Sayfa 421/1002 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521921 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Moodys'in not düşürmesi sonrası CDS'lerimiz artışa girerse yerli eurobond fonları sıkıntılı olacaktır.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bizi asıl ilgilendiren getirileri
    İki fonunda 1-3-6-ay ve 1 yıllık getirileri birbirine yakın.

AOY biraz daha global
    TMG ABD hisselerinden oluşuyor.

AOY,
    %50 GETIRI_SPXNTR Endeksi (AK) + %30 GETIRI_STOXX50R Endeksi (AK) + %10 GETIRI_TOPIX Endeksi (AK) + %10 GETIRI_HANGSENG (AK)

TMG,
    %95 S&P Global 100 NTR (net total Return) Endeksi + %5 BIST-KYD Repo (Brüt)

Asıl fark TMG'nin B grubu paylarını dolarla almanız mümkün
    A grubu paylar bildiğimiz usulde alınıp satılıyor.
    Çok sağolun. Ben de soyu tamamen sattım tmgden elimde küçük bı parca bıraktım
    Ben de tam tersi saniyodum aoy Amerika ağırlıklı sanıyordum. Yine dağılıma bakınca buraya da bir danışayım dedim. Yanlış fonu satmisim desenize😞 Amerika seçimi oncesi

3. Arkadaşlar enteresan bir şey var ne dersiniz? akportföyün yatırım plus sayfası geçenlerde burada önerilmişti. ben de girip bir baktım. fakat 10 kadar fon öneriyorlar, hepsi kendi fonları... buna bir itiraz yok ama bu fonların arasında AFT yok... uzun yıllardır en çok getiriyi sağlamış fonu öneriler arasına almıyorlar... üstelik kendi fonları... bu nasıl bir mantık anlayabiliyor musunuz? AFS ve AFA var mesela ama AFT asla yok... ne dersiniz?

4. Bu benim de dikkatimi çekti ve aftyi portfoyden cikardim

5.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar enteresan bir şey var ne dersiniz? akportföyün yatırım plus sayfası geçenlerde burada önerilmişti. ben de girip bir baktım. fakat 10 kadar fon öneriyorlar, hepsi kendi fonları... buna bir itiraz yok ama bu fonların arasında AFT yok... uzun yıllardır en çok getiriyi sağlamış fonu öneriler arasına almıyorlar... üstelik kendi fonları... bu nasıl bir mantık anlayabiliyor musunuz? AFS ve AFA var mesela ama AFT asla yok... ne dersiniz?
    Diğer tarafa yazdımdı ama burayada kopyalayımki havada kalmasın olay.

Yatırım Plus'u ben yazmıştım.
    Hatta o yazımda da AFT konusuna değinmiş ve şöyle demiştim.
    Demekki Nasdag'ın anormal derecede yükseldiği, balon olduğu kanısına varmışlarki öneriler arasına almamışlar.

Nasdag'ın son 5 yıllık grafiğine bakarsanız ne kadar anormal bir balon olduğunu göreceksiniz.
    Ne zaman patlayacağı da meçhul.Patlama riskini almamışlar demekki.

6. [QUOTE=myfinans;4755688]Diğer tarafa yazdımdı ama burayada kopyalayımki havada kalmasın olay.

Yatırım Plus'u ben yazmıştım.
    Hatta o yazımda da AFT konusuna değinmiş ve şöyle demiştim.
    Demekki Nasdag'ın anormal derecede yükseldiği, balon olduğu kanısına varmışlarki öneriler arasına almamışlar.

Nasdag'ın son 5 yıllık grafiğine bakarsanız ne kadar anormal bir balon olduğunu göreceksiniz.
    Ne zaman patlayacağı da meçhul.Patlama riskini almamışlar demekki.[/QUOT

buradan da teşekkürler.

7. 21 bin küsür müşterisi olan bir fonu öneriler arasına yüzde 5 de olsa almıyorlar... bu gerçekten balon beklentisiyle izah edilecek bir şey gibi gelmiyor bana... o zaman herkes çıksın bu fondan müşteri sayısı 5 bine düşsün... bunu mu istiyorlar sizce?

8.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    21 bin küsür müşterisi olan bir fonu öneriler arasına yüzde 5 de olsa almıyorlar... bu gerçekten balon beklentisiyle izah edilecek bir şey gibi gelmiyor bana... o zaman herkes çıksın bu fondan müşteri sayısı 5 bine düşsün... bunu mu istiyorlar sizce?
    Temmuz başında o öneri yapılmış, o zaman AFT'ye değil AFA ve AFS'ye şans tanımışlar demekki.

Sayfa 421/1002 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521921 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •