Sayfa 43/913 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon
Arama sonucu : 7300 madde; 337 - 344 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

Alıntı Originally Posted by venedik Yazıyı Oku
    KUTPO açıkladığı bilanço ile sanki zarar varmış gibi hareket ediyor..Kar devlete ödenen matrah artırımına gitti. Şirket bana göre iyi bilanço açıkladı. Bu tür olumsuz haberler çok yanıltıcı gibi geliyor bana. YTD.
    önemli değilki bizim yorumumuz.Piyasanın beğenip beğenmediği önemli.Beğenseydi yukarı giderdi.Ben borsadan bunu öğrendim.Piyasanın çizdiği grafiğe saygı duymak gerek.

2.  Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    iyi Faaliyet karları gelmeye başladığında (satışlar cok olumlu) hedef fiyat 15 tl olur.Nakitimiz olursa burda olacaz.
    Hey masaallah. Hedefler havada uçuşuyor..yaw arkadaş bizimle egleniyonuz mu siz..hisse kaç gündür şelale gibi düşüyor. Arkadaş 15 den bahsediyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Aklını kullan Yazıyı Oku
    Kutpo gercekten sabrimi tuketti.. ilk tepkide cikarim artik. Senden gelecek hayır Allah'tan gelsin. Adios..
    anlaşıldı .....alım zamanı gelmiş demekki......

Alıntı Originally Posted by acemi Yazıyı Oku
    Hey masaallah. Hedefler havada uçuşuyor..yaw arkadaş bizimle egleniyonuz mu siz..hisse kaç gündür şelale gibi düşüyor. Arkadaş 15 den bahsediyor.
    Şart belirtmişim yazımda arkadaşim(kar artişi).şu anda her şekilde sat.tepe noktasi ile dip noktasi derinlesirse durumlar dahada kotuleşir.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by condansator Yazıyı Oku
    anlaşıldı .....alım zamanı gelmiş demekki......
    Kesinlikle haklisin. Bundan daha kotusu olacagini sanmiyorum ama ben hisseden sogudum.

6. **********************
    Son düzenleme : akçayocl; 10-03-2017 saat: 11:25.

7. yaklaşık 10 senelik kutpo yatırımcısıyım. Şirket bilançosunu, patronun yapısını artık neredeyse ezbere biliyorum. Burada vergi dairesi bilançosundan bu yana bir fırtına estiriliyor! inanın bunu okuyan spek (bence en büyüğü Patron) nasıl gülerek keyif alıyordur anlatamam. Bilançoya gelince; KUTPO neredeyse her yıl 4.Çeyreklerde öncekilere oranla az kar açıklar. Ancak bu 4. çeyrekte 8.517.855.-TL Matrah arttırım vergisi dışında 2.757.769.-TL'de Şüpheli alacak karşılığı ayrılmış. Yani bu iki arizi(bir Defalık) gider olmasa bu dönem 11.275.624.-TL daha kar açıklayacaktı. Yani 2016 yılı karı 46.828.843.-TL olacaktı.
    Kutpo Kısa vadeli Küçük yatırımcılar için çok zor bir kağıt! Ancak; bence BİST'te temel analizi en iyi ilk üç şirketten biri! Banka borcu yok (Hemde yatırıma rağmen) kasasında sermayesi kadar nakdi var, gümrük vergisi ve kur artışı sebebiyle rekabet gücü artmış, satışlarının 1/4 ü ihracat, Bone China yatırımı ile karlılığı daha da artacak bir şirket! Ha azda olsa Temettü vermeyi de öğreniyor. Bir uzun vadeli yatırımcı daha ne ister ki? KY mayıs ayında üzülmek istemiyorsa ani hareketler yapmamalı diye düşünüyorum.
    Yatırım tavsiyesi verebilecek bilgi maalesef bende yok. Benim ki sadece kamuya açık olan bilgilerin tekrarı!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,407
    ne varmış bu 6.70 te kim koymuş 11bin lot toplam 9 kişi o lotları çekse gider mi alıcı bıkmış o yüzden istese saniyede alır fırlar

Sayfa 43/913 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •