Onemli Gunler Banner
Sayfa 430/899 İlkİlk ... 330380420428429430431432440480530 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,433 - 3,440 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Yav simdi biri bana anlatsin,

Soda kalabalik aileye gelin mi gidiyor? Yüz gorumlulugu baslik parasi falan almiycak mi? Denizlicamin Trakyacamin ac karnini Soda mi doyuracak?

Ne doktorlar muhendisler istedi vermedik de dayiogluna mi gidicek simdi? Vişşş. Akraba evliligi la bu. Sakincali. Miras bölünmesin diye dusunduler zaar.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Yav simdi biri bana anlatsin,

Soda kalabalik aileye gelin mi gidiyor? Yüz gorumlulugu baslik parasi falan almiycak mi? Denizlicamin Trakyacamin ac karnini Soda mi doyuracak?

Ne doktorlar muhendisler istedi vermedik de dayiogluna mi gidicek simdi? Vişşş. Akraba evliligi la bu. Sakincali. Miras bölünmesin diye dusunduler zaar.
    Her şeyde geriye gidiyoruz abi . Tek eşlilik tarım devrimiyle başladı. Bunlar sodayı daha da geriye klanlar dönemine götürüyor. Soda'nın kimin gelini olacağı belli değil , kim tutarsa artık. Bi gün birinin zararını kapatacağız bi gün diğerinin cebine harçlık vereceğiz.

Sirketlerin birlesmesi fena degil. Otekiler de bos durmuyor, deve gibi karlar aciklamislar. Ilerde bu dev sirkete dev gibi bir yabanci ortak gelecektir. Benim tahminimce siyasi baskiyi kesmek icin bu mantikli yolu sectiler.

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Yav simdi biri bana anlatsin,

Üvey evlat busoyadı cam olsaydı,,asil evlat olurdu
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Bu birlesme olayi zirt diye 1 haftada alinmis karar degildir. Son 1 yilda kimler yüklü Dncam hissesi almis arastirilmali diycem de bi gülme geliyor. Burasi Türkiye arastirsan nolacak. Adamlar aleni Kizilayin parasini Ensar Vakfina hibe etmisler bi sey olmuyor da Soda ile Dencm birlesmis kimin umurunda
    Eeee...her millet layığıyla..

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Peki 5 şirket birleşecek,bunların iştirakleride mi birleşip tek şirket olacak.
    Bayağı bir çalışma yapacaklar anlaşılan.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Eeee...her millet layığıyla..

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    Sokrates , demokrasiye karşı olduğu idama mahkum edilmişti.

Muhalif duruşu olan bir firma da fırsatını bulunca eleştirdiği tarafdan geri kalmıyor.
    Dindarım diyen dindar değil, solcuyum diyen solcu değil, milliyetçiyim diyen milliyetçi değil, barışcıyim diyen barıştan yana değil.

Ama nihayetinde konuşmak için erken . İlk histeri ile bir şeyler diyoruz, onlar da hisse fiyatını yükseltip göz boyama yapıyorlar. Bu pilav daha çok su götürür.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Sirketlerin birlesmesi fena degil. Otekiler de bos durmuyor, deve gibi karlar aciklamislar. Ilerde bu dev sirkete dev gibi bir yabanci ortak gelecektir. Benim tahminimce siyasi baskiyi kesmek icin bu mantikli yolu sectiler.
    Burada şu kısmı marka ediyorum. Velevki daha sonrasına 50 % ortak alındı. Hükümet de çıktı Atatürk payı dedi . Diyemez mi yüzde 50 yi yabancıya verdiysen kendi yüzde 50 'inden ver Atatürk payını diye ?
    Yoksa sadece yabancı ortak kulis çalışmalarında kesin çözüm olur diye mi düşünülür.

Ha ben hükümetin öyle bir şey yapabileceğine inanmıyorum ama senaryo olarak ; yabancı ortak çözüm olur mu olmaz mı acaba ?

Sayfa 430/899 İlkİlk ... 330380420428429430431432440480530 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •