Onemli Gunler Banner
Sayfa 421/853 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yabancılar caatsa yı da ciddiye aldı, bankalara satış geldi.

hisse viop da üçte bir oranında longda olduğumu yazmıştım, bu düşüşü longlara takviye için kullanıyorum.

Riskli bir iş, satış nerede biter, trump hangi maddeleri caatsa da seçer bilmiyorum. yabancı satışa ne kadar devam eder bilmiyorum.

Banka gün içi endeksinde ikili dibi görünce aslında alış yapmalı ama ben hep erken alır erken satarım. Bunu yenemedim.

viop da soğukkanlı olmak zor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada tayyip biat çalışmalarına devam ediyor.

abd gibi en önemli ülkeye fetö cü olduğu söylenen bir büyükelçi atadı. Biliyorsunuz fetullah abd projesi. fetö cü ataması, abd nin adamını ataması demek.

İsrail büyükelçiliğinede, israil de yetişmiş bir TC kimlikliyi atamış. Bildiğim kadarı ile İsrail sadece kendi kökeninden olanları kendi ülkesinde okutuyor. Hemde en iyi eğitimi bedava veriyor. tüm masraflarını karşılıyor. Ben öyle biliyorum en azından. Gençken İstanbulda çalışırken ibrani kökenli bir iş arkadaşımı zorla sayılabilecek bir yöntemle alıp İsrailde okutmaya götürmüşlerdi. Yemek yatak eğitim bedava.
    Yine gençken Ankarada çalışırkende İsraill bir şirket benim proje lideri olduğum projeyi incelemeye gelmişti. 2 Elemanı ibrani kökenliydi ama TC kimlikliydi.

tayyip in boyun eğmesi bakalım ne kadar işe yarayacak.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün önemli gün olduğundan biraz fazla ekonomi kanalı seyrettim.

Hiç durmadan kripto para adı altında kontrolu abd de olan, CIA projesi olan bitcoin in reklamını yapıyorlar.

TR yi şartlandırıp bitcoini beyinlerine ekiyorlar. Şu an nasıl USD oyuncağı olmuşsak, ilerdede kağıt para kalkınca abd kontrolundeki bitcoin in uşağı olmamız amaçlanıyor.

Çin, bitcoini yasakladı ve kendi digital parasını üretti. Şu an onu kullanıyor ve komşu ülkelerle ticaretindede kullanmaya çalışıyor.

Uşak olmadığı için Çin kalkınıyor. 30 sene önce bizim gerimizdeydi ama şimdi geldi geçti.

Biz uşak olduğumuz için sürekli yerimizde sayıyoruz.

medya bu kadar önemli. halkı, abd çıkarları doğrultusunda eğitiyorlar.

1938 den beridir bunu yapıyorlar. Koyun sürüsünden farkımız yok, güdüp duruyorlar. Eğitimliyide güdüyorlar, eğitimsizide. Eğitimli kurumsal açıdan uşaklık yapıyor, eğitimsizi sağa sola saldırtmak amaçlı kullanıyorlar, silah verip kullanıyorlar.

bitcoin firmaları var, reklamlarda sürekli bizden işlem yapın diyorlar.

hepsinin arkasında siyonist vakıfların veya CIA nın para ile desteklediği şirketlerin olduğundan emin olabilirsiniz.

Üniversitelerde dolaşıp gençlere bitcoin anlatan hoca adı altında birileri de var.

Bunlar sizin dostunuz değil.

EK: ekotürk kanalıda bu son haftalarda iyi reklam almaya başlamış. tayyip in fetö ile tekrar kol kola yürümeye başladığının göstergelerinden biri olabilir. tayyip in biat çalışmalarından önce bu kanal sıfır reklamla çalışıyordu.
    Son düzenleme : alicemal; 11-12-2020 saat: 13:56.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün benim için güzel bir gün oldu.

Dün öğlen, endeks iyice düşmüşken, bu düşüşü longlara takviye yapmak amacı ile kullanacağımı yazmıştım. Takviye yaptım.

Yabancının bankalara yaptığı aptalca satış bitince, endeks yukarı döndü ve yeşil kapadı. Üstelik pazartesi günüde yükselmeye devam edeceğim diyerek kapadı.

Yabancının bankalara yaptığı satış belkide aptalca değil, profesyonelcedir. Korku zamanlarında, yeniden yukarı döneceğini bilerek kim satış yaparki.? Kim bile bile zararına satış yapar. Merkez bankalarında basılıp dağıtılan bedava trilyonlar sebebi ile batılıların aptallaştığını biliyoruz, o kadar da beyinleri obez hale gelmiş olabilirmi.?

Şu da olabilir. Endeksi korku döneminde düşürmeden önce vadelide shorta geçip doviz ve hisse vadelide katlamalı kazanıyorlardır. Bu işi korku döneminde yaptıkları için, diğer kesim oyuna girmeye korkuyordur. Hisse tarafında bir kaybedip, doviz ve hisse vadeli tarafında 10 kazanıyorlardır.

Belkide durum budur.

Neticede benim epey işime yaradı.

11 aralığı AB sopasını atlattık, caatsa sopası çıktı ortaya.

Bildiğimiz gibi akp, batılılar tarafından havuç ve sopa ile yolda tutulmaya çalışılıyor. Bu taktik insanların %80 ninde çok işe yarar.

Şu ana kadar akp aracılığı ile Türk halkından neler koparıldı.? Okuması olan biri ezbere pek çok madde sayabilir.
    akp tarihine bakın.

abd isteği ile, Yerli Tohumu yasakladılar, GDO lu hybrid tohuma tutsak ettiler. tohum fabrikaları bizde siyonist elinde.
    abd istedi diye İlaç fabrikalarımızı kapadılar, özel fabrikaların siyoniste satışına engel olmadılar, ilaç da ithalatçı haline geldi, piyasa siyonist ve fetöcülerin eline geçti.
    abd istedi diye 15 yıl önce Azerilere sırtımızı döndük, ermenistan sınırımızı açtık. Azeriler bize küstü.
    abd istedi diye pkk yı hadep ismi ile meclise soktuk, habur sınır kapısında çiçeklerle karşıladık, barzaninin bayrağını meclise astık.
    abd istedi diye Suriyeye saldırdık koca bir milleti sefil ettik onbinlerce insanın ölümüne sebep olduk.
    abd kızıyor diye akdeniz ve Ege yi başkalarına bıraktık. Güneyde israil ve rumlar gasp yaptı, Ege de yunanlılar gasp yaptı. Trakya önünde bizim denizimizde yunanlılar petrol çıkarıyorlar. 21 ege adamıza el koydular.

Ne zaman kendi haklarımıza sahip çıkmaya başladık.? 2015 de CIA darbeye kalkışınca. Kendi elimizle verdiğimiz eşek sürüsünü şimdi geri almaya çalışıyoruz.

2015 den sonrada USD sopasını kullanarak tayyipi yola getirdiler, boyun eğdirdiler. Şimdi yine her istediklerini almaya başladılar.

Ezbere bu kadar madde yazdım, bir de notlarıma baksam 10 madde daha eklerim her halde. yada ilgili mesleği olan biri detaylı şekilde onlarca madde yazardı.

Du yaw, ben başka bir şey anlatıyordum.

caatsa diyordum.
    abd meclisinden geçti, 10 gün içinde trump onaylayacak. Onayladı diye yazan medya da var. 30 gün içindede en az 5 maddeyi çıkarması gerekiyormuş.
    Onayladıktan hemen sonrada en az 5 maddeyi seçebilir.

Sonuçta en fazla 10+30= 40 günlük bir stresss dönemimiz var. Veya yarın imzalar hemen 5 maddeyi seçer stres 1 günde biter.
    İşi biden'a bırakabilme şansıda var.

caatsa nın 12 maddesi içinde ağır madde yok sanıyordum ama varmış. Mesela TR finans kuruluşlarının swift sisteminden çıkarılması.

Bunu mesleği finans yöneticiliği olanlar daha iyi bilir ama ağır bir şey olsa gerek. Hoş biz zaten anormal faizlerle kredi alıyoruz ve swift den köle şartları ile yararlanıyoruz diye biliyorum. swift in olmaması bizde GERÇEKTE sorun yaratmaz, faydamıza bile olabilir. batı ambargo koyunca kendi silahlarımızı 1974 den sonra geliştirmeye başlamıştık. Şu an kullandığımız IHA lar, o ambargonun ürünü.

Ama Türk TV leri çıkar gruplarının elinde, swift gidince öyle bir yaygara koparırlarki dünya başınıza yıkılmış sanırsınız. abd uşak grupları ayaklanırlar, güç onların elidnde TV lerde arıza kampanyaları başlatırlar, ve dünya başımıza çökmüş sanırız. Buna satın alınmış köşeden yazarlar ve satın alınmış akademisyenlerde katılınca iş biter. siyasetçi dediğin zaten meslek gruplarının en beş para etmezlerinin toplandığı yer(tek tük istisnalarıda var). Bu beş para etmezleri her türlü yola getirirsin.

Şu an caatsa sopası ile ilerleyeceğiz demektir. trump umarım bir an önce hafif maddeleri seçerek sopa işini bitirir. seçmese bile "TR ye ihtiyacımız var" diyerek, kolay madde seçeceği mesajını verir. Kronik shortcular hariç herkes rahatlar.

Bende kronik longcu gibi görünüyor olabilirim, ama ilkbaharda hisse short dan epey kazandım, ons shortdan bir ay kadar önce epey kazandım, USDTRY shortdan kazanamadım zarardayım ama oynadım.

Yani kronik long cu değilim.

trend ne yöne ise o yöne pozisyon almaya çalışıyorum. Beni yakan SİLKELEMELER.

İyi hafta sonları. hafta sonu caatsa haberi gelmezse, pazartesi yeşil açacağız gibi duruyor.
    Son düzenleme : alicemal; 12-12-2020 saat: 11:10.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    trump caatsa nında içinde olduğu savunma paketini, Çin in işine yarayacak gerekçesi ile veto edeceğini duyurdu. BIST için kısa vadede olumlu. Paket tekrar gelip yasalaşacak. Kaç gün veya hafta sürer bilmiyorum.

Almanya covid önlemlerini artırıyor, 10 ocak tarihine kadar Almanyada okullar dahil her yer kapalı. Bu BIST için hafif olumsuz.

24 ünde MB faiz toplantısı,
    25 inde yabancıların noel tatili var. Yılbaşı öncesi ve sonrası 1 er hafta, yabancılar para piyasalarında olmuyorlar. BIST için bu sene olumlu olmasını bekliyorum.

abd de 900 küsür milyarlık paket yeniden onaya geliyor. Çıkacağını sanmam. Belki çıkar diye ons altın bugün biraz yükselebilirde yükselmeyebilirde.

BIST de caatsa kenara çekilince geriye teknik kalıyor. Aracı kurumların üzerinde durduğu 1360 direnci geçildi. Psikolojik direnç 1400 var.

Ağırlığı ons altından hisse viop a kaydırdığımı söylemiştim. Sanırım Ocak ayı 2. haftasına kadar öyle gidecek.

Ons altında bir müddettir kenardayım. ons da Trend kalmadı. Trend olmayınca işin biraz şansa kalıyor çünki piyasaya uzaksın, haberleri anında alamıyorun. Ons da kazanmam için trend lazım. Aşağı ve yukarı uzun barları fazlaca yapıyor.

Fırsat görürsem yine ons a dalarım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Market ürünlerindeki trans yağ oranını artık gizleyeceklermiş. Etikette trans yağ yoktur yazısı konulması yasaklanmış.

NEDEN.?

Trans yağ olan ürünlerin satışı azaldığı için. Bu ürünlerin sahibi büyük fabrikalar olmalıki devlete bu kararı aldırabilmişler.

Trans yağ dediğiniz şey, normal bitkisel yağın kimyasal işlemlerden geçirilmiş hali. Sağlığa faydası olmadığı açık.

Bu trans yağ olayı yüzünden yaklaşık 6 yıldır pastane ürünü kullanmıyorum sayılır. Canım çok çektiğinde nadiren bir şeyler alırım pastahanelerden, börekçilerden, tatlıcılardan.

Demekki büyük fabrikaların trans yağ satışını ve içeren ürünlerin satışını artırabilmek için böyle bir yasak gelmiş.

Peki NEDEN fabrikalar trans yağda ısrarcı.?

Çünki maliyetleri düşürüyor. Organik yağ kullansa ürününü üç TL ye değil dört TL satmak zorunda.

Tamam 4 TL ye satsın, herkes 3 TL yerine 4 TL ye satınca fark olmayacak.

Fark Oluyor işte.

Halk her yıl fakirleşti. Halk fakirleştikçe daha ucuza doğru kaymaya başladı. Migroslardan, Carrefur lardan, daha ucuza ürün satan A101 lere, BIM lere kaymaya başladı.

Migros ve Carrefur geçmiş yıllarda zora düşüp el değiştirirken, daha ucuza ürün satan BIMler, A101 ler büyüdü devleşti. Halkın geniş kesimlerinin fakirleştiğinin çok açık göstergesidir bu. (Bu arada bende pek çok ürün çeşiti için BIM, A101, Şok a gidip alışveriş yapıyorum yanlış anlama olmasın. Sadece etiket çok okurum.)

Sonuçta halkın geniş kesimleri fakirleştiği için trans yağdan vazgeçemiyorlar ve devlet eli ile sizin sağlığınızla oynuyorlar.

Sağlık elden gidince de ilaça ve hastahaneye koşuyorsunuz, bu seferde sağlık kesiminin kucağına düşüyorsunuz. Her halukarda sömürülüyorsunuz ve bunu devlet eli ile yapıyorlar.

Devlet yanınızda olsa bunların hiç biri olmaz. O sebeple oy istiyorum. 8 oy aldım ve sadece 0 kadın dan oy aldım. Kadınların oylarının yağması lazım. Çocuklarınızı düşünün yaw.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sahipleri ibrani kökenli olan habertürk ün yazarlarından Serdar Turgut, bugünki yazısında TR milletine sopa göstermiş.

Özetle demişki, Çin ve Asyaya dönerseniz batının gazabına uğrarsınız, Asya yerine batıya yönünüzü dönerseniz, batının aferimini alırsınız.

akp nin ilk yıllarında batının Aferimini yıllarca aldık. Doviz yağdı, ucuz döviz yüzünden ithalat katlandı. abd emri ile yerli fabrikalar kapatıldı, yerli tohum kullanmak ve Türk bayrağı asmak neredeyse suç oldu, ülke koşulsuz açıldı ve Türk fabrikaları, arsaları, madenleri yabancının oldu.

Şimdi kamu şirketleri yok, parası uçtu, 4 milyon suriyeli bizde, 500 milyar dolara yakın dış borcumuz var, halk borç içinde. Akdeniz ve Ege deki haklarımızda batı tarafından alınmaya çalışılıyor.

Batının aferimi böyle.

Serdar Turgut sanıyorum içinde olduğu durumun farkında değil.

Bazı yazıları tamamen CIA elinden çıkmış gibi.

Kendi yazdığına göre, uzun yıllardır abd de yaşamış olmanın avantajı ile oradaki pek çok büyük medya kuruluşunun gazatecisi ile arkadaş. Onlardan bilgi alıp bize sunuyor.

Yazılarından anladığım kadarı ile açıkça CIA tarafından kullanılıyor ve bu durumun farkında değil. Bugünki yazısıda bunun açık göstergesi.

Arkadaş olarak baktığı o abd li gazetecilerin, abd devletinin isteklerini uyguladıkları açık. Serdar gibi pek çok ülkenin yazarlarını kullanıyorlardır. Serdar'da, abd li önemli gazeteciler benim arkadaşım, onların bilgilerini hemen alabiliyorum diye övünüyordur ve TR piyasasında bu sayede önemli yer edinmiştir.

Tekrar belirteyim. yazdığı yazılardan anladığım kadarı ile, kullanıldığının farkında değil.

Efsane keçi sayesinde bugün öğrendi.
    İmdi keçi kelimesi geçince bütün yazı güme gitti değilmi.

Diğer şık, zaten bilerek yapıyordur ne yapıyorsa. Açıkça söylemek gerekirse Serdar ın yerinde olmak için bu ülkenin %80 i gönüllü CIA elemanı olur. En baştada kendine ağır milliyetçi diyenler.

Neyseki efsane keçi varda herkesi tokatlayıp kendine getiriyor. Değerli ile değersizin ne olduğunu gösteriyor. CIA elemanı olmak değerlidir, malı götürürsünüz. bakın fetullaha. Kıçını öpmek için bakanlar vekiller iş adamları sıradalar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST hisse de işlem hacmi bugün, önceki günlere göre hafif düştü. Buna rağmen iyi yükseldi. Tipik ralli görüntüsü.

Bankalar %2,25 e kadar yükseldi, sonra düştü ve günü %1.10 yükselişle kapadı. En yüksek yerine göre kapanışa doğru toplamda %1 den fazla düşmesi, endeksin genelini düşürmedi.

Buda, yabancıların dışındaki büyük alıcı grup, hala yükseltmeye hevesli demektir. Manipulatör long mokoko ya devam ediyor.

Kapanış görüntüsü, yabancılar şüphe uyandırdı ancak son rallide yükselmesinde etkili olan ana grup, isteğinde kararlı görünüyor.

Yabancılar izin verirse, yarın 1400 ü geçmeye çalışacaktır. İlk seferde geçmesini beklemiyorum. caatsa gibi siyasi bir numara çıkmazsa, tayyip uslu durmaya devam ederse (ki taktik değiştirmiş devam edecek), önümüzdeki bir kaç günde 1400 geçilir diye düşünüyorum.

Yeni haftaya başladık, bol şans diliyorum.

Sayfa 421/853 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •