Sayfa 437/555 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 3,489 - 3,496 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ecyat Yazıyı Oku
    Bilançoyu beğenmemiş olsam da öldük bittik diyecek kadar bir durum da göremiyorum. Tek seferlik giderler bu etkisini çok fazla göstermiş. 1. Çeyrek bilançoyu görmeden kıpırdamayacağım
    tek seferlık oldugunun garantısı yok sıkıntı bu ısmen kac kat buyuk bunun kadar nerdeyse gıder var bu nasıl iş nerde yenmiş bu paralar

2. https://twitter.com/_alitutuncu/stat...796338181?s=21

Bu açıdan bakılırsa personel giderinin artışı çok da aşırı değil.

Şahsi yorumumu Twitter’da yaptım ama yinelemek gerekirse öldük bittik diyecek bir durum yok. Beklentiyi kendimiz yükselttik.
    İlk çeyrek bilançosunu görmeden çıkmayacağım.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

3. Giderlere yıllık bakmak yanıltır, çeyreklik bakmak lazım. Üstelik %40 adam başına zam da çok fazla kim alıyor bu zamları özel sektörde ? Barış bey rakamları ortaya koymuş.

Gerek personel gerekse diğer giderler çok yüksek ve bu da açıkçası bende şüphe uyandırıyor. Eskiden bu tip firmalar her zaman daha dusuk çarpanlarla fiyatlanırlardı kurumsal rakiplerine göre şimdi durum büyüme beklentisi olsa bile tam tersi olmuş. Normalize olmasını beklerim.

https://twitter.com/brs_ylmz/status/...434958341?s=21

4. 20 den 14 lere inmiş bunca masraf yapmalarına rağmen F/K si bu hızla gidersek ne olur fk mız hesaplayan varmı?

5. 18 milyona sizler kadar facia bakmıyorum zira tahminlere bakın benim tahminim 20 milyondu. beni üzen personel giderlerindeki manasız artış, elektrik giderlerinde korkunç artış sanki fabrika çalıştırmaya başladılar ve temsil ağırlama giderlerindeki artış pandemi esnasında kimleri ağırladılar acaba, pandemide parti mi verdiler. Sorun sadece kar düşüklüğü değil. Manasız kalemlerin gideri artmış. Sorun hoş olmayan şekilde kar düşüşü.

6.  Alıntı Originally Posted by ukc Yazıyı Oku
    20 den 14 lere inmiş bunca masraf yapmalarına rağmen F/K si bu hızla gidersek ne olur fk mız hesaplayan varmı?
    Son çeyrekteki personel gideri tek seferlik tazminat/prim ise eğer bu şirket ilk 2 çeyrekte 70 milyon lira kâr yapar. 2021 Ağustosta son 4 çeyrek bilançosunda 106 milyon lira kâr gözükür. Mevcut fiyat ile F/K hesabını siz yaparsınız sanırım..

7. Selam herkese , 2019 sonu 10 tane şube\irtibat bürosu vardı şirketin 2020 sonu 19 bildiğim kadarıyla , şirket büyüyor dolayısıyla sabit giderleri artıyor ve bu şubelerin bazıları tam gelir üretmeye başlamadı belkide gelir anlamında tam etkisi 2021 yılında olacak , personel giderlerinde benim de tam kestiremediğim 5-6 milyon TL civarında fazladan geldiğini düşündüğüm bir rakam var son çeyrekte , buda büyük ihtimalle ya yılsonu prim üst yönetim ( icra kurulu , genel müdür , yardımcısı vb.) ile ilgili olabilir, diğer broker danışman vb. ler aylık alıyordur primini , belki genel müdür ayrılmıştı ayrıldığı için teşekkür anlamında fazladan da bir prim vermiş olabilirler son çeyrekte , onun dışında temsil , elektrik şu bu giderler artacak zaten , şirket yeni irtibat büroları açmış müşteriyi çekmek için ne yapacak temsil -ağırlama artıracak mecburen , çalıştığım şirkettede yeni bir bölgeye girildiğinde o bölgenin yemek - ağırlama vb giderlerin diğer bölgelerin 3-4 katı olabiliyor , ha eğer hiç şube/irtibat bürosu açılmadan bu tür giderler bu şekilde artsa büyük problem olurdu , ama son çeyrekte ilave 34 kişi işe alınmış gördüğüm kadarıyla , şirket büyüyor , önemli olan bu , ayrıca personel vb giderlerde son çeyrek gelir vergisi dilimi bakımında artış olduğu için personel giderlerinide zıplatabiliyor böyle bir etkide var , Onun için son çeyrek personel giderlerine takılmamak lazım bende çok kızmıştım ama şuan hiç önemsemiyorum , hacim iyi , viop şahane , çok iyi faiz geliri gelmiş , bedellinin şimdi ilk çeyrekte tam etkisi olacak , ortalama tahmin 25 di kar anlamında 19 geldi , kar tahmin ederken zarar mı geldi 😂😂😂

8. Yazan herkes satsın kurtulsun açılışta madem arkadaşlar bilanço gayet iyi gayet başarılı, hacmini 1 senede 15 katına çıkartan bir kurum var hiç masraf etmeden mi yapsın bunu? Para harcanmış da sonucu da ortada satışlar ortada pazar payı ortada kurumun kalitesi ortada. Tartışmak için yazmıyorum ama okuyan varsa hiç öyle olduk bittik modunda değilim vana göre bilanço kötü filan değil gayet iyi 20 üstü gelse daha da mutlu olurdum hepsi bu.

Buyumek çok risklidir, 40 kişi ise alınmış bunları yönetmek yönlendirmek cok zordur bundan sonrasını yakından takip etmek lazım kazanımlar geri verilmeden yoluna devam ediyorsa biz de yatırıma devam ediyor oluruz.

Bugün sadece ben muhtemelen 2000 tl komisyon ödedim sadece 1 günde, boş konuşmuyoruz destek de atıyoruz

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 437/555 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •