Sayfa 431/584 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon
Arama sonucu : 4669 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Petrol tüketimindeki artış enerji ihtiyacının sürekli arttığını gösteriyor. Bu kadar yeşil enerji, rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, hidrojen enerjisi, kömür, termik, ve uranyum nükleer enerji varken kötü dünyayı yok ediyor küresel ısınma var denilen petrol tüketimi neden artıyor? Bir açıkalaması var mı?

Pandemi ile insanlar seyahet isteklerini dahada artirip., mal ihtiyaçlarını azaltilar diye yorumluyorum , bakiniz hava limanları trafiği

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Pandemi ile insanlar seyahet isteklerini dahada artirip., mal ihtiyaçlarını azaltilar diye yorumluyorum , bakiniz hava limanları trafiği

World Energy Consumption da bir düşüş yok. Çindeki daralmaya rağmen enerji tüketimi sürekli artıyor. Böyle bir enerji kaynağı var mı? Petrol tüketiminin artması bence BlockChain ve AI kaynaklı olarak bilgiayarların aşırı enerji tüketmesi. Enerji giderek daha zor ulaşılan ve pahalı bir kaynak olacak.

Hülasa, benim görüşüm bu trende göre enerji ucuzlamadan BlockChain ve AI tarafındaki kullanım artamaz. Enerji ucuz olmazsa mümkün değil.

https://www.carbonbrief.org/wp-conte...t-14.30.13.png

3.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Pas geçilir.
    Seçimden sonra da hiç bir cacık olmaz. Anayasa değişikliği (referandum) peşindeler.
    Böyle gittiği yere kadar giderler. Sene sonu ya da referanduma doğru yine faiz indirimleri başlar.

Bugün artış bekleyenler var, öyle bir şey olursa ekonomi açısından uzun vade iyi olur ama piyasada çarşı karışır.
    Ama indirime başlayıp nas var nas, ya ne sandınız deyince çok matrak olacak..

4.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Forumda engelleme olayının var olduğunu şimdi öğrendim Çok normal bir şey ama, ne bileyim, bilgi amaçlı bir platformda insanların birbirini engellemek istemesi (troller hariç) garip geliyor kulağa. Birkaç kavgaya şahit oldum, o da ilginç. Sonuçta burada kimse (Instagram, facebook vs gibi), böbürlenme, caka satma veya başkasına üstünlük kurma, takipçi toplama peşinde olmamalı; bilen paylaşıyor, okuyan isterse yararlanıyor, birlikte iyi bir şeyler yapmaya, birbirimize faydalı olmaya çalışıyoruz sonuçta.

Bana kalırsa fon saatlerinin kısıtlılığı öğlen sona ermesi bizim aleyhimize. Borsa sabah eksi 2'lerde başladi diye heveslenip ohh fiyatlar düşecek diye tutam tutam hisse fon alıp öğleden sonra artı 1'e geçip de kucağımda kafamdaki rakama göre çok yüksek fonlarla öpüşüp kaldığım zamanları çok hatırlarım Ya da şu çıkış normal değil bir önümü göreyip deyip öğleden sonra kıpkırmızı bir endekse küfrettiğim zamanları
    -10 u görüyorsun saat1, satsan bir türlü belki yarina tepki yükselişi olacak zararın 7sini geri alacak..
    Satmadin diyelim, yarin da -10 yapıyor -20 zararı kucaklıyorsun.. son saatin en azından 4 olmasi iyi olurdu

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    dediğim olacak gibi... aylardır dolarda deval bekleyenler düşünsün
    Bütün parayı bir yere gömüp deval beklerse insan siz haklısınız...Deval sert olmaz ise külliyen zarar...

Ben eurobond alırım, yabancı fon,yerli fon , kar payı ödeyen dolar fonu, borsada kendim fon oluşturup beklerim...Emekli adamın aceleside yoktur

Yıl sonları bakarım para ne kadar büyümüş...

6.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    dediğim olacak gibi... aylardır dolarda deval bekleyenler düşünsün
    Hocam sessiz atın tekmesi pek olurmuş. Ekranda ve sokakta konuşulan değil genelde tersi olur. lakin bu kez döviz gerçekten çok pis gelecek gibi. Rezevler kötü. Putin istiyormuş nafakasını. Sonumuz hayır olsun.

7. FBI döviz fonuyla ilgili salı günü getiri neden olmadı diye bankaya sordum. Oldu dediler. Ekstre gönderdim. Adamlar cevap yazmadan hesap hareketlerimi düzelterek getiriyi işlemişler. Dürtmesek gitti 1 günlük dolar getirisi. Yine de sattım fonu dün DAS alacağım.

8. Bana göre faiz artırımı biraz da dünkü FED tutanaklarına bağlıydı; orada şahin bir ifade görseler, DXY yukarı savrulsa, en azından göstermelik 100 puan belki artırırlardı. Şimdi elleri çok rahatladığı için zaten beklentiler yönünde hareket ettiler.

Sayfa 431/584 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •