Sayfa 431/930 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Tarila kardeş ben seni beyazyaka topiğine yazdıklarından tanıyorum.Formasyonunu biliyorum.Kalvin abin biraz sinirli bir arkadaştır arada olur öyle çıkışları ,bence seni tanımadığından yanlış anladı.Beyazyaka topiğinde yazdıklarını okusa kesinlikle başka türlü yazardı.Kalvin arkadaşımız baya iyi bir işyat yatırımcısıdır.Bu kağıtda sermaye erimesinden daha önemli olarak son zamanlarda yöneticilerinin yaptığı hıyarlıklar yüzünden oluşan karsızlıktan o da eminim benim kadar rahatsız.Yoksa kar olsun da yüksek temettü ile sermaye erisin bence hiç önemi yok.Gelen temettüden biraz ek alım yaparız olur biter.Hele senin gibi önünde uzun yıllar olan bir arkadaş tüm temettü ile de almalı bence ))))))))))

2.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Sn kalvin benim kötü bi niyetim yoktu amacım sadece biriktirmeye başladığım hisse hakkında bilgi alışverisi yapmaktı , kusura bakmayın .
    yo önemlı değil ,kusur nedemek olurmu hiç.neticede hepimiz birşeyler öğrenmek ,bildiklerimizi aktarmak,farklı düşünceleri tartmak ,birazda zaman geçirmek amaçlı takılıyoruz buraya. ama şunu bilmek gerek sırf elimizde işyat yada herhangi bir senet var diye bunun herzaman iyi taraflarını görmek hatta abartarak yalan dahi olsa yazmak yanlıştır.burdaki tüm arkadaşlar işyat neyse onu burada yazar ve yorumlarız.işyatın yatırımları hakkında serkan,hakem,trade şarkt gibi arkadaşlardan oldukça faydalandığımı söylemek isterim. sende takip et yararını görürsün.olumsuz dediğin yazımdaki sermaye erimesi konusunu bu arkadaşlarında fikirlerini alarak karşılatıra bilirsin. hatta geçmiş sayfalarda bu konulardan çok bahsedildi.aslında geçmiş sayfaları okusan hep aynı konular olduğunu görürsün neden çünki işyat okadar

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Tarila kardeş ben seni beyazyaka topiğine yazdıklarından tanıyorum.Formasyonunu biliyorum.Kalvin abin biraz sinirli bir arkadaştır arada olur öyle çıkışları ,bence seni tanımadığından yanlış anladı.Beyazyaka topiğinde yazdıklarını okusa kesinlikle başka türlü yazardı.Kalvin arkadaşımız baya iyi bir işyat yatırımcısıdır.Bu kağıtda sermaye erimesinden daha önemli olarak son zamanlarda yöneticilerinin yaptığı hıyarlıklar yüzünden oluşan karsızlıktan o da eminim benim kadar rahatsız.Yoksa kar olsun da yüksek temettü ile sermaye erisin bence hiç önemi yok.Gelen temettüden biraz ek alım yaparız olur biter.Hele senin gibi önünde uzun yıllar olan bir arkadaş tüm temettü ile de almalı bence ))))))))))
    Eyvallah abi düşünüpte yazdığın için Ben hissede çok olumsuz bir gelişme olmadığı takdirde 15-20 sene boyunca biriktirip zaten bu süre içerisindede temettüyü komple hisseye ilave düşünüyorum . 40 yaşımdan itibaren temettüye dokunurum artık

4.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    yo önemlı değil ,kusur nedemek olurmu hiç.neticede hepimiz birşeyler öğrenmek ,bildiklerimizi aktarmak,farklı düşünceleri tartmak ,birazda zaman geçirmek amaçlı takılıyoruz buraya. ama şunu bilmek gerek sırf elimizde işyat yada herhangi bir senet var diye bunun herzaman iyi taraflarını görmek hatta abartarak yalan dahi olsa yazmak yanlıştır.burdaki tüm arkadaşlar işyat neyse onu burada yazar ve yorumlarız.işyatın yatırımları hakkında serkan,hakem,trade şarkt gibi arkadaşlardan oldukça faydalandığımı söylemek isterim. sende takip et yararını görürsün.olumsuz dediğin yazımdaki sermaye erimesi konusunu bu arkadaşlarında fikirlerini alarak karşılatıra bilirsin. hatta geçmiş sayfalarda bu konulardan çok bahsedildi.aslında geçmiş sayfaları okusan hep aynı konular olduğunu görürsün neden çünki işyat okadar
    Sermaye erimesinin elbette farkındayım fakat portföy yönetimini ele geçirilemeyeceğine göre hisseyi elde tuttuğunuz sürece bu böyle sürecek , yönetim istediğini yapacak . Son dönemde karından fazla temettü vermesi ve portföyün iyi yönetilmemesi , doğru pozisyon alınmaması konuşuluyor . Ben yönetimin hareketlerini beğenmeyip sattınız mı diye düşündüm sadece yada tutuyorsanızda beklentinizi

Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Sermaye erimesinin elbette farkındayım fakat portföy yönetimini ele geçirilemeyeceğine göre hisseyi elde tuttuğunuz sürece bu böyle sürecek , yönetim istediğini yapacak . Son dönemde karından fazla temettü vermesi ve portföyün iyi yönetilmemesi , doğru pozisyon alınmaması konuşuluyor . Ben yönetimin hareketlerini beğenmeyip sattınız mı diye düşündüm sadece yada tutuyorsanızda beklentinizi
    Tarila kardeş bu hissenin bileşiminin nerdeyse yarısı eurobond ,size bu kadar ucuza iskontolu eurobondu kimse vermez.Yönetim bu yıl bu işi beceremedi ,ama geçen yıllarda da başarılı idiler,gelecek yıl hatalarını anlayıp daha iyi pozisyon alabilirler.Bu nedenle hala iskontosu var diye tutuyorum ben.Kağıdın olumlu yönlerini de unutmayın neticede bu kağıdın içi para dolu ve acaip iskontolu.Fon olarak düşünürsek her yıl bunlar da kendi içlerinde hesaplaşıyorlardır,başarısız ekip ilanihaye tutulmaz ,yönetim dediğiniz iş bankasının maaş verdiği prim verdiği bizden akıllıca işler yapacaklarını umut ettikleri 3 5 profesyonel arkadaş.Yoksa bir üretimimiz yok ,fabrikamız yok,bir masa 5 sandalye bir ofis olayımız.Ha o beş sandalyeye bu yıl bu hıyarlar oturur gelecek yıl adam gibi birileri gelir olay değişir.Yada bizim hıyarlar yanlışlarını anlarlar falan.Neticede işyat iyidir.Spek falan giremez,maniplasyon olmaz,şefffaftır hergün paranızı izleyebilirsiniz,batması falan imkansız,kar saklanmaz,temettü maaş gibidir falan )))))))))) Enseyi karartmayın.

Bu arada yönetimdeki bizim eşek kafalılar okuyorsa rüzgara karşı işemeyin dolara karşı pozisyon almayın gelecek yıl dolar ve faizler düşmez ona göre pozisyon alın.Daha ne diyeyim arkadaşlar.Görüyorsunuz ,görüyorsunuz,konuşmaya gerek yok ))))))))))))

7. güncel veri : 220,372,699.22 // 1.372190

8. arkadaşlar bir tezim var gene benim : yabancı oranı üzerinden baktığımda 3,1 lerde gözüküyor, geçen sene 10-13 civarlarındaydı yanlış hatırlamıyorsam .karın hepsini dağıttığını düşünürsek gene şimdi bu yabancı oranı eğer temettüye kadar yükselmez ise kar azda gelse onlara dağıtılacak paylar bizlere düşecek diye bir tez ürettim kafamda ne kadar doğru bilemiyorum ama haliyle ben busenede yüksek bir temettü geleceğini düşünüyorum bu açıdan baktığımda.( eger yabancı oranı artmaz ise tabi ).

Sayfa 431/930 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •