Onemli Gunler Banner
Sayfa 437/929 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon
Arama sonucu : 7427 madde; 3,489 - 3,496 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Diyalektik dedinde aklıma geldi
    Üniversite yıllarımda iktisat fakültesinde okuyan oda arkadaşım vardı
    Elinden de düşürmediği Karl Marx ın diyalektik materyalizm kitabı
    Sabahlara kadar tartışır anlatırdık
    Hikaye uzun
    Bu herifi bir kapitalist olarak kominizmden soğuttum sonunda
    Lakin şimdi ne yaşım ne de hevesim el vermiyor birine laf anlatmaya çalışmayı
    Değilse seni değil Çin araçlarından hayattan bile soğutursum mayami evladım
    Artık ne mi yapıyorum
    Çokta şeyimde diyor geçiyorum çoğu şeye
    Şimdi sana da bunu diyeceğim evlat
    Anlamışsın anlamamışsın
    Çokta şeyimde
    Aynısını sende benim için düşünebilirsin elbette
    O da şeyimde değil
    Ric dedeciğim.
    İlk nerde karşılaştık artık hatırlamıyorum bile.
    Ama sadece şunu söyleyim.
    Söylediklerin arasında doğru olanlar var.
    Bazı gözlemlerinde ve yorumlarında haklısın.
    Ben kendi adıma yanlışım varsa fikrimi düzeltmesini de bilirim.
    Sana iyi geceler

2. Kimse kimsenin kalbini kırmasın, mart 2024 1200 tl leri konuşur, 2000 tl ne zaman olacak kavgalarını yaparız

3.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Neden bu kadar ön yargılarınız var anlamakta zorluk çekiyorum.

Elektrikli araçlar hiç bir zaman arıza yapmayacak, kaza yapmayacak mı dedim ben?

Eski firmalar batacak diyende olmadı.

Ortada sadece bir pasta var.
    Eskiden bu pastayı sadece belli başlı firmalar paylaşırken, yakın gelecekte pastadan dilim kapacak bir çok rakip geliyor.

Saygılar
    Neyse boşver beni.
    Yazdıklarımı yazmadım say.
    Sen fikirlerini paylaşmaya devam et.

4.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Daha elektrikli araçlar bu kadar sükseli hale gelmezden önce bizde Emir Tuncyürek vardı.Elemanı takip ederdim.Çocuk daha üniv yi bitirir bitirmez bu işlere eğildi gene bu işlere girdi.
    Onun o teknik açıklamalarını bizim mühendisle dinlerdim bir de ona anlattırırdık.Çok teknik bilgi verirdi hala öyle o çocuk.
    Bu ülkede Tesla ile ilgili bir şey sorulacaksa en yetkin isimlerden biri.Tutkulu bir şekilde bu işe gönül vermişti.Şimdi elektrikli araç bakım satış yeri açtı diye biliyorum.
    Demem o ki miami sizin aöylediklerinize daha bu piyasa açılmadan takip ediliyordu.
    Yeni bir şey söylüyormuş havasına girmeyin.
    Burdaki adamların parası kıymetlidir.
    Şunu da ekliyim elektrikli araç dünyasında Nokia gibi eski firmaların batacağı fikri var zaman zaman denk geliyoruz bu fikirlere bu olmayacak.Bunu unutun.
    Ford tofas daha elektrikli işine girmeden Otokar elektrikli işine girdi.Askeri araçlarda elektrik pek istenmez askeri araçlarda da elektrik yatırımı var ürünleri de var.Demem o ki yapay zeka dahil bu patronlar hem yatırım yapıyor hem de işin bilincindeler.
    Boşuna bizim için kaygılanmayın.

Ytd
    Emir Tunçyürek
    https://www.youtube.com/c/TeslaTurkvlog >> en son 2 yıl once video cekmiş sanırım, TEsla Türkiyede 2.adammış, Tesla'ya girince youtube bıraktı sanırım,

portföy yarıdan fazla olmak uzere çogunluk ford olmakla beraber, eser miktarda Tesla'da aldım zamanla artarmı bilmiyorum, Tesla'yı yakın takip etmek gerekli otomotiv dünyası için,
    elektrikli otomobilllerde illaki bakım olacak ama çok çok çok az ,
    yazılım upgrade işlerini lisans'a baglayabilirler IT dünyasında oldugu gibi
    özelliklede otonom gibi yazılımları yıllık lisans ucretleri ile satarlar yoksa elektrikli otomobil bakım işleri dusuk gozukuyor,
    hürmetle
    Son düzenleme : skardes; 27-12-2023 saat: 11:26.

5.  Alıntı Originally Posted by skardes Yazıyı Oku
    Emir Tunçyürek
    https://www.youtube.com/c/TeslaTurkvlog >> en son 2 yıl once video cekmiş sanırım, TEsla Türkiyede 2.adammış, Tesla'ya girince youtube bıraktı sanırım,

portföy yarıdan fazla olmak uzere çogunluk ford olmakla beraber, eser miktarda Tesla'da aldım zamanla artarmı bilmiyorum, Tesla'yı yakın takip etmek gerekli otomotiv dünyası için,
    özelliklede otonom gibi yazılımları yıllık lisans ucretleri ile satarlar yoksa elektrikli otomobil bakım işleri dusuk gozukuyor,
    hürmetle
    Çok doğru bir bakış açısı
    Bu düzen bedava mal satmaz.
    Sattım bitti olmaz
    Yıllık lisans ütopik gözüksede mantıklı duruyor

6.  Alıntı Originally Posted by skardes Yazıyı Oku
    Emir Tunçyürek

hürmetle
    Çok tutkulu bir çocuk.
    Ferhat Bey var onla bir ara ortak iş yapcaktı.şimdi nedir durum bilmiyorum.
    Bir ara tanıştık da bizim arkadaş elektrikli porsche aldıgında.Teknik ve yaklaşımını beğenirim onun.

Miami yazsın tabi her şeyi okuruz vs ama sanki gelişmeleri hiç takip etmediğimizi bilmediğimizi düşünüyor.

Noldu biliyor musunuz?
    Bir ara Rahmi Koç elektrikli araç fuarına gitti yurt dısında.Tesla ya falan bindirmişler.Rahmi Koç da muhabirin sorusuna cevap veriyor.Ya ıslık çalıyorsun hop araba geliyor vs. Ama ısınamadım ben motor sesi duyulsa daha güzel olur vs
    Millet altına yazdı o zaman yatırımlar fln elektrikli yok.2017 fln dı belki de cok iyi hatırlıyorum.
    Millet de yorum yapıyor twitter da tabi diyor araçlarınız yok olcak üretemeyeceksiniz elektrikli bu işin yeni yüzü vs vs
    Şimdi aslanlar gibi üretim yapıyorlar.

Bunu tereddüde düşen olursa diye fikir için aktarıyorum.
    Yeni bir şey icad et üret ya da en iyisini üret.
    Biz yeni bir şey icad etmiyoruz ama iyi üretim yapmaya çalışıyoruz.Onun için gelişmelere daima ayak uyduracagız.
    Rakipler bu değişen otomotiv dünyası rekabet bunlar yeni şeyler bilinmedik şeyler değil.
    Ytd

7.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Çok tutkulu bir çocuk.
    Ferhat Bey var onla bir ara ortak iş yapcaktı.şimdi nedir durum bilmiyorum.
    Bir ara tanıştık da bizim arkadaş elektrikli porsche aldıgında.Teknik ve yaklaşımını beğenirim onun.

Miami yazsın tabi her şeyi okuruz vs ama sanki gelişmeleri hiç takip etmediğimizi bilmediğimizi düşünüyor.

Noldu biliyor musunuz?
    Bir ara Rahmi Koç elektrikli araç fuarına gitti yurt dısında.Tesla ya falan bindirmişler.Rahmi Koç da muhabirin sorusuna cevap veriyor.Ya ıslık çalıyorsun hop araba geliyor vs. Ama ısınamadım ben motor sesi duyulsa daha güzel olur vs
    Millet altına yazdı o zaman yatırımlar fln elektrikli yok.2017 fln dı belki de cok iyi hatırlıyorum.
    Millet de yorum yapıyor twitter da tabi diyor araçlarınız yok olcak üretemeyeceksiniz elektrikli bu işin yeni yüzü vs vs
    Şimdi aslanlar gibi üretim yapıyorlar.

Bunu tereddüde düşen olursa diye fikir için aktarıyorum.
    Yeni bir şey icad et üret ya da en iyisini üret.
    Biz yeni bir şey icad etmiyoruz ama iyi üretim yapmaya çalışıyoruz.Onun için gelişmelere daima ayak uyduracagız.
    Rakipler bu değişen otomotiv dünyası rekabet bunlar yeni şeyler bilinmedik şeyler değil.
    Ytd
    Ben sadece gözlem paylaşıyorum
    Ama verdiğiniz örnek benim söylemlerimi destekleyen bir örnek olmuş

Patron motor sesi duymadığı için ısınamadım demiş. Tarih 2017

Biraz vizyon sahibi olan biri 2017 de Tesla hissesi alarak 12 kat dolar bazında kazandı
    Byd alanda aynı kazançlar elde etti.
    Froto'nun aynı dönemde sadece 2 kat kazandırması , batarya yatırımı konusunda kararsız kalması hatta belki de geç kalması bu vizyonun eseri..

Bu forumda kimse Ford elektrikli araç üretemez demiyor.

Zaten montaj yapıyorsun 100 küsür yıllık Ford tabiki de elektrik araç üretebilir.

Ama asıl katma değeri olan ürün batarya ve bu konu acilen çözülmeli .

Otomotiv sektörünün pasta büyüklüğü belli.
    Rakipler senden hızlı davranmış ve koca koca dilimlere talip olmuş.

"Motordan ses gelmiyor böyle araba mı olur?" diyenlerin, sesleri Porsche ile yarışan Teslalari görünce çoktan kesilmişti.

8.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Ben sadece gözlem paylaşıyorum
    Ama verdiğiniz örnek benim söylemlerimi destekleyen bir örnek olmuş

Patron motor sesi duymadığı için ısınamadım demiş. Tarih 2017

Biraz vizyon sahibi olan biri 2017 de Tesla hissesi alarak 12 kat dolar bazında kazandı
    Byd alanda aynı kazançlar elde etti.
    Froto'nun aynı dönemde sadece 2 kat kazandırması , batarya yatırımı konusunda kararsız kalması hatta belki de geç kalması bu vizyonun eseri..

Bu forumda kimse Ford elektrikli araç üretemez demiyor.

Zaten montaj yapıyorsun 100 küsür yıllık Ford tabiki de elektrik araç üretebilir.

Ama asıl katma değeri olan ürün batarya ve bu konu acilen çözülmeli .

Otomotiv sektörünün pasta büyüklüğü belli.
    Rakipler senden hızlı davranmış ve koca koca dilimlere talip olmuş.

"Motordan ses gelmiyor böyle araba mı olur?" diyenlerin, sesleri Porsche ile yarışan Teslalari görünce çoktan kesilmişti.
    Gene anlamamıssın yazdıklarımı.
    Adamlar o zaman tofas ta bile bak bile diyorum elektrikli araçları test için üretip denemeye verdiler piyasadaki birkaç markaya.
    Montajcı bir şirketiz biz salla sen tesla al yat aşağıya;)
    Ne ugrasıyorsun?
    Boşver…
    Ytd

Sayfa 437/929 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •