Sayfa 423/584 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523 ... SonSon
Arama sonucu : 4669 madde; 3,377 - 3,384 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Borsa haric evet. Fonlari taniyor olup da yok ppf yok altin fonu alanlari da anlamiyorum madem bu sistemi taniyorsunuz en az 50% bist100 portfoye de girmiyorsaniz para kazanma sansiniz yok maalesef
    Evet katılıyorum. Mevduatın bir tık üstü getirsin yeter deniliyor. O bi tık üstünün dahi riski var. Bi tik için neden uğraşayım ki. İlk fon işine girdiğimde ben de böyle düşünüyordum. Birden bire olmadı ama zamanla düşüncem değişti. Şimdi ise sadece bist ve yabancı fon alıyorum. PPF leri ise geçiş için kullanıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,
    HDA konusunda bu forumda en çok yazan insanlardan biriyim. Arbitrajın ne kadar güvenli olduğunu vs yazdım durdum, kendimce arbitraj bilmeyenlere, nasıl ve neden güvenli olacağını anlattım durdum.

Sonra bu ********ler çıkıp, binlerce insanın parasını hala da ne için olduğunu tam bilemediğimiz sebeplerle hiç ettiler. Ama kesin olan şu ki bu "hiç etme" bir operasyon. Hatalı bir işlem vs değil.
    Adamlar sadece kendilerini rezil etmediler, belki işini hakkıyla yapan ve gerçekten Arbitraj yapan adamların, fonların işlerini de hiç ettiler bence.

O gün bugün, kademeli sata sata dün son parçayı da verdim, hiç bir ilişiğim kalmadı. Bundan sonra yarın kalkıp +4% yaparsa da biliniz ki bu yine arbitrajla olmayacaktır, muhtemelen yedikleri boku temizleme için operasyon olacaktır.
    Hani bu sefer de tersine "herkesi fondan çıkarttınız, adamlar halbuki telafi ettiler" gibi linç yemeyelim.

Ben twitter'da ilk günden bugüne hatta 5 dakika önceye kadar savaşıma devam ediyorum. Yukarıda bir arkadaş yazmış, "giden paradan çok dolandırılma hissi" diye. Aynen öyle, bir de forumda düştüğüm durum da canımı extradan sıktı.

Sizden ricam konuyu kapatsanız bile, (kullanıyorsanız) özellikle twitter'dan #HDA hashtag'ini takip edin. Arada karalayın bişiyler.
    Üstüne yatamasınlar, verebileceğimiz tepkiyi vermeye çalışalım.
    hocam bir insan bu fona 'faiz üstü güvenli getiri' parolasıyla girdiyse, risk algısı ve yatırım politikası buysa bu fonda artık işi yoktur. geçirdiği şokla hala fonda bekleme gafletinde bulunduysa bile +4 yaparsa fırsat bu fırsat deyip kaçması gerekir zaten.

3.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    bakın son kez şuraya bir uyarı bırakayım. Üzerime vazife değil ama vicdanen sorumluluk hissediyorum.

Seçimden en geç 10 gün sonra hiç bir şey eskisi olmayacaktır. Beklentileri doğrultusunda pozisyonları şimdiden alanlar , doğru pozisyonda ise kazacak, yanlış konumlandıysa yüklü zarar edecektir. Bütün piyasalar diken üstünde eller tuşlarda bekliyor. Döviz bürolarındaki kuyruklar alımmı satımmı bilemedim. Sormanız lazım. Tapu dairelerinde yoğunluk olmamasını incelemek lazım. otomobil satışlarını izlemek lazım. En önemlisi de cebi göğsünde olanların kuyumcu trafiğine bakmak lazım.

herkese bol ve sağlıklı kazanç dileğiyle.
    Sizce doğru pozisyon nedir? Bu enflasyon ortamı içinde yukarıda da yazdım. Bist ve yabancı fonlardayım. Kendi adıma seçimden sonra hiç bir endişem yok. Bilakis yıl sonuna kadar güzel beklentim var. Yeter ki faiz cephesinde beklenmedik kararlar alınmasın.

4.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Daha fazla yönetim ücreti ve komisyon kazandırmaya niyetim yoktu ilk pozitife geçtiği gün satım emri verdim ben. Yanından yöresinden daha da geçmem.
    Kol kesemeyi de bilmek gerekir. Ben de zaman zaman yaparım. Özellikle endeks iyi iken düşük getiri sağlayan, endeks düşerken ondan ve emsal fonlardan daha çok düşen fonlara tahammül edemem. Vedalaşırım.

5. Birgün de enteresan bir olay olmasın,

Hubvc hissesi bugün karanlık odaya tavan %10 girip, % -1.76 çıkmış. Giriş fiyat 17.46, çıkış fiyat 15.60.

Mevzuata göre en yüksek marj %3

6. Yada ben %3 konusunda yanılıyor olabilirim, ama 340 milyon hacim yapmış bir hisse, karanlık odada bu şekilde işlem oluyorsa ve mevzuat izin veriyorsa, tabiri caizse kumarhane diyenlere kızmamak lazım.

7.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    bakın son kez şuraya bir uyarı bırakayım. Üzerime vazife değil ama vicdanen sorumluluk hissediyorum.

Seçimden en geç 10 gün sonra hiç bir şey eskisi olmayacaktır. Beklentileri doğrultusunda pozisyonları şimdiden alanlar , doğru pozisyonda ise kazacak, yanlış konumlandıysa yüklü zarar edecektir. Bütün piyasalar diken üstünde eller tuşlarda bekliyor. Döviz bürolarındaki kuyruklar alımmı satımmı bilemedim. Sormanız lazım. Tapu dairelerinde yoğunluk olmamasını incelemek lazım. otomobil satışlarını izlemek lazım. En önemlisi de cebi göğsünde olanların kuyumcu trafiğine bakmak lazım.

herkese bol ve sağlıklı kazanç dileğiyle.
    Sayın Canlı Banka Mevduat Faizleri topiğinde sayfa 493 aynen şöyle yazmışsınız. Kopyalıyorum.

" Bence, herkes uyanmaya başladı. Parasının mevduatta ( TL.de ) kaldıkça her ay mum gibi eridiğini fark etmiş olmalı ki, başka çareler peşindeler. Kimisi borsaya kimisi fonlara ( fon işi kandırmaca ) daha ürkek olanda dövize- altına gidiyor. "

Sizce fon işi neden kandırmaca açıklar mısınız? Çünkü burada binlerce kişi tasarruflarını fona yatırmış değerlendiriyorlar.

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    yazdığın tam olarak şu: hepinizi çok önemli bir konuda uyarıyorum: hepiniz çok dikkatli olun yatırım işleri sakat işler, bu kadar saygılar.

bu neki şimdi?: ) neyde çıkış bekliyorsun? neyde düşüş bekliyorsun?

kaba olmak istemem ama, madem alın teri dışında bu işler boş, burda ne işin var derler insana..
    Burada herkes fikrini söyler. Bir zamanlar eleştiriliyorsunuz diye küsmüştünüz ! Size o zaman hak vermiştim. Konu benim neye yatırım yaptığım değil. Zaten yatırım tavsiyesi vermek suç. Ama aslında burada çok değerli fikirler, değerlendirmeler sunan arkadaşlar var. İşte benim özetle belirtmek istediğim ; kendi finansal okuryazarlığı yeterli olmayanların ne idiğü belirsiz tavsiyelerle birikimlerini eritmemeleri için ,bu kıymetli insanları takip ederek , doğruyu bulmaları ve satırların arasında özenle gizlenmiş tavsiyeleri yakalamaları.

Yoksa, zaman zaman bende fon, altın ve diğerlerinden alıp satıyorum. Tekdüze yatırım yapmıyoruz. Ayrıca yaşam tecrübelerimle bazı şeyleri erken yakalama şansına sahibim diyelim ve kapatalım. herkes özgür iradesiyle yatırımını yapar.

Sayfa 423/584 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •