Onemli Gunler Banner
Sayfa 426/1001 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Trump'ın yalancı çobana döndüğünü düşünebilir, dikkate almayabilirsiniz..ancak yukarıda dediğini yapacak olursa 2018 yılı global ticaret ve dolayısıyla global büyüme açısından sıkıntıların başladığı yıl olmaya aday görüküyor..tabiki sıkıntı deyip geçmemek lazım..baş aktör tarafından oyunun kuralları değiştirilecekse, dolar borçlusu dünya için hiç iyi bir gelişme olmaz bu..nihayetinde uzun vadede altta kalanın canı çıkar..not etmek lazım..

Trump'ın gezisinden sonra, Çin finansal sektörünü yabancı yatırımcılara açtı..bu ABD'nin yıllardır istediği bir şeydi..ancak Çin'in bu hamlesi batının baskısından ziyade Çin'li bankaların içine düştüğü ciddi sıkıntılar sonucu olduğu düşünülüyor..dolayısıyla Çin bu konuda yatırımcı çeker mi?..Zor..Çin'de balon büyük..

2.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    3.7706 üzerinde izlemeye bile gerek yok

3.8455 üzerinde kaldıkça izlemeye bile gerek yok..

Alıntı Originally Posted by best Yazıyı Oku
    geçen gün pazardan tereyağ alacağım, etikette 32 TL. yazıyordu altına dikkatli bakınca 750 gr.
    memlekette iktidar kalmamış belediye ne ki..?
     Alıntı Originally Posted by rapsody Yazıyı Oku
    Ayçiçek yağlarını 4 kg. tenekelere indirdiler
    İsrafın önüne geçiyorlar...Zam falan yok... Zaten zam lafı da yok artık düzenleme var...

Sizde hemen yanlış anlayın
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez... Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene...

4. merhaba arkadaşlar yeni üye oldum forumunuza.
    benim öngörüm değil 4-5TL bile sıkıntı değil bu politik akıntı (zarrab,seçim,askeri operasyonlar,nato meselesi,işsizlik,üretimsizlik) ve en önemlisi 2019'da mutlak diktatörlüğe geçişimiz ile $ 14 TL olacak.
    yarın tek bir kişi; devletin tüm parasını benim hesabıma atın derse alkışlayacak ve sorgulamayacak 40 milyon insan var bu ülkede.
    ekonomiden çok anlamam ancak şu an korkum yarın bir gün bankalardaki dövizlerimize bir khk ile el koyabilirler mi ? fiziki $'a mı geçmek lazım ? alıp yastık altına mı koyalım.
    Ben işim gereği tüm anadolu'yu geziyorum inanın milletin umrunda değil kriz falan zaten haberleri de yok olsa da suçlu reis'leri kimi işaret ediyorsa o. Krizden isyan edenler gerçekten çalışan üreten bir avuç insan .
    2001 krizinden sonra insanların özgür düşünceleriyle oy verebildiği bir seçime gitmiyoruz, insanların beyni kilitlenmiş açacak çilingir yok.
    sipariş ve ÖDeme almak için kalktım gittim erzurum'a , adam hakikaten bitmiş yanında 5 işçi çalıştırıyordu 2'ye indirmiş . Melek gibi bir adam hakıkaten ne diyeyim, öyle şark kurnazı falan da değil, ödeme planı yaptık çekimizi az da olsa siparişi aldık yemeğe gittik. BAşka bir dünyada yaşıyor gerçeklerden hariç, reis'leri ve imamlar hocalar ne derse sorgusuz sualsiz inanıyor. Yeşil ırmak'ın kaynağının bu dünyadan olmadığını anlattı inanarak 1 saat. gerçek dünya ile bağlantılar iyice yok olmuş.

beklentim 2019 14 TL
    YTD

Avrupa'daki “zombi” şirketler endişe veriyor

22 Kasım 2017 Çarşamba, 13:26

Bazı şirketlerin uzun zaman önce kapanmış olması gerekmesine karşın hala ayakta duruyor olmaları, bu şirketlere taze kan sağlamayı sürdürmelerinden kaynaklıyor.

Bu -rekabetçi bir ekonomide ya kapatmak zorunda kalacak ya da çok zor şartlarda yeniden yapılandırılacak- “zombi” şirketler, cansız üretkenlik artışıyla mücadele eden gelişmiş piyasalarda politika yapıcılar için kilit önem taşıyor.

Yetkililerin endişeleri, söz konusu zombi şirketlerin, daha üretken şirketlere aktarılabilecek olan sermayeyi tüketiyor olması.

OECD tarafından gerçekleştirilen yeni bir çalışma bankaların, zombi şirketlerin yaygınlaşmasını nasıl desteklediğini gösteriyor. OECD'nin çalışması zayıf şirketlerin zayıf bankalarla çalışma eğiliminde olduğunu işaret ediyor.

Kurumun çalışmasına göre bankalar şirketlerin borcunu takibe düşürmek ve bilanço dışına çıkararak silmek yerine yeniden borçlandırmayı ve batık kredileri yeniden yapılandırmayı tercih ediyor.

Dan Andrews ve Filippos Petroulakis tarafından gerçekleştirilen araştırma, Avrupa Merkez Bankası'nın (AMB) Euro Bölgesi'ndeki takipteki kredileri azaltma çabalarının aciliyetine dikkat çekiyor.
    Bu KGF'i uzattığımız takdirde, ki öyle gözüküyor..bu ileride sakızı iyece moka bulayacağımızın resmidir....Sanmıyorum ama hadi Japonya, Avrupa bir şekilde bu işten sıyrılır diyelim..

Adamların parası ''hard currency'' denen cinsten..biz neyimize güveniyoruz?

Önemli olduğu için yazıyı tekrar öne aldım:

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    KGF'e devam edelim..

Tulumba su çekmekte zorlanınca şu sıralar piyasaya yeni yeni deterjanlar sürülüyor..bu KGF işide bunlardan birisiydi..bir seferlik uygun olabilirdi belki ama, bu işi devam ettirmek ileride geri dönülmez sıkıntılara sebebiyet verebilir..

Malum her şartta globaldeki modaya uymakta gecikmiyoruz..Öncelikle bizim KGF işi batının QE'lerine bir yönüyle çok benziyor..bu yönde özellikle Japonya ve AB'nin şirket tahvili alımlarıyla ilgili..

Bilindiği gibi bu ekonomilerin yaşadıkları krizlerden sonra çare olarak batan yada batmakta olan şirketlerin tahvilleri MB'larınca alındı..yani kurtarıldı..kurtarıldı da ne oldu, ekonomileri iyileşti mi..hayır iyileşmedi ve şu an ki verimsiz ekonomilerinin baş mimarı bu zombi şirketler..tabiki zombi şirket deyip geçmemek lazım, bunların ilişkili oldukları bankaların pek çoğu da, en azından kötü kredi açısından, benzer sorunlara sahipler..dolayısıyla bahse konu sıkıntılar verimsiz bir ekonomik işleyişi beraberinde getirdiği gibi, bu verimsizlik tahvil alımlarının devamı sayesinde gözlerden saklanabiliyor şu an..

Göreceli olarak bu işin baş mimarı Japonya..geldiği nokta belli..QE'lerden bir türlü çıkamıyor..sanırım Avrupa Japonya'ya göre daha anca yolun yarısında..Draghi son toplantıda kesinti müjdesini verirken, şirket tahvili almaya büyük oranda devam edeceğiz demişti..Ehhh el mecbur..onlarda Japonya yoluna girdiler çünkü..ellerinde bir sürü batık İtalyan, İspanyol hatta Alman şirketleri mevcut..

Neyse sözün özü ekonominin ileride düzgün işleyebilmesi için batması gereken şirketlerin kontrollü bir şekilde batması gerekiyor..bizi içeride ilgilendiren kısım ise KGF olduğuna göre, aynı şekilde bizde de batması gereken bir sürü işletmenin, buna esnaflarda dahil, batmasına izin verilmeli..

Kısaca gelirleri yetmeyip, ancak ucuz kredi hayatlarını idame edebilen işletmelerin bir an önce piyasadan çekilmesi gerekiyor..aksi takdirde bizim Japonya, Avrupa gibi bu sıkıntıları uzun yıllar sürdürmemiz mümkün olamaz..zaten pek çok alanda verimsizlik paçamızdan akıyorken, 2001'i bile arar hale gelebiliriz..saygılar..

NOT: Başbakan ‘Eğer biz buna yapmasaydık 30 binden fazla şirket batacaktı’

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    tuzları kuru. ayda yaklaşık 100K tl maaş alıyor onlar ...konuşmaları rahat olur tabi....ne yazıkki hep yüzeysel konuşuyorlar gerçekleri yani "piyasa"'nın kendisini göz ardı ediyorlar...
    syg
    Doğru...
    Bankacıya asıl kazancı olan krediden kazanma dersen "Sen de 100bin tl aylığını alma sevabına çalış.." derim..

7.  Alıntı Originally Posted by eraser Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar yeni üye oldum forumunuza.
    benim öngörüm değil 4-5TL bile sıkıntı değil bu politik akıntı (zarrab,seçim,askeri operasyonlar,nato meselesi,işsizlik,üretimsizlik) ve en önemlisi 2019'da mutlak diktatörlüğe geçişimiz ile $ 14 TL olacak.
    yarın tek bir kişi; devletin tüm parasını benim hesabıma atın derse alkışlayacak ve sorgulamayacak 40 milyon insan var bu ülkede.
    ekonomiden çok anlamam ancak şu an korkum yarın bir gün bankalardaki dövizlerimize bir khk ile el koyabilirler mi ? fiziki $'a mı geçmek lazım ? alıp yastık altına mı koyalım.
    Ben işim gereği tüm anadolu'yu geziyorum inanın milletin umrunda değil kriz falan zaten haberleri de yok olsa da suçlu reis'leri kimi işaret ediyorsa o. Krizden isyan edenler gerçekten çalışan üreten bir avuç insan .
    2001 krizinden sonra insanların özgür düşünceleriyle oy verebildiği bir seçime gitmiyoruz, insanların beyni kilitlenmiş açacak çilingir yok.
    sipariş ve ÖDeme almak için kalktım gittim erzurum'a , adam hakikaten bitmiş yanında 5 işçi çalıştırıyordu 2'ye indirmiş . Melek gibi bir adam hakıkaten ne diyeyim, öyle şark kurnazı falan da değil, ödeme planı yaptık çekimizi az da olsa siparişi aldık yemeğe gittik. BAşka bir dünyada yaşıyor gerçeklerden hariç, reis'leri ve imamlar hocalar ne derse sorgusuz sualsiz inanıyor. Yeşil ırmak'ın kaynağının bu dünyadan olmadığını anlattı inanarak 1 saat. gerçek dünya ile bağlantılar iyice yok olmuş.

beklentim 2019 14 TL
    YTD
    halkımızın için aslolan işkembesidir, işkembesi delindiği anda hiçkimseyi tanımazlar.

buna reisleri, hocaları hatta ana babaları da dahildir.

en basit örnek altın toplama hikayesi, halkın elinden altını almak için kafasına silah dayamam lazım onun dışında hiçbir senaryoda halk altını vermez.

dolar satıyoruz martavalı okuyan kimseden altın satıyoz diye birşey duydun mu duyamazsınız.

Sayfa 426/1001 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •