Sayfa 42/1000 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Charlie Robertson, önümüzdeki ay, rıfkı'nın serbest bırakılma ihtimalinden bahsetmiş. Bu arkadaş, 1994 dibini bu günün parasıyla 7.5 lira olarak hesaplayan kişi.

https://twitter.com/RencapMan/status...01864669736962

2.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Faiz lobisi nolcek?
    kumarda bazen faizci, bazende dolarcı kazanacak.. maksat hep birileri durduk yerde kaybetsin, birleri de durduk yerde kazansın.. (zihniyet bu)

plan; büyük sermaye gruplarına 6.55 ten dolar sattırmakmış, alınacak yer 6.00 tl civarımı bilmiyoruz , bel ki 5.5tl

reis konuştu, duyum alanlar dolar sattı, duyum alamıyanlar dolar aldı. belki de duyum alanlar 6.50 civarı gün içi satıp 6.10 civarından yerine koydular.

ydt.

3. Forumdaşlar, pek burada bahsetmem ama mevduat başlığında daha bugünden %32 ve %31.75 oranlarında mevduat faizleri paylaşanlar oluyor.

Eğer mevduat faizleri %35 ve üzerine atarsa bu da dövizi baskılayabilir. Zira hem stopaj düşük (%5) hem de bileşik faiz getirisi var. Ben oranlara epey şaşırdım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

valla yalan yok mb sının bugün ki açıklamalara rağmen böyle bir karar alabileceğini düşünmemiştim
    kaldıki 5 ve üstünde bir artış olacağının haberini alsam kesinlikle dolara yanaşmazdım bile
    böyle bir artış halinde doların 6 nın altına geleceğini düşünür ve uzak dururdum.
    normald ebu artışla doların buralarda değil 5.85-5.95 arası bir yerlerde olması ve en az 15-20 gün oralarda kalması gerekirdi.
    faizlerin artması fonlama maliyetlerini aşağı çekebilri ama bu aynı zamnda mevduat faizleride artacaktır. kredi dağıtımı düşecektir.
    bankaların karlarında bir düşüş olması gerekir
    buna rağmen banka endeksinin %4 primli olması bile saçma
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Forumdaşlar, pek burada bahsetmem ama mevduat başlığında daha bugünden %32 ve %31.75 oranlarında mevduat faizleri paylaşanlar oluyor.

Eğer mevduat faizleri %35 ve üzerine atarsa bu da dövizi baskılayabilir. Zira hem stopaj düşük (%5) hem de bileşik faiz getirisi var. Ben oranlara epey şaşırdım.
    ben %30 civarının üstüne çıkacağına ihtimal vermiyorum görünürdeki faiz %26-27 lere çekilir.
    gizli pazarlığa tabi faizde en fazla %30 a vurur bence
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    valla yalan yok mb sının bugün ki açıklamalara rağmen böyle bir karar alabileceğini düşünmemiştim
    kaldıki 5 ve üstünde bir artış olacağının haberini alsam kesinlikle dolara yanaşmazdım bile
    böyle bir artış halinde doların 6 nın altına geleceğini düşünür ve uzak dururdum.
    normald ebu artışla doların buralarda değil 5.85-5.95 arası bir yerlerde olması ve en az 15-20 gün oralarda kalması gerekirdi.
    faizlerin artması fonlama maliyetlerini aşağı çekebilri ama bu aynı zamnda mevduat faizleride artacaktır. kredi dağıtımı düşecektir.
    bankaların karlarında bir düşüş olması gerekir
    buna rağmen banka endeksinin %4 primli olması bile saçma
    tekrar 6.20 lere atak olması 5.85 lerin görülmeyeceği anlamına gelmez bence , bu al-sat işi zaten büyük sermaye sahiplerinin işi, nereye düşürüleceğine ve nereye çıkarılacağına genel olarak kendileri karar verir..

malı hep yukarıdan yedirmek isterler bu bakımdan 6.20 gösterip 5.50 lere bile çekebilirler.. ben 6.00 ın dip yaptığını şuan için düşünmüyorum yani herşey olabilir..

karar beklenmedik bir karardı, reis , dolar alacaklara resmen tuzak hazırladı (reisi bu şekilde konuşturanlar) tabi bu al-satçıların sorunu. duyum almadan al-sat yapmak riskli iş, başaralibeni alkışlarız.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    hesabı inceleyip tek tek yazıyorum

5.85 den 17.08 tarihinde saat 11.05 de aldığım dövizlerin tamamını
    05.09 tarihinde 6.6081 den satmışım satttıklarımın
    yaklaşık %40 ını 07.09 2018 tarihinde 6.46 dan
    %25 ini 6.3805 den 12.09.2018 tarihinde
    % 25 ini 6.1879 dan bugün
    %10 unu 6.1129 dan yine bugün yerine koymuşum
    ekstre istemeyin komam o kadarda görgüsüzlük etmem
    isteyen inanır isteyen inanmaz verirlerse ekime kadar satarım vermezlerse kasım geçsede satmam
    ben seviyorum doalr al sat yapmayı.
    Sayın başkan ortalama maaliyetinizi açık ettiniz 6,33
    Kasım da aşk başkadır
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben %30 civarının üstüne çıkacağına ihtimal vermiyorum görünürdeki faiz %26-27 lere çekilir.
    gizli pazarlığa tabi faizde en fazla %30 a vurur bence
    Bugün %32 halkbank için mevduat oranı paylaşan oldu. Sayı arttıkça genele yayılmış oranları daha kesin öğrenmiş olacağız. Ben de epey şaşırdım , zira 6.25'lik bir artış maksimumu %23 olan mevduat faizini %30'lara çekebilir. Onun üzerine nasıl çıkabiliyor iyi araştırmak lazım. Hem de daha faiz kararı üzerinden 1 saat geçmemişken.

Burada önemli bir detay daha var. Geçen hafta para arzının %55'inden fazlası döviz olarak gerçekleşmiş. Bu çok kritik bir seviye bu seviyenin üzerinde merkez bankası para politikasındaki kontrolünü kaybedebilir. O nedenle ne yapıp edip bir şekilde en azından para arzındaki döviz kısmını %50'nin altına çekmeye çalışacaklardır.

Zira bunda başarılı olamazlarsa devalüasyon yaparak dahi para arzındaki döviz lehine olan bu oranı değiştirmeleri teknik olarak mümkün değil.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 42/1000 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •