Sayfa 429/671 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529 ... SonSon
Arama sonucu : 5365 madde; 3,425 - 3,432 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Swissquote kapiyi kapamaz da, bayagi pahalidir. 3 ayda bir %0,025 yatirim hesabi ücreti alir ayni zamanda. Para transferleri ücreti de az degil gördügüm kadari ile. Ancak multi para birimi kredi karti veriyorlar sanki. Faydali bir sey olabilir,
    Henüz cikaramadigim yurtdisi yerlesiklerden de CH stopaj vergisi kesiliyor mu temettülerde (CH disi hisseler ve ETF'lerden).
    Öyle bir sey olursa ABD hisselerinde %20 ABD + %35 CH vergisi cikar. Gerci CH vergisinin %20'si dilekceyle aliniyor da, extradan bir %15 daha fazla kacar. Eger ABD'yi mahsup ederlerse %15 CH kalir ama geriye bir sey alinamaz.

Ne yaparsak yapalim her taraftan didikliyorlar.

2.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Swissquote kapiyi kapamaz da, bayagi pahalidir. 3 ayda bir %0,025 yatirim hesabi ücreti alir ayni zamanda. Para transferleri ücreti de az degil gördügüm kadari ile. Ancak multi para birimi kredi karti veriyorlar sanki. Faydali bir sey olabilir,
    Henüz cikaramadigim yurtdisi yerlesiklerden de CH stopaj vergisi kesiliyor mu temettülerde (CH disi hisseler ve ETF'lerden).
    Öyle bir sey olursa ABD hisselerinde %20 ABD + %35 CH vergisi cikar. Gerci CH vergisinin %20'si dilekceyle aliniyor da, extradan bir %15 daha fazla kacar. Eger ABD'yi mahsup ederlerse %15 CH kalir ama geriye bir sey alinamaz.

Ne yaparsak yapalim her taraftan didikliyorlar.
    Yıllık 100 dolar yapar 100bin dolarlık bir hesap için. Al-sat yapmasam bile makul. Ben IKBR'ye başladığımda 10dolar aylık ücret vardı. (sabit duran hesaplar için) Onu göze almıştım.

Eğer temettüler IKBR'deki gibi işlerse, ek kesintiler olmazsa düşünülebilir gibi.

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Onlar da kapatırlar kapıyı bu işler arka arkaya gelmeye başlarsa. Şimdilik IKBR ile gittiği yere kadar gideceğim ama para gönderme işlerini askıya alıyorum birkaç aylığına.

Daha fazla açılmayacağım durumlar netleşinceye kadar.

ytd
    Tam da sp500 etf biriktirmeye başlamıştık ufaktan, kotu oldu,

Yerli fonlarda sp500 takip eden var midir bildiğiniz? Oralardan devam edelim bir süre madem,

4.  Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku

Yerli fonlarda sp500 takip eden var midir bildiğiniz? Oralardan devam edelim bir süre madem,
    Fonları hiç ciddi ciddi araştırmadım. Birkaç tane bakmıştım yönetim ücretleri hoşuma gitmemişti. Pek bulaşacağımı sanmıyorum son ana kadar.

ytd

5. Midas'a e-posta atacağım yakın gelecek için adımlarım hazır olsun. Aracı olarak Alpaca kullandıkları için işkillendim şimdi.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yıllık 100 dolar yapar 100bin dolarlık bir hesap için. Al-sat yapmasam bile makul. Ben IKBR'ye başladığımda 10dolar aylık ücret vardı. (sabit duran hesaplar için) Onu göze almıştım.

Eğer temettüler IKBR'deki gibi işlerse, ek kesintiler olmazsa düşünülebilir gibi.
    Aslinda öyle olmasi lazim. Temettülerden vergiyi temettüyü veren sirketin/kurumun oldugu ülkenin vergilendirme hakki olup eger CH'da vergiye tabii degilseniz 0 stopaj olmasi lazim CH'da (CH yerlesik yatirimlar icin %35 tabiiki). Geri kalani vergi mükellefi oldugunuz ülkenin yasalarina bagli. Ancak cikaramadim henüz kesin olarak nasil oluyor bu durumda. Faiz ve CH yerlesiklerde %35 kesin. CH bunu AB'ye tam veri vermemek icin uyarlamaya koymustu zamaninda (özellikle GER'in baskisiyla).

Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku

Gecen sene AFT, YAY ve Ishares karsilastirmasi yapmistim ve koymustum buraya da, ne zamandi cikaramadim.

8.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Aslinda öyle olmasi lazim. Temettülerden vergiyi temettüyü veren sirketin/kurumun oldugu ülkenin vergilendirme hakki olup eger CH'da vergiye tabii degilseniz 0 stopaj olmasi lazim CH'da (CH yerlesik yatirimlar icin %35 tabiiki). Geri kalani vergi mükellefi oldugunuz ülkenin yasalarina bagli. Ancak cikaramadim henüz kesin olarak nasil oluyor bu durumda. Faiz ve CH yerlesiklerde %35 kesin. CH bunu AB'ye tam veri vermemek icin uyarlamaya koymustu zamaninda (özellikle GER'in baskisiyla).
    İş oraya kadar gelirse bir email atıp sorarız

Sayfa 429/671 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •