Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 425/1014 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525925 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kirasına göre evin fiyati çok uygun...10 yıllık kıracı olduğunuza göre kiranızın da uygun olması lazım...yanı çıksanız, yeni kıracı 700 e oturacak belkide.

600 üzerinden 14 yıl..700 üzerinden 12 yıl çıkıyor kıra çarpanı..,değil İstanbul'da, Türkiye'nin hiç bir yerinde kolay kolay bulunmaz bu çarpanlar...adam baya sıkışmış olabilir.

Hayırlı olsun bu arada.
    Benim kira 750 almak isteyene 125-140K arası.
    Emlakçı aradı sonunda kirayı ödemedin diye aynen bayram sonrasına kadar da ödeyemeceğim dedim. sonunda pes etti iban paylaştı

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

2.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Burada evden kar ettim derken kirası 3000. evi satarken 2500e oturmaya devam ederim

2yıl önce 625K ya satılıktı 2 yılda satılamadı
    Şimdi 780K

Ticaretten anlamıyorum ama hadi senle ticaret yapalım
    Ben 3000tl kiracım olman karşılığında 625K fiyata bu eve takipim

Zaten sahibindende emsalleri de bu fiyat ama "sen yabancı değilsin"

SAHİBİNDEN SAKLIHAN KONAKLARI NDA
    İlan No: 222462839
    http://www.sahibinden.com/ilan/emlak...22462839/detay

bu beylikdüzü- başakşehir- esenyurt tarafları istanbul içinde en az bildiğim/ hiç bilmediğim bi bölge.. ama duyduğum kadarıyla ev satışlarında istanbul'un en canlı bölgesi.. muhtelif inşaat şirketi satış ofislerine pazarlama eğitimi veren bi arkadaş (dolayısıyla her yerdeki satış ofislerinin iş hacmini bilebilecek konumda) bazı projelerde her hafta sonu 6-7 satış gerçekleştiğinden bahsetti.. istanbul'un en merkezi en marka projelerinde böyle bir istatistik yok

tuik adres nüfus verilerine göre avrupa yakası 10 milyona yakın, anadolu yakası 5-6 milyon arası, yani yeni nüfus artışı ağırlıklı olarak uzak batı diye adlandırdığım bölgede.. oysa benim bilgim dahilinde olan beyaz yaka ofis çalışanı nüfusun ağırlıklı kısmı anadolu yakasında oturuyor.. uzak batıda oturmaya talep gösteren kitle hakkında fazla bi ampirik bilgim yok, ama yeni gelenler olduğu muhakkak gibi..

sonuç itibariyle, konutta doğal bir talep bazı mevcut, ülkede her sene 600 kusür bin evlilik, 150-200 bin boşanma söz konusu- her biri yeni konut talebi anlamına gelebiliyor.. evlerde her şekilde az-çok bir işlem hacmi oluyor, ama ticari gayrimenkul böyle değil, mutlak olarak ekonomik canlılığa bağlı, ve an itibariyle dipte.. dükkan- ofis- otel piyasalarında 2014'ten beri downtrend, son bir yılda ise complete-stop ortamı mevcut.. buralar dip değilse, ülke hakkatten taş devrine falan evriliyor demektir (forumdaki felaket tellalları haklı çıkar) ama büyük ihtimalle dip olmalı.. önce borsa, sonra döviz, en son gayrimenkul hareketlenir teorisinin ilk ayağı büyük ölçüde gerçekleşti, ikinci ayak (döviz) start aldı, seneye falan gayrimenkul talebi geri gelmeye başlamalı- bendeki teori böyle söylüyor

3. (forumdaki felaket tellalları haklı çıkar)

Kim bunlar ?

Verilecek akillara zarar paralara alternatif kazanc onerisinde bulunanlar mi ?

4. Ferah genis, yayla gibi AYDIN'da 360.000 TL. daire, adam alacak.

Kardesim bu paraya yilda 48.000 TL. kazanirsin demek, felaket telalligimi oluyor.?

5.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Burada evden kar ettim derken kirası 3000. evi satarken 2500e oturmaya devam ederim

2yıl önce 625K ya satılıktı 2 yılda satılamadı
    Şimdi 780K

Ticaretten anlamıyorum ama hadi senle ticaret yapalım
    Ben 3000tl kiracım olman karşılığında 625K fiyata bu eve takipim

Zaten sahibindende emsalleri de bu fiyat ama "sen yabancı değilsin"

SAHİBİNDEN SAKLIHAN KONAKLARI NDA
    İlan No: 222462839
    http://www.sahibinden.com/ilan/emlak...22462839/detay

Aidat 410 tl imiş...ayni sitenin aidatı 260 olanı olsa, 2500 kira makul...yoksa, bu aidatla zaten 3000 e mal oluyor.

Bu arada evi yatırım icin düşünenlere, şu fiyata ben oturmaya talibim demek iyi bir strateji...hepi topu 1 yıl oturur, sonra çıkar gidersin...alanda 25 yıl çarpanla ev aldım sanır.(750 verene bodoslama ev bırakılır, 2500 den de kıracı olunur.)

Yani şunu demeye getiriyorum...3000 tl den oturmayı taahhüt etmez karşındaki...enayi değilse tabbi ki.

Bu arada, kirası 3000 tl, fiyati 635k olan eve talip oluyorsun da, kirası 750 tl olup, fiyati 125 k olan eve neden ilgi göstermiyorsun..,hangisinin daha mantıklı bir yatırım olduğu açık değil mi?

6.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Benim kira 750 almak isteyene 125-140K arası.
    Emlakçı aradı sonunda kirayı ödemedin diye aynen bayram sonrasına kadar da ödeyemeceğim dedim. sonunda pes etti iban paylaştı

10 yıl oturacağını bilsem😄, gözüm kapalı 125 verir alırım...su an kirası 830 olan bir evim var, 200-250 arası ederi var, 200 bine babanın oğluna verirsin. Hatta ist de oturduğum evin kirası 1600 civarı, ederi 500 filan.

Sen bu evin sorunsuz bir ev olduğuna emin misin? Iban ı zorla verdiğine göre bir sorun da olabilir, mevzu sadece kıra vergisi vermemek ise..,hiç düşünme, 125 e al, hatta 150 ye al derim.. konuttan zarar gelmez...2 sene sonra ayrildin diyelim, satıp taşındığın yerden Yen'i ev alırsın..bu devirde, komşu, muhit, bina sorunu yoksa 15 yıl çarpanla bir ev, nimet...çok ciddiyim.

7. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Bizim evde 330 bin ediyor en üst satıldı geçen ay bizim ki girişin üstü kirası 650 idi 700 oldu bu ay .

Bu rasyolara bizim bölgede eski kiracı olmak bedava yaşamak gibi .

Gerçi bazı kiracıları görünce yine iyi .

İşyerinin karşısında dükkanları olan bir handa kiracılar kendi arasında anlaşıp 15 sene zam yapmamış . 100-120 lira kira vermişler .

Yerde Kapalıçarşı'nın göbeğinde han

Yaşlı bir kadınmış sonunda yeter deyip sattı .

Alan tahliye kararı verdi hepsine 2 ayda 2 katına sattı binayı kiracılardan kurtulunca .

Kiracılarda 100 tl den700/ 800/900 liraya zor yer buldular

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    gercek olamaz.sonucta turkiye de alim gucu alamanyadan dusuk
    halen Hayal dunyasinda yasayip ulkeyi donanimhaber veya cogu forumda oldugu gibi bitik sanan kesimleri gordukce gulup geciyorum.Bugun ilk evini alanlarin % 90 i evi begenip cebi de uygunsa dusunmeden aliyor.2. ev ile beraber kira carpani vb bakmak durumlari basliyor yatirim amacli alindigindan.
    Benim 780 bin tl lik ev ilanimi 700 e dusursem 10 kere satilmisti simdiye dek.Ve de kasim 2014 te 380 bin tl ye aldim bu evi.
    Insanlar halen 360 bin tl lik evi alacak parayi kim verecek kimsede o kadar yok diyorlar.Fakat sunu unutuyorlar ki ben bu 380 bin tl lik evi sadece 100 bin tl ile aldim.
    Hangi yatirimi veya doviz alimini 1/4 para ile yapabilirsiniz bu ulkede emlak haric?
    syn sugosu evin 3 senede yüzde yüz değerlenmiş .3 sene sonra 1,5 milyon 6 sene sonrada 3 milyon tl mi olacak.bu nereye kadar gidecek. senin evi 10 sene sonra satıp amerikadan malikane alırsın artık.

Sayfa 425/1014 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525925 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •