Sayfa 43/1013 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 337 - 344 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Yenice Yazıyı Oku
    Herkes bir şey istiyor ve istediğini yazıyor. Belkide şelaleye gitmek için trene son yolcuları alıyorlar.

kimsenin bir şey bildiği yok. bu bilgisayar çağında o grafiklerde hikaye.
    İşte herşeyi çözmüş, hayat denen muammanın kıçına anahtar uydurmuş bilge bir insan.

Rahat ve huzurlu.

Ne güzel.

Babaannem rahmetli: "Bir avuç biberi var dünyadan haberi var" derdi...

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    İşte herşeyi çözmüş, hayat denen muammanın kıçına anahtar uydurmuş bilge bir insan.

Rahat ve huzurlu.

Ne güzel.

Babaannem rahmetli: "Bir avuç biberi var dünyadan haberi var" derdi...
    bora amca 70 yaşını devirmişsiniz hala anlık dolar peşinde koşturup forumda ona buna laf sokma derdindesiniz. sizde emekli olun huzurlu olun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Yenice Yazıyı Oku
    bora amca 70 yaşını devirmişsiniz hala anlık dolar peşinde koşturup forumda ona buna laf sokma derdindesiniz. sizde emekli olun huzurlu olun.
    Yukardaki yazındaki bilgi kırıntısı ile başlıklara girip yazı yazıyorsun ya buna ben özgürlük derim işte...

Gençlik dönemimde beni buralarda görmek olanaksızdı. Hayat gailesinde çalışır dururduk.

Şimdiki gençleri anlamam mümkün değil.

İnternette aylak aylak dolaşıp ağlaşıyorlar.

Ya da terbiyesizlik yapma gayretindeler.

Sana gelince...

Neyse hala işim gücüm var benim...

İyi hafta sonları herkese...

4. Bana göre faiz ve dolar ilişkisini iyi değerlendirmek gerekiyor.

Ocak 2014 te faizler 525baz puan artırılmıştı ve o gün dolar gün içi oynaklığı yüzde 6 civarı olmuştu. 2.39 ları gören dolar, 2,5 ayda süzülerek 2,08 seviyelerine sonrasında ise 2.05 lere kadar inmişti.

Şimdi ise faizler farklı enstrumanlar kullanılarak artırıldı bence piyasa ne olduğunu anlayamadı ve günlük çok ani tepki vermedi. Sonrasında durum anlaşılarak dolarda kademeli düşüş geldi.

Faiz ve dolarda bir denge değeri var.

Bu dengelenmenin hangi kurda olacağını muhtemelen para piyasasını özümsemiş fazlaca bilgi sahibi olanlar hesap etmişlerdir.

Şu an bu denge aşağı kırılmış ve yukarı tepki gelmiş olabilir, yada henüz gerçekleşmemiş ve daha aşağıda olabilir, bu yükseliş teknik tepkiden ibaret olabilir.

Bu 3.30 ları konuşanlar ise geçmişteki faiz artırımlarına göre doların dengelenmesini gözönüne alarak yazıyorlar. Şimdi mesele şu, faizler çok mu artıldı az mı artırıldı.

Kısa vadede dikkatli olmak gerekir.

5. Bu müteahhitler iyice işin tadını kaçırdılar heryer reklam.. internet, TV , telefon heryerdeler. Kardeşim bu konutlarin satisina reklamlarin etkisi oluyyormu acaba gerçekten merak ediyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by ekserji Yazıyı Oku
    Bu müteahhitler iyice işin tadını kaçırdılar heryer reklam.. internet, TV , telefon heryerdeler. Kardeşim bu konutlarin satisina reklamlarin etkisi oluyyormu acaba gerçekten merak ediyorum.
    batmak üzereler gayet normal, bize düşen full dolarda kalıp onların batışını izlemek.

7. eyvah eyvah, 1980 öncesine dönüyoruz.

türkiye almanya'dan ekonomik yardım istedi,

http://www.spiegel.de/politik/auslan...a-1136161.html

8.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    eyvah eyvah, 1980 öncesine dönüyoruz.

türkiye almanya'dan ekonomik yardım istedi,

http://www.spiegel.de/politik/auslan...a-1136161.html
    spiegel bile böyle komik haber yapıyor, ucuz manipülasyona girişiyorsa işler ciddi demektir

trump bunları basın toplantısına falan almamakta son derece haklı

Sayfa 43/1013 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •