Sayfa 418/965 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon
Arama sonucu : 7717 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Bir görüş atıyorum ortaya, fikri olan varsa yazsın. Petunla birleşme olabilir mi (pınar gıda) mesela. Böyle bir girişim yeni bir sinerji oluşturmaz mı? zaten dağıtımı beraber (pınar birleşik pazarlama ile) yapıyorlar diye biliyorum.

vaktinde unl'a, ET birleşmişti.
    Son düzenleme : kitapci34; 03-08-2019 saat: 18:02.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Bir görüş atıyorum ortaya, fikri olan varsa yazsın. Petunla birleşme olabilir mi (pınar gıda) mesela. böyle bir girişim yeni bir sinerji oluşturmaz mı? zaten dağıtımı beraber (pınar birleşik pazarlama ile) yapıyorlar diye biliyorum.

vaktinde unl'a, ET birleşmişti.
    Niye olmasın, hem de çok güzel olur. Yeni ünvan da kitapçıdan olsun. 'PINAR GIDA SANAYİ A.Ş.'

3.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Niye olmasın, hem de çok güzel olur. Yeni ünvan da kitapçıdan olsun. 'PINAR GIDA SANAYİ A.Ş.'
    bence olmaz ayrı olması zaten anlamsız ama borsada işlem gördürmek adına birleştirmezler

4. Her şey bir algıdan ibarettir

tr'nin çok borcu var dediler
    dolara 7 lira üzerini gösterdiler
    ne kadardı tr'nin tüm borcu özel sektör dahil
    ülkenin gsmh'ın yarısından biraz fazla
    hiç mukayese etmediler, diğer ülkelerin borçlarıyla
    gsmh'sinin, 2,3, 5 katı bocu olan ülkelere bizden çok çok yüksek not verip
    bizim notumuzuda abartıyorum 3. dünya ülkeleri seviyesine çektiler
    illa da yüksek faiz vermezseniz borçlarını çevirmeyiz dediler
    ülkedeki siyasi ortamı da kullandılar
    önce doları 6.5 lira üzeri vatandaşa verdiler
    en az 5 yıl bekletecekler
    yeni bir krizi ancak bir sonraki seçimde çıkarabililer
    yaşar grubuna da öyle yaptılar, siyasi söylemleri dolayısıyla boykot uyguladılar
    herkes siyasi görüşünü söyleyebilir muhalifse eğer
    yoksa söyleyemez, söylerse troldür, yada yandaş
    bence böyle düştü pnsut bu fiyatlara
    yoksa pınsut'ün borcu kendisine göre devede kulak
    1.5 milyar ciro yapabilen, öz sermayesi 800 milyona dayanmış pınar gibi bir markaya
    uzun kısa toplamda 163 milyon borç nedir YAW
    allah aşkına aklımızla dalga geçmeyin
    kobi şirketi diyebileceğimiz firmalar giriyor o borcun altına.
    faizler düştüğünde 2 yıllık karıyla (mübalağa yok 0, sıfır yazıyla yazayım) çok rahat kapatabileceği bir borçtan bahsediyoruz.
    Son düzenleme : kitapci34; 04-08-2019 saat: 13:32.

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Kısa vadeli Finansal borçlar: 151 Milyon TL
    Uzun vadeli Finansal borçlar: 12 Milyon TL

şimdi üstaddan bilançodan pnsut'ün borçlarına bakmasını rica ettim sağolsun hemen baktı yaptığı ciroya ve marka değerine göre hiç bir şey değilmiş, diğer borçlu şirketlere göre, neden bu kadar değer kaybetti ilginç doğrusu şaşırdım.
    Borsada abartma(aşırı fiyatlama) her zaman olur,,20.77 den 5.50 lere düşürme,milleti hisseden soğutma olarak söylenebilir.
    Speğin yeterinde mallanmasından sonra 5.50 den başlayan çıkışta da abartma görürsek hiç şaşırmayalım.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

6.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Borsada abartma(aşırı fiyatlama) her zaman olur,,20.77 den 5.50 lere düşürme,milleti hisseden soğutma olarak söylenebilir.
    Speğin yeterinde mallanmasından sonra 5.50 den başlayan çıkışta da abartma görürsek hiç şaşırmayalım.
    ..........................................

7. Hadi bende popülist şeyleri de söyleyeyim onu görmediğimi sanmayın O ihtimalin varlığını ve hissede ciddi bir vurgunun olabileceğini de 1'e 17.5 (açayım şunu %1750) bedelsiz potansiyelinden bahsediyorum, BİZİM KY VE SPEKLERİN ÇOK SEVDİĞİ ŞEY VARYA O İŞTE.
    Son düzenleme : kitapci34; 04-08-2019 saat: 15:16.

8.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    borsada dönen hisse miktarı nedir bilmiyorum ama herşey 1 hafta içinde 3 milyon lotun el deiştirmesi ile başladı 5 gün hisse el değiştirdi ve 3 milyon satışa rağmen 6.68den aşağı düşmedi satışın bitmesi ile cuma günü kalkış verildi nereye gider miktar nedir hiç bilmiyorum bildiğim 15000 lot ile 10lira üzerlerine kadar beklemek istediğim

Sayfa 418/965 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •