Sayfa 431/760 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon
Arama sonucu : 6079 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1. Yani burda şirketlerin değeri tartışılmaz ,bunu tartışamazsınız.Ortada bilançolar var .Ama derseniz ki borsada niye değerlenmiyor, onunda zamanı gelir ,hisseler gerçekten değerliyse bir gün değerini bulur

2. sorum şu
    vesbe'nin
    %7.46 sı halka açık
    kalanının tamamı vestelin
    peki
    vesbe'nin içinde ne var?

3.  Alıntı Originally Posted by koçari Yazıyı Oku
    vesbe'nin içinde %......şu kadar vesbe
    artı vestelden de şu kadar+zorenden şu kadar
    vs vs dese
    bir firma doğar
    basmıyor kafam bu işi.
    arçelik kimin ? koç h. dimi. zorlu holding de vestel üzerinden borsada. vestele bağlı şirketler biride vestb. vestel beyaz eşya sektörünü halka açarken vestb doğdu öyle düşün. bununda %5 sattı. geçmişe gidersen evet tek isim vestel vardı

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Yani burda şirketlerin değeri tartışılmaz ,bunu tartışamazsınız.Ortada bilançolar var .Ama derseniz ki borsada niye değerlenmiyor, onunda zamanı gelir ,hisseler gerçekten değerliyse bir gün değerini bulur
    kafamı karıştıran şeyi en başında demiştim
    birisinin satışları diğerininde satışları
    e o zaman benim sorumun cevabı bu olmasa gerek.

5.  Alıntı Originally Posted by koçari Yazıyı Oku
    kafamı karıştıran şeyi en başında demiştim
    birisinin satışları diğerininde satışları
    e o zaman benim sorumun cevabı bu olmasa gerek.
    Bu durum bana borsada fiktif işlemleri, cepten cebe işlemleri çağrıştırıyor.

vestel ve vesbe'nin toplam cirolarında net satışlar ne kadardır

ikisinin toplam cirosu kadar ürün üretilip satılmış mıdır?
    Son düzenleme : koçari; 08-11-2020 saat: 23:04.

6.  Alıntı Originally Posted by koçari Yazıyı Oku
    bu durum bana borsada fiktif işlemleri, cepten cebe işlemleri çağrıştırıyor.

Vestel ve vesbe'nin toplam cirolarında net satışlar ne kadardır

ikisinin toplam cirosu kadar ürün üretilip satılmış mıdır?
    ürünleri vestel vesbe'ye, vesbe de piyasayamı satmışır?
    vesbe bir nevi vestelin beyaz eşya pazarlama, satış, dağıtım şirketimidir?

7. Vesbe bünyesinde 7-8 tane beyaz eşya üretim tesisi bulunan bir şirkettir. Buzdolabı, çamaşır, bulaşık, kurutma, fırın, vs gibi tam sayısını bilmiyorum ama beyaz eşya üretir sonuçta. %80-85 ihracat yapar, gerisini iç piyasaya verir.

Vestl ise sadece lcd-led tv üretir. Ayrıca vesbe’nin ihtiyacı olan elektronik kartları üretip vesbe’ye satar.

Her iki firma da ürettikleri ürünü Vestel Pazarlama adlı diğer bir şirkete satarlar ve hem ihracat hem iç piyasa satışları bu şirket vasıtasıyla olur.

Beyaz eşya sektörünün daha kârlı olmasından ötürü vesbe daha parlak ama vestl de kesinlikle ederinin çok altında fiyatlanıyor. İstediği kadar kâr açıklasın patron istemedikçe hisse fiyatlarına yansımaz.

Şu an her iki şirketin toplamı 700milyon dolar ediyor hisse fiyatına göre ancak yarın öbür gün bir satış söz konusu olsa bunun en az 2-3 katı değerindeler. Sektördeki diğer satınalmaları araştırırsanız bunu kolaylıkla görebilirsiniz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by levobjk Yazıyı Oku
    Vesbe bünyesinde 7-8 tane beyaz eşya üretim tesisi bulunan bir şirkettir. Buzdolabı, çamaşır, bulaşık, kurutma, fırın, vs gibi tam sayısını bilmiyorum ama beyaz eşya üretir sonuçta. %80-85 ihracat yapar, gerisini iç piyasaya verir.

Vestl ise sadece lcd-led tv üretir. Ayrıca vesbe’nin ihtiyacı olan elektronik kartları üretip vesbe’ye satar.

Her iki firma da ürettikleri ürünü Vestel Pazarlama adlı diğer bir şirkete satarlar ve hem ihracat hem iç piyasa satışları bu şirket vasıtasıyla olur.

Beyaz eşya sektörünün daha kârlı olmasından ötürü vesbe daha parlak ama vestl de kesinlikle ederinin çok altında fiyatlanıyor. İstediği kadar kâr açıklasın patron istemedikçe hisse fiyatlarına yansımaz.

Şu an her iki şirketin toplamı 700milyon dolar ediyor hisse fiyatına göre ancak yarın öbür gün bir satış söz konusu olsa bunun en az 2-3 katı değerindeler. Sektördeki diğer satınalmaları araştırırsanız bunu kolaylıkla görebilirsiniz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    vesbe de vestelin içinde anlatamıyorum derdimi.
    halka açılık kısmının dışında kalan miktarın tamamı vestelin.

Sayfa 431/760 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •