut değilsiniz yada ironi yapıyorsunuz.acaba çok fazla malmı kaptırdınız geri gelsede alsam mı diyorsunuz da hep negatif yazıyorsunuz yada ne?

193 2li dip oldu gibi
    Oğlun güder,hatun sağarsa koyun olur...Türk atasözü

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,900
    Tespitleriniz tamamen doğru . 1.51 den aldığım tüm malı 2.38 - 2.5x Li rakkamlara kaptırdım .
    Geri gelse de alsam diyorum o da doğru . Hatta 1.31 olsa da daha da alsam diyorum .
    1.07 Olsada muhteşem girerim de diyorum . Her zaman ana lotlarım durur oradan da verdim .
    Beklentilerime ters bir hareket söz konusu olduğu nu düşünüyorum . Sebepleri aşağıda .

1 eldeki mallarımızın iyi olanları ( radore , Num num ve Tatilbudur ) atmosfer nedeni ile satışa uygun değil
    Çok kar elde edilemez müşteri bulmak ta olduk zor .
    2 ortopro ve nevotek hiç uygun değil hala yatırım talebi ve ciro artışı yakalayamadılar
    3 ISYAT veya ISGSY haber vermeye değer hiç bir şey paylaşmıyor . Düşmesi onlara uygun topluyorlar .
    4 Bence Geleceğin borsa şirketleri Girişim sermayeleridir o yüzden ilgim dahilinde
    5 FK Girişim şirketlerinde önemli değildir .
    6 PD/DD daha belirleyicidir .
    7 Num num daha çok şübe kapadı en az 20 tane daha açmalı
    8 Radore bence Oldukça iyi ama cirosu ve karlılığı artmalı
    9 Tatil budur mutlaka ve mutlaka kar ettikten sonra ( 2 yıl ) satılmalı 2 yıl dah avar
    10 Durup dururken hiç haber ve satışa uygun bir şirket yokken neden hissemiz çıktı .
    Mantıklı hiç bir açıklama bulamıyorum .

Dediğiniz gibi aşık olduğum severek topladığım bir kağıttır .
    Benim için vazgeçilmez derece önemlidir .
    IŞ Grubunun da gözbebeği olacağına inanıyorum
    Yatırımları 6 şirket yerine gönül isterdi ki 26 Şirkete çıksın .
    Sürekli gündemde olsun .

Alıntı Originally Posted by effect Yazıyı Oku
    Sayın bay merakımı hoş görünüz lütfen,siz bu hissede biliyorum uzun zamandır okuyup yazıyorsunuz.yalnız dikkatimi çeken bir husus var oda siz bu hissenin yükselişinden ya hoşnut değilsiniz yada ironi yapıyorsunuz.acaba çok fazla malmı kaptırdınız geri gelsede alsam mı diyorsunuz da hep negatif yazıyorsunuz yada ne?
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

4. Biz eskilerin biraz susup kenara çekilmesi yenilere yol açması lazım.
    Kinaye amacıyla yazmadım.

Reklam pastasında ( bu kez kinaye) bazı bilindik konuları yazmakta fayda görüyorum.

1. Bu hisse ( şirket) kötü bir yatırım değildir.
    Portföyündeki şirketlerin hepsi için iyi diyemem, fakat artısıyla eksisiyle bulunduğu iskonto düzeyi aşırıdır.

2. Hisse için makul değer 4 lira civarındadır. Bu rakamı mevcutta açıklanan portföy değerine cüzzi diyebileceğim bir tutarda şerefiye ekleyerek buluyorum. 18 yıllık deneyimi olan bir şirketten bahsediyoruz, girişim sermayesi şirketlerinin özendirildiğini de unutmayalım.

3. Elindeki şirketlerden 2 sinin patlaması durumunda ( sıfırladılar diyelim) makul değer olumsuz senaryoda 3 lira düzeyine geriler.

4. Hisse oldukça sığdır, birileri giriyorsa satmaya çalıştığında korkunç zararla çıkmak zorunda kalacağını bilir.

5. Şirketin geçmişinde spekülasyon/manipülasyon yoktur. Aras Kargo'nun satıldığı dönemdeki ralli hariç hiçbir spekülatör bu hisseye bulaşmamıştır.

6. Şirketin çıkış yaptığı yatırımlar sonrasında iyi performans göstermişlerdir.

Bence 4/4 lük bir yatırım/spekülasyon hissesi.

Reklamları izlediniz.

Alıntı Originally Posted by effect Yazıyı Oku
    %60 (tatilbudur)büyümesi olan bistte hangi hisse var.yok yâda bir ASELSAN.niye yok.sana bana yedirmezler.borsaya gelen şirketin kârı standart olur.az artar genelde de zarardadir yatırımcıya kakalanir.
    Sena bana büyümesi yüksek şirketi yedirmezler. Isgsy yüksek büyümesi olan şirketlere yatırım yapıyor.kucuk yatırımcı olarak halka arzda mutlu oldum şahsen.buyumesi yüksek şirketlere ortak olacaz diye.ama buda uzun süre şirket satmadı.satmadigi gibi bilgide yok iştirakeri konusunda.sanki gizliyor.sanki pişman halka açıldığına.anliyacagin kârı sana bana yedirmemek için iyi çabalıyor ısgsy.arkadaslar uzun vadeli Birgün gider ozamana kadar ne biriktirirsek kâr gözü ile bakıyor sanırım.ondan fiyatı pahalı olunca uzgunler.benzine gelen zam gibi yani.

6.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    %60 (tatilbudur)büyümesi olan bistte hangi hisse var.yok yâda bir ASELSAN.niye yok.sana bana yedirmezler.borsaya gelen şirketin kârı standart olur.az artar genelde de zarardadir yatırımcıya kakalanir.
    Sena bana büyümesi yüksek şirketi yedirmezler. Isgsy yüksek büyümesi olan şirketlere yatırım yapıyor.kucuk yatırımcı olarak halka arzda mutlu oldum şahsen.buyumesi yüksek şirketlere ortak olacaz diye.ama buda uzun süre şirket satmadı.satmadigi gibi bilgide yok iştirakeri konusunda.sanki gizliyor.sanki pişman halka açıldığına.anliyacagin kârı sana bana yedirmemek için iyi çabalıyor ısgsy.arkadaslar uzun vadeli Birgün gider ozamana kadar ne biriktirirsek kâr gözü ile bakıyor sanırım.ondan fiyatı pahalı olunca uzgunler.benzine gelen zam gibi yani.
    o büyümüş şu küçülmüş. yıllardır aynı hikaye yazılır forumda. hissenin fiyatını artıracak tek gerçek şirket satışıdır. bu fiyat artışı da spekülatif değil anlamlı olacaktır. çünkü hissenin yapısı gereği karını paylaşır. temetttü ve bedelsiz olarak. eski arkadaşların heyecan yapmama sebebi de budur. kabaca herkesin kafasında mevcut zaten tahmini ederleri. ama tekrar yazayım satış yoksa her hareket geri gelmeye mahkumdur.

7. Halka açıklık oranı %31,06 dolaşımdaki lot sayısı 23,187,060
    bu lotların son baktığım takasa göre 16,5 milyon civarı işyat da. yani o girdi uçuracak bu vurdu kaçıracak geyiği yapmanın alemi yok. tahtanın net sahibi İŞYAT tır.

8.  Alıntı Originally Posted by zhero Yazıyı Oku
    Halka açıklık oranı %31,06 dolaşımdaki lot sayısı 23,187,060
    bu lotların son baktığım takasa göre 16,5 milyon civarı işyat da. yani o girdi uçuracak bu vurdu kaçıracak geyiği yapmanın alemi yok. tahtanın net sahibi İŞYAT tır.
    Ozaman güzel ört 7 mil lot piyasada .....güzel

En iyi para cebinizdeki para
    yat.tav.değildir.

Sayfa 417/967 İlkİlk ... 317367407415416417418419427467517917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •