Sayfa 43/1000 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 337 - 344 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VII

1. Geçen hafta, iç piyasadan altın alımını durduran Rusya,
    şimdi de özel sektörün altın ihracatını serbest bıraktı.!
    Corona sürecinde,
    gaz/petrolden kesilen gelir,
    altın ile telafi edilmeye çalışılıyor.!

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Maaşımı; bankamatikten, sıralı , cillop banknotlar olarak aldım.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by ryland Yazıyı Oku
    Doğalgaz faturasını henüz görmedim ama Elektrik faturasını bizzat aldım, kesinlikle normalin üstünde geldi..

ama benim için açıkçası katlanılmaz hale gelen artık ödediğimiz vergi ve sigortalara ödediğimiz paralar, hadi Allahtan çalışıyoruz..

bordroda kesilen yada maliyeye direk ödenenlerden de bahsetmiyorum.. onları vermesem ilave mülk aldıracak kadar.. ondan zaten geçtikte..

Hiç topladınızmı emlak-araç Sigorta(mortgagesa zorunlu) ve her türlü Vergilerinizi, ya da şöyle soriim kazancınız olmasa?... yılın ne kadar zamanı bunlar için çalışılıyor, hiç canınızı sıkmıyormu artık (artış oranları sözde enflasyonun üstünde)
    https://m.youtube.com/watch?v=iL6tyNGLdlw
    Bu videoya bayılıyorum. Her şey için ödemeyi zamanla yapıyoruz. Kısacık ömrümüzü bunun için harcıyoruz. Vergiler su gibi harcanırken ömrümüzü harcıyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Geçen hafta, iç piyasadan altın alımını durduran Rusya,
    şimdi de özel sektörün altın ihracatını serbest bıraktı.!
    Corona sürecinde,
    gaz/petrolden kesilen gelir,
    altın ile telafi edilmeye çalışılıyor.!

Petrol depolarının dolduğunu dünya geçen hafta öğrendi !
    Hangi ülkelerin batmanın eşiğinde olduğunu biz yine herkesten sonra öğreneceğiz.
    Varlıklara sahip çıkma zamanı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    MB

- 25 bp faiz indirirse benim beklentim olur.
    - 50 bp faiz indirirse, piyasanın beklediği olur.
    - 75 bp indirirse bu da kabul denir.
    - 100 bp indirirse üzerinde bol bol konuşulur.

İndirmez veya arttırırsa seyleyleyin gümbürtüyü.

7.  Alıntı Originally Posted by ryland Yazıyı Oku
    doğalgaz faturasını henüz görmedim ama elektrik faturasını bizzat aldım, kesinlikle normalin üstünde geldi..

Ama benim için açıkçası katlanılmaz hale gelen artık ödediğimiz vergi ve sigortalara ödediğimiz paralar, hadi allahtan çalışıyoruz..

Bordroda kesilen yada maliyeye direk ödenenlerden de bahsetmiyorum.. Onları vermesem ilave mülk aldıracak kadar.. Ondan zaten geçtikte..

Hiç topladınızmı emlak-araç sigorta(mortgagesa zorunlu) ve her türlü vergilerinizi, ya da şöyle soriim kazancınız olmasa?... Yılın ne kadar zamanı bunlar için çalışılıyor, hiç canınızı sıkmıyormu artık (artış oranları sözde enflasyonun üstünde)
    ülkeyi şirket gibi yöneteceksiniz diyordu ve dediğini yapıyor. örneğin turizm bakanlığına turizm şirketi olan sağlık bakanlığına hastaneleri olan zatı muhteremleri atayarak tam bir şirket misali yönetiyor. Enerji faturalarına gelince son 20 yılda tüketicinin lehine olan tüm haklar yargıtay kullanılarak üretici lehine çevrilmiş ve tüketicinin şikayetleri avukat ve dosya masrafları gösterilerek tüketicilerin gözü korkutulmak suretiyle şikayetlerin önü kesilmiştir. örneğin kayıp kaçak bedellerinin sorumluluğu dağıtıcı firmalarda olmasına rağmen bu beden yıllardır tüketicilerin sırtına yıkılmış ve bu konuda yapılan tüketici şikayetleri tüm makamlardan tüketici lehine sonuçlanmışken son bir yasal ekleme ile yargıtaydan önü kesilecek bir kararla dağıtım firmaları lehine çevrilerek bu hakta askıya alınmıştır. Ne yaparsanız yapın asla baş edemezsiniz. Iyisi mi boyun eğeceksiniz. Ne derlerse yapacaksınız. Bir sonraki seçimde 3-5 kuruşluk yardım kırıntılarına oyunuzu satmayacaksınız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Usdtry 6.9666

Sayfa 43/1000 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri