Sayfa 432/671 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon
Arama sonucu : 5368 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    IB mevcut hesaplara bir kısıtlama getirmedi. Query kısmından ticket açıp sorucaktım. Adamlar uyanmasın şimdi diye vazgeçtim.
    Ama IB , TR hesaplar iptal , varlıkları sat ülkene çek der mi, seçime 1 sene kalmış, onlarda bunun farkındadır.
    Benim de aklıma geldi aynısı.

Hani hastalıktan şüphelenip de doktora gitmeye korkan vatandaş gibiyim.

Kansersem kanserim, durumu resmileştirip iyice ağzımızın tadını bozmayalım havasındayım

Sonra kim uğraşacak, ilaçla bilmemne ile. Gittiği yere kadar.

ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by fourier Yazıyı Oku
    Aynen öyle yapacak birşey kalmıyor. Forumda sayfalarca ne cinlikler ne vergiden kaçınma yöntemleri anlatıldı. Ama gel gör ki bir yerden sonra küçük yatırımcı için deniz bitiyor. Devlet babanın sıcak kucağına düşülüyor.
    Dijital dünyada bizler için kaçış yok
    Billions dizisinde Axelrod bile kaçmak için ne cinlikler yapıyor, sanat eserleri bile vergiye tabi
    bu başlığı takip edenler izlemeli.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Benim de aklıma geldi aynısı.

Hani hastalıktan şüphelenip de doktora gitmeye korkan vatandaş gibiyim.

Kansersem kanserim, durumu resmileştirip iyice ağzımızın tadını bozmayalım havasındayım

Sonra kim uğraşacak, ilaçla bilmemne ile. Gittiği yere kadar.

ytd
    güvenilir kurum oldugu için ; çıkışınızı veriyoruz, satın çekin der nazikçe zaten. merdiven altı kurum veya soygunculardan değil en azından. yoksa repütasyon kaybeder. bloomberg international ın reklamlarıın aboneler çünkü.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

4. Sat çek derlerseler de en kötü senaryoda işte TL bazında edilen karın vergisi çıkacak artık % diliminiz ne ise. Döviz de fırladığı için sanıyoum ki o vergi bu platformda işlem yapan herkese çıkar.

Döviz bazında %0 karla çıksan bile döviz 20% falan arttığı için onun 1/3'ü falan vergiye gider. En kötü olacağı bu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by fourier Yazıyı Oku
    Buda bizim ölüm fermanımız. Parayı alıp s*ktır olup gitmezsen her ay 50 dolar keserim senden diyor. Vay arkadaş parayla rezil olmak bu olsa gerek.

Ek 27873
    bu tarz kurumlardan uzak durmak gerekir.
    Ülkemizde büyük bankaların anlaşmalı kurumları da benzer kesintiyi yapıyorlar.( Saxo capital' ı kullananlar )

6. IKBR ile tdA ikisi de büyük güvenilir kurumlar. Bunların ikisini de iyi inceledim. Alternatif olarak başlıkta adı geçen 2-3 firma daha var ama onlar nedir necidir bilmiyorum açıkçası.

Gerçi işin vergisinden ziyade benim asıl canımı sıkan ikbr gibi tdA gibi iki kaliteli şirketin TC'ye ambargo koyması. (ikbr ile hala hesap açılabiliyor sanıyorum)

Yani ben bir anlamda geleceğimi buradaki hesabım üzerinden planlamıştım. Ona canı sıkılıyor insanın.

Şimdi ne var seçenek olarak başka? bist pff, altın pfff... ne b*k olduğu belli olmayan kripto... Başka da bir halt yok. (bir de yabancı hisse fonları var, belki düşünülebilir ama kesintiler yüksekti diye hatırlıyorum)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    IKBR ile tdA ikisi de büyük güvenilir kurumlar. Bunların ikisini de iyi inceledim. Alternatif olarak başlıkta adı geçen 2-3 firma daha var ama onlar nedir necidir bilmiyorum açıkçası.

Gerçi işin vergisinden ziyade benim asıl canımı sıkan ikbr gibi tdA gibi iki kaliteli şirketin TC'ye ambargo koyması. (ikbr ile hala hesap açılabiliyor sanıyorum)

Yani ben bir anlamda geleceğimi buradaki hesabım üzerinden planlamıştım. Ona canı sıkılıyor insanın.

Şimdi ne var seçenek olarak başka? bist pff, altın pfff... ne b*k olduğu belli olmayan kripto... Başka da bir halt yok. (bir de yabancı hisse fonları var, belki düşünülebilir ama kesintiler yüksekti diye hatırlıyorum)
    Bu başlığı başlattığımdan beri tek sorunumuz "ikamet ettğimiz ülkenin politikaları". Frontier ülke veya Avrupa'da gelişmekte olan bir ülkede ikamet etsek elbette böyle sorunumuz / endişemiz olmayacaktı.
    Yine sermaye piyasamızda seçeneklerimiz fazla.Yatırım fonlarımız güçlü. Hiçbir şey bilmeyen direk fonlara gitsin diyoruz twitter'da olsun burada olsun.

yurtdışı hesap kalsın ,dursun orda gelişsin. Ümit ediyoruz çekin gidin demezler. Yurtiçinde Midas, Yurtdışında IB ile yoluma devam...

8. Kafama yatan bir fon bulursam alabilirim. Araştırayım bakalım...

https://www.tefas.gov.tr/FonKarsilastirma.aspx

içinde "yabancı" kelimesi geçen fonları arattım ve 5 yıllık getirilerine göre listeledim.

İlk 2 tanesini şimdilik değerlendirme dışı tutup 3. süne göz attım.

5 yıllık dönemde dolar 3,527'den 11,236'ya 3.18 kat artmış.

Bu fon %535 yapmış. Yani 100 birim para, 635 birim para olmuş.

Oranlayınca 5 senede 100% yapıyor dolar bazında.

https://tr.investing.com/etfs/vangua...-uk?cid=986882
    Aynı dönemde bu s&p500'ü takip eden ETF ise

100%'ün biraz üzerinde performans göstermiş.

Bir de bu fonların içinde ne var, hangi hisseleri tutuyorlar görebilsem güzel olacak. Yönetim gider oranı da yazmıyor TEFAS'ta.
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=AFA

Banka üzerinden bakınca da göremedim. Sır gibi saklıyorlar sanki

Sayfa 432/671 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •