Sayfa 42/963 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon
Arama sonucu : 7703 madde; 329 - 336 arası.

Konu: DGNMO - Doğanlar Mobilya

1.  Alıntı Originally Posted by zorundostu Yazıyı Oku
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...376#post316376 keko burada bunu yazıyon başka yarda başka şeyler. Kendinle çelişme lütfen. Hayırlı kazançlar.
    dostum benim elimde olup olmaması fikrimi değiştirmez....insan bazen istemezse de mecburiyetten hisselerine kıymak zorunda kalabiliyor...alka temetü vermişti bende sabah 4,73 ten tüm sermayem kadar açıktan almıştım...beklentim sasa gibi bölündüğü yer olan 4,99 a çıkması idi nitekim 4,81 i de görmesine rağmen geçemeyip hızlıca 4,28 i görecek kadar geri geldi...

normal şartlarda tüm sermayem bu iki hissede idi ama açıktan çok fazla alınca hisse de düşünce istemeyerek satmak zorunda kaldım..bunu da topikte paylaştım....kelebekte zor durumda kalsaydım bu sefer de alkayı satacaktım...zaten bu amaçla pörföyü bölmüyor muyuz ???

benim gizli saklım yok dostum...kısmet olursa tekrardan alabiliriz...borsa biraz da nasip işidir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by before Yazıyı Oku
    Zaten yukarıdaki açıklama bize önemli ipuçları veriyor. Yataşın ceo su şu anda kendi ekibi ile beraber yataş dan ayrılıp bu sektörde ilk işe başladığı yer yani ilk göz ağrısı olan Doğtaş ile el sıkışıp ceo luk görevini devraldı bilginize.
    hıııımmmm uyguladıkları strateji yataş ile aynı derken altından bu çıktı...bence güzel haber...gelen ekip buraya gelmeden önce hisseleri de toplamaya başlamışlardır...yataşta hisseler 10 kat arttı...kelebek de de aynı performası yakalarlarsa çok güzel olur...ben onlara burada da başarılar diliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. kelebek şu anda tam da ağırlıklı ortalaması olan 3,08 de duruyor...işlem hacmi 13 milyon civarı...artık çıkarken işlem hacminin düşmesi bu lotların önemli bir kısmının uzun vadeli alındığının ve tedavülden çekildiğinin işaretleridir...gücünde herhangi bir azalma görülmüyor...açıkçası üzülerek satmak zorunda kaldım bu gün...ama elimizde olsa da olmazsa da hissede ne görüyorsak onu söyleriz...beni tanıyanlar zaten tanıyor....tanımayanlar da zaman ilerleyip beni dikkatlice takip edince tanıyorlar...

4. bu arada elimde olmamasına rağmen bazen kendim beğendiğim hisselere yorum yapıyorum bazen de arkadaşların ricası üzerine hisselerine yorum yapıyorum...zaten beğendiğim 10-15 hisse var...

5.  Alıntı Originally Posted by before Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu hissenin hikayesi yeni yeni başlıyor bence , gelecek bilançoya ilk etapta takılmamak lazım ,güzel bir bilançodaki güzel kar elbette harika bir beklenti ama bu şirketin ait olduğu holdingin Avrupada , Ortadoğuda süper pazar araştırmaları ve yatırımları var . Nemi bunlar önce yurt içinde ağırlık vereceği sektörlerin başında inşaat var. İstanbul yenibosnada havalimanı civarına yakın bölgedeki arsalarına konut ve açık cadde Avm si şeklinde planlanan projesi için çalışmaları hemen hemen tamamlandı , önümüzdeki Temmuz ,Ağustos ayları içerisinde inşallah bir aksilik olmazsa inşaat başlayabilir. 2nci inşaat projesi ise Ankara da yine kendi arsalarında yerel ortaklarla hareket edecek olan firma lüks konut ağırlıklı A plus kesime hitap edecek konutlar için hazırlıklarını yürütüyor. Grup Afrika da Doğyap şirketi vasıtasıyla projeler geliştiriyor Senegalde lojistik merkezi kurmak için ortağı ile (miller) DM 105 milyon dolarlık anlaşma yaptı . ve bölgedeki diğer ülkelerede teklif verildi ve benzeri bir proje içimde Kenya hükümeti ile bir ön anlaşma yaptı . bu bölgelerde girmiş olduğu ihalelerin sonucu bekleniyor. Arkadaşlar bildiğiniz üzere Sayın Cumhurbaşkanımız yurt dışı gezilerine 50 ye yakın işadamınıda götürüp orada ekonomik bir pazar yaratıyor. Yine önümüzdeki ay Hindistan ,Amerika ,Rusya ,Çin vb. yurt dışı proğramları var Bizim için Çin, Hindistan , Brezilya önemli. Şirketin vizyonunda 2018 sonuna kadar 1 milyar TL ciroya ulaşma hedefleri var .Karabiga da termik santralin lisansları alınıp teknolojide Çinli bir firma ile görüşülüyormuş Ayrıca proje tutarı çok yüksek olduğu için bir ortaklık söz konusu olabilir 1700 MG watt lık bir enerji projeleri için (3 milyar dolar tutarında ) .Birde teknolojide güvenlik işine yatırım yaparak 35 mühendisin çalıştığı Siber güvenlik alanında 13 yıldır hizmet veren 12 ülkede 500den fazla referansı bulunan UITSEC şirketinin %50 hissesini satın alıp şu ana kadar 3 milyon dolarlık bir yatırım yapıldığını ve Siber güvenlik konusunda Devlet ve özel sektörün hizmetine sokmak üzere yeni projeler üzerinde çalışmaları devam ediyor. Siber güvenlik hizmet skalasını ve aklıma gelen bir başka konuyu sonra paylaşayım . Şunuda ekleyeyim bu paylaştıklarım şirket yetkililerinin Ekonomist dergisi vb. gazetelerde vermiş oldukları demeçlerdir kimseye alın satın yatırım yapın demiyorum böyle bir şey demem zaten mümkün değil Şirket ile ilgili araştımalarımı değerli arkadaşlarla paylaşmak istedim neden hisse %130 primlendiğini daha iyi görebilmemiz amacıyla herkese sevgiler saygılar.
    Paylaşım için teşekkür ederim.

6. Bugünki tavan beklerken 3,16 dan döndük ...anlaşılan yavaş yavaş gidelim diyorlar ...bugün ki pasta nasıl arkadaşlar

7. Kurulustan konuya ılıskın yapılan basın acıklaması asagıda bulunuyor:

80 yılı askın tecrubesıyle turkıye`nın ılk markalı mutfak uretıcısı olan kelebek, yılın ılk dort ayında toplam tutarı 32 mılyon tl olan 8 onemlı projede yer aldı.

Yurtıcı ve yurtdısında 8 bınden fazla projede edındıgı deneyım ve mutfak sektorunde urunlerıne 5 yıl garantı veren tek marka olmasıyla one cıkan kelebek, yılın ılk dort ayında toplam tutarı 32 mılyon tl olan onemlı konut projelerının farklı segmenttekı mobılya tedarıgını ustlenerek bu alandakı ıddıalı konumunu daha da guclendırdı.

Yasam alanlarına yenılıkcı tasarım anlayısı ıle fonksıyonel cozumler sunan kelebek, nef ıs gyo ortaklıgının ınıstanbul projesı`nın mutfak mobılyalarının, korfez gyo`nun korfez tatıl koyu`nun tum sabıt ve hareketlı mobılyalarının, erkonut`un sehrıstan konakları`nın tum mutfak, kapı ve sabıt mobılyalarının, kalyon holdıng`ın kayabası projesı`nın tum mutfak, banyo, kapı ve sabıt mobılyalarının ve artas ınsaat - avrupa konutları basaksehır projesı`nın sabıt mobılyalarının uretımı ısını aldı. Dap yapı`nın 2017`de baslayan projesı de dıkkate alındıgında kelebek yılın ılk dort ayında toplam 32 mılyon tl`lık projeye ımza atmıs oldu.

Bunların yanında sırket, mutfak bayı kanalında aldıgı 12 ayrı projeye de devam edıyor. 2017`de bu alanda hızlı bır performansa ımza atan kelebek, teklıf verdıgı toplam proje tutarı 200 mılyon tl olan 40 ayrı projeyı de yakından takıp edıyor. Devam eden projelerde hedeflenen butce rakamı 80 mılyon tl olurken, bu rakamın uzerınde bır gerceklesen beklenıyor.

Yenı altyapı yatırımları yapan, gectıgımız aylarda fabrıka uretım hattını da genısleten kelebek, yurt ıcınde oldugu kadar yurt dısında da potansıyelı oldukca yuksek olan projelı ısler alanına odaklanıyor.

Ozellıkle ıstanbul, ankara, ızmır gıbı metropollerın dısında da buyuk potansıyel olduguna dıkkat ceken kelebek ceo`su ersın serbes `hem yurtıcınde hem de yurtdısında bırcok yatırımcıyla gorusmeler yapıyoruz. Mutfak ve projelı ısler tarafında yenı projelere baslamak uzere ımza attık. Prensıpte anlastıgımız projeler de soz konusu. Cok onemlı konut projelerının ıcınde kelebek markamızla yer almaktan gurur duyuyoruz.` dedı.

8. Belliki herşey bilanço dan sonra şekillenecek... Şu an dinlenmeye geçti gibi... Sağlam bi yorumu olan varsa yaziversin

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 42/963 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •