Sayfa 422/1012 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    arkadaslar eurobond nedir?

burada mesela yazmis bir sey bunu biri sade sekilde anlata bilirmi bana?Ek 21032
    Eurobond ya da Avrovil, devlet ya da şirketlerin, kendi ülkeleri dışında kaynak sağlamak amacıyla, uluslararası piyasalarda yabancı para birimleri üzerinden satışa sundukları, genellikle uzun vadeli borçlanma aracıdır.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Eurobond grubumuz vardir, gelin bekleriz..

http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=1161&page=93

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Eurobond ya da Avrovil, devlet ya da şirketlerin, kendi ülkeleri dışında kaynak sağlamak amacıyla, uluslararası piyasalarda yabancı para birimleri üzerinden satışa sundukları, genellikle uzun vadeli borçlanma aracıdır.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3. enpara 100bine kadar dolara aylık faizi %4 çıkarmış. eskiden %3tü. cepteteb de %4. dolar oranları eşitlendi.

4.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    enpara 100bine kadar dolara aylık faizi %4 çıkarmış. eskiden %3tü. cepteteb de %4. dolar oranları eşitlendi.
    dusuk oranlar abi!

5. orası öyle, küçük meblağı olanlar için fena oran sayılmazlar. büyük bankalar 5-10bin doların yüzüne bakmıyor.

6. Üstadlar bu krizden nasıl cıkılır? Teknik terimle değil de gercekler üzerinden konuşalım..

Benim görüşüm..Paranın gereksiz ellerden, katma değer yaratan ellere gecmesi ile düzelir..Bu da yüksek faiz, düşük kur (düşük enflasyon için şart) modeli ile gercekleşir. 6 ay daha böyle faizler giderse gereksizler firmalar topuk olur düşüncesindeyim. Bu tamamen siyasi bir karar, 2 yıldır öteliyorlar, ama sonuç buraya gidiyor. Başka çözüm göremiyorum.

7. % 24-25 faizmi ya???
    Piyasadaki elektronikler ve deterjan fiyatları alev alev yanıyor.
    Döviz fonu, yada daha iyisi 60$40€ döviz sepetine sıcak bakmaya başladım. --->YTD
    YAZDIĞIM YORUMLAR KİŞİSEL DÜŞÜNCE VE FİKİRLERİMİ İFADE EDER.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Üstadlar bu krizden nasıl cıkılır? Teknik terimle değil de gercekler üzerinden konuşalım..

Benim görüşüm..Paranın gereksiz ellerden, katma değer yaratan ellere gecmesi ile düzelir..Bu da yüksek faiz, düşük kur (düşük enflasyon için şart) modeli ile gercekleşir. 6 ay daha böyle faizler giderse gereksizler firmalar topuk olur düşüncesindeyim. Bu tamamen siyasi bir karar, 2 yıldır öteliyorlar, ama sonuç buraya gidiyor. Başka çözüm göremiyorum.
    Topuk olan firmalar betoncu olunca birileri için sıkıntı işte.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 422/1012 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •