Sayfa 435/1002 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535935 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,473 - 3,480 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. YAK fonu hakkında düşüncesi olan var mı, her ay düzenli getiri sunar mı?

M2003J15SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Kendimi '' uyanık '' sanarak , tüm fonlarıma cuma sabah satış verdim. İçimden bir ses - bayram tatili uzun, kimse bu kadar riski almaz. Herkes pazartesi- salı satışa geçer , sen erken davran '' demişti. Gün içinde ABD vadelilere rağmen saat 17 ye kadar idare eden BIST , aniden ortamı mahvetti.

Normalde %1 düşüşe göre bile 10 günde anaparaya % 6 kazanmıştım. 10 günlük emeği 1 saatte gömdük. Bayramdan sonra bende BIST ' i gömenlere sürpriz yapmayı düşünüyorum.
    Ben de tam tersine cuma sabahı hisse fonlar için alış vermiştim sonra baktım düşmeyecek herhalde diyerek hepsini iptal ettim, ilk verdiğim kararlar her zaman doğru oluyor ama bir türlü akıllanmadım.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    akşam , good revenue yortüp kanalında , okan var.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    En büyük acımı depreştirdiniz ! Borsa bir hastalıktır. Tıpkı uyuşturucu bağımlılığı gibi dersem abartı olmaz. Sürekli ekran takibi ve araştırmaya harcanan zaman nedeniyle eşlerime ve çocuklarıma zaman ayıramadım. Çok para kazandım ama hanımlara tazminat ve nafaka olarak gidince adeta onlara çalışmış oldum. Şimdi , gözlerim çok iyi görmüyor, elde kalan hanımı da kaçırmamak için borsa ve bazı ayaklı ticaret işlerini bıraktım . Sadece döviz - fon vb. idare ediyoruz.

Birde borsa da robotlar çıktı mertlik bozuldu. Viop ayrı bir dert. Bu yıl sonu ekonomi bitirecek olan kızıma borsa işini devrettim. Zaten aklı erdiğinden bu yana küçük küçük al-sat yaptırıyordum . Yani artık benden geçti. Bol kazançlarınız olsun.
    Benim gibi borsaya yatirim yapmayi dusunen gencler icin degerli, faydali yasanmisliklar.

Sahsen bende ogrenmeyi dusunuyorum fakat viop a , borsaya direkt yatirim yaparsam kafam, aklim surekli orada olacakmis gibi , ileride aileme vakit ayiramam gibi geliyor. Sizin gecmiste yasadiginiz tecrubeler gibi sirketleri ilmik ilmik incelemek, arastirma yapmak gerekli. Viopa , borsaya vakit ve emek ayirmak gerekli. Gercekten apayri bir dunya. Hisseyi alsam , nerede satacagim bilemem. Bir hisseye duygusal olarak kapilip , aylarca beklemek var. Zor isler , celik gibi sinirler gerekli. Basarabilenleri takdir ediyorum , basarabilen icin suyu kaynagindan icmek en guzeli.

Fonlara yatirim yapinca bir rahat oluyor insan , nasil olsa fon yoneticisi var. Isin profesyoneli ne de olsa diye dusunuyorum. Sahsen psikolojik olarak rahat oluyorum.

Ne guzel kizinizda ekonomi alaninda yetismis , sizde bildiklerini ogretmissiniz. Ileride sizin yatirimlarinizi yonetir belki fon yoneticilerine ihtiyac duymazsiniz.

Deneyim ve tecrubelerinizi paylastiginiz icin tesekkurler. Saygilar, bol kazanclar.

YAK 44 gunde MK 95% getirmistir, cuma verisi yok tabi....
     Alıntı Originally Posted by delpiero7474 Yazıyı Oku
    YAK fonu hakkında düşüncesi olan var mı, her ay düzenli getiri sunar mı?

M2003J15SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    rikis değeri 4 - 5 olan ( yak) bir fonu bırak , rikis değeri 2 olan bir fona bile her ay düzenli getiri beklentisi ile yatırım ... cıksss.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    akşam , good revenue yortüp kanalında , okan var.
    izleyen oldu mu ? yarın bi ara bakacağım ne demiş.

8.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    YAK 44 gunde MK 95% getirmistir, cuma verisi yok tabi....

Şöyle bir katkıda bulunmak isterim sn servetbey

24/02/2021 den günümüze 4 farklı karma fonun getiri grafiği. (IKL kuruluşu 24/02/2021 olduğu için bu tarihten aldım)

Sayfa 435/1002 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535935 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •