Sayfa 42/362 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon
Arama sonucu : 2892 madde; 329 - 336 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1. Mia enerji işiyle uçuyor dostum. Elektrik depolama dedi uçtu. Ardyz de geldi haber bu akşam oda girmiş enerji işine. Atatp de bu sektörün içine girdi, bir kap haberine bakar yeni zirvelerin gelmesi

Çağımızın 2 işi teknoloji ve enerji
    Atatp her iki sektörde de var

2. Recep Tayyip Erdoğan:

"İklim Kanununu Meclisten Geçireceğiz. 2053 sıfır karbon emisyonu hedefimiz doğrultusunda 2030 senesine kadarki emisyon azaltma hedefimizi iki katına çıkardık. 31. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansına ev sahipliğ adaylığını ilan ettik."

3.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Mia enerji işiyle uçuyor dostum. Elektrik depolama dedi uçtu. Ardyz de geldi haber bu akşam oda girmiş enerji işine. Atatp de bu sektörün içine girdi, bir kap haberine bakar yeni zirvelerin gelmesi

Çağımızın 2 işi teknoloji ve enerji
    Atatp her iki sektörde de var
    Geçen yıl fosil kaynaklı enerjiye 97 milyar dolar ödedik...her yıl bu miktar artıyor...işte bu enerjinin yerini acilen yenilenebilir enerji kaynakları ile ikame etmemiz lazım..bunun için de devasa teşvikler verip ,devasa yatırımlar yapmalı..buda ortaya çok büyük bir pastayı ortaya koyuyor... işte bu yüzden enerji hisselerinin bilançoları guzellesiyor bu yüzden de kat bebkat çıkış yapıyorlar..2030 yılına kadar sektör çok canlı olacak..bir şekilde yenilenebilir enerji ile bağ kurmuş her şirket agresif büyüyecek... ATATP de yazılımları ile bu yola giriyor ...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. Bunların dökme hareketi olduğunu söyledik.daha yolumuz var ...

5. atatp greenx lansmanı yaptığında piyasanın çok dikkatini çekeceğini inanıyorum..kasım ayında da kuracağı platform faaliyete girecek...yenilenebilir enerji üretenler ve bunu sertifikalandıranlar ürettikleri bu enerji sertifikasını platformda satışa sunacak...alıcılar ise yenilenebilir enerji üretmek isteyen firmalar olacak...

malum yavaş yavaş avrupaya ihracat yapmak isteyen şirketlerden üretimde kullandıkları enerjinin yenilenebilir enerji olması zorunluluğu olacak...bu yatırımda geç kalanlar veya uzun süre beklemek istemeyen ve yatırım yapmaktansa bir miktar daha fazla ücret ödeyerek bu sertifikaya sahip olmak isteyen sanayii şirketleri bu platforma gelerek ihtiyaçlarını buradan almaya başlayacaklar...

biz şu anda nasıl ki şirketlerin hisse senetlerini bist ten alıyorsak , şirketler de yenilenebilir enerji sertifikalarını atatp nin kuracağı borsa benzeri bir ortamdan alacaklar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. diyelim ki bir ges şirketi hazır 100 MW lık bir santral kurdu ve atıyorum bunu da 100 milyona mal etti...ges şirketi bu 100 MW lık ges enerjisine önce sertifika çıkaracak (bu sertifikayı atatp mi verir ,başkası mı verir bilemem...ama atatp verirse bir imza karşılığında bile çok yüksek ücretler tahsil edebilecek) ardından bu sertifikayı atatp nin kurduğu borsaya getirip satışa koyacak..

ihtiyacı olan şirketler de bu miktarlık bir santralin yapımı bir yıl sürüyorsa , zaman kaybı yaşamamak ve diğer presüdürler ile uğraşmamak için gelip hazır sertifikayı belki de 130 milyona alacak...böylece bu ortamda ciddi bir alış veriş olacak...atatp de bu ortamı sağladığı için ciddi bir kazanç elde edecek...artık komisyon mu alır mw başına belli bir ücret mi alır bilemem...ama sonuçta bu işin argesi için 75 milyon harcadığına göre bu işten ciddi bir geliri olacak...

türkiyenin 2030 yılına kadar karbon emisyonunu çok ciddi bir oranda düşürmesi gerekiyor..paris iklim anlaşması çerçevesinde...işte bu yüzden bir çok şirket enerjisini yenilenebilir enerjiden elde etmeye çalışacak..bu sırada da bir çok şirket hem sertifika üretecek , hem de bir çok şirket bu sertifikaları talep edecek...işlem hacimleri çok artacak..

aynı platformu dünyanın yenilenebilir enerjide bir numaralı ülkesi olan Çin de dahil 5 ülkede kuracak...buralardan da güzel bir gelir akışı sağlayacak...

bunun yanında uluslararası arenada atatp nin kredibilitesi ve tanınırlığı artacak..daha önce atatp nin yazılımlarına burun kıvıran şirketler bu sefer daha büyük bir saygıyla ürünlerini dikkate alıp kullanmaya başlayacak...

anlayacağınız hayırlı ve güzel bir kapı açılıyor atatp ye...ekim ayı lansmanı (tanıtımı) yapıldıktan sonra atatp çok ilginç hareketlere gebe olacağını tahmin ediyorum...

7. Ardyz de Ankara firması MIATK gibi enerji palavrası ile girdi piyasaya..geleceğin çöpleri.

8. Atatp mevcut finansalları ile fiyatlanıyor,hikayesini piyasa satın almadı henüz..
    Şirket gelirlerinin %60’ını tekrarlanan gelirlerden elde etmekte,küçük iş artışları dahi önemli etkiler verecek..

Sayfa 42/362 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •