Sayfa 43/208 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 337 - 344 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

1. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

2.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    sadece spot tarafını dikkate alırsak karda mısınız zararda mı o pozisyonda ?
    2 nisanda aldığımda paylaşmıştım aşağıya alıntılıyorum

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Son bir haftada nisan ayı için kendi açtığım pozisyonları yazayım bir ay sonra kapanınca sonucu da yazarım örnek olur:
    25 mart: ISGYO borsada 9,41'den 4200 hisse alış, viopta 9,77'den 42 kontrat satış, beklenen getiri 36 gün için %3,82 (yıllık %38,8)

28 mart: ISGYO borsada 9,55'den 5200 hisse alış, viopta 9,97'den 52 kontrat satış, beklenen getiri 33 gün için %4,4 (yıllık %48,6)

.

Yani hisseleri 9,5 civarında almışım, şimdi 12,70 civarlarında dolayısıyla spotta iyi kar ettim ama bir anlamı yok çünkü ona yakın miktarda da viopta zarar ettim, toplamda 90 bin liralık hisse pozisyonu artı vioptan net 3300 lira gibi kar kaldı, 26 günde %3.7 gibi bir getiri yani. Baştaki hesaba uygun, sürpriz yok.
    Sadece arada tavan tavan giderken teminat eklemem gerekti. Bu ay da aynısı olabilir.

3. viop 13.32 sattığımı
    10 dk sonra
    viop 13.02 aldım.

şimdi 30 kademe kar mı yazdı?
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

4.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    viop 13.32 sattığımı
    10 dk sonra
    viop 13.02 aldım.

şimdi 30 kademe kar mı yazdı?
    Karlı bir trade işlemi olur.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. bugün oldukça yoğun geçti,

gün içinde ISGYO alım ortalama 12.54
    viop satış marj ortalaması 56 kuruş.
    33 gün için
    yıllık beklenen faiz ortalaması %49.39
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

6.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    bugün oldukça yoğun geçti,

gün içinde ISGYO alım ortalama 12.54
    viop satış marj ortalaması 56 kuruş.
    33 gün için
    yıllık beklenen faiz ortalaması %49.39
    bugün ben de niyetlendim. hatta bir ara yanlış hesaplamadıysam %52 ler falan gösterdi, araya başka şeyler girdi olmadı..

7. tecrübeli arkadaşlara şunu sormak isterim. anlık güzel fırsat yakaladığınızda hızlı hareket etmek gerekiyor belli ki. aynı anda al-satı nasıl yapıyorsunuz, kendiniz mi yoksa mt aracılığıyla mı?

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bugün ben de niyetlendim. hatta bir ara yanlış hesaplamadıysam %52 ler falan gösterdi, araya başka şeyler girdi olmadı..
    beni zorlayan ve ortalamamı düşüren hatta tırnakları yediren sabah ki ilk işlemim oldu.

12.90 dan aldım.
    alır almaz hızlı bir şekilde fiyat düştü.
    viop satışı yapmadım.
    düştükçe düştü.
    stress yaptırdı bana

gün içinde bu gireni çıkarmak için oldukça uğraştım.

şayet ilk alım beni zora sokmasaydı.
    marjım 56 kuruş yerine 62,25 olacaktı.

Sayfa 43/208 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •