Sayfa 437/1024 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537937 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 3,489 - 3,496 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Mevduatının büyüklüğü alacağın faizi doğrudan doğruya etkiler.
    Ne kadarlık bir Nakit paran var ?
    Şayet benim gibi küçük mevduatın varsa ise ;

1- RİSK almak şartıyla aktif bono (%14.30)
    2-İng turuncu hesap ve garanti E-mevduat (%13)
    3-enpara ve cepteb (%12)
    4- diğer Bankalar daha az veriyor.

ANCAK
    Mevduatınız büyük ise alacağınız faiz oranı da 14,75 kadar artıyor. Bu oranı alan arkadaşlar belki size yardımcı olurlar.

Saygılarımı sunarım.
    Cepteteb pazartesi %12.25 duyurusu gelecek , sitede yazmiyor ama faiz getirisi hesapla menusunden cikiyor.

2.  Alıntı Originally Posted by ovacikar Yazıyı Oku
    Cepteteb pazartesi %12.25 duyurusu gelecek , sitede yazmiyor ama faiz getirisi hesapla menusunden cikiyor.
    günlük mü?
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Büyüme yavaşlamış ise firmalar satışları azaldığı için parasal sıkıntıya düşer, ancak ilk önlem olarak ana omurgalarını tasarruf etmek için kapatmaktan imtina ederler, zira piyasa düzeldiğinde ana omurgalarını parçalamışlar ise pazarı ve itibarlarını kaybetmiş olurlar.

O nedenle kamu otoritesinin de desteği ile *geçici* gördükleri bu durgunluğu aşmak için ekonomik döngüleri izin vermese dahi kredi alırlar ve bu kredi ile büyümenin yüksek çıkacağı zamanlara kadar bir köprü kurmak isterler.

Düşük ve kalitesiz büyüme nedeniyle tasarruflar da düşüktür, Köprü krediler ekonomik gerekçelerden değil günü kurtarmak için talep edildiğinden Kredi/mevduat oranı çok yüksektir. Yani 100 birim mevduat varsa 140 birim kredi oluşmuştur.

Bu durum mevduat faizlerini hızla tırmandırır. Yükselen faiz dövizi baskılar.

Ekonomik literatürde buna sanırım domuz döngüsü deniyor, yani ilerlenen her adım sistemi daha da sıkıştıracak şekilde etki yapıyor. (Domuz bağı ile de karşılaştırılabilir)

Böyle bir durumda eğer ekonomik durgunluk *geçici değilse* veya tahmin edilenden çok daha uzun sürerse, aşağıdaki sonuçlara yol açabilir:

judas beşiği

çöpçünün kızı

ispanyol eşeği
    Sanırım son 3 bir tür kriz isimleri... Yanıtınız için teşekkürler...

4. 14 gibi rakamlar yüksek gibi gözüksede bu enflasyon oranlarıyla şu anda reel faiz bile yok..
    bütün yıl 32 gün vadeyle 14 ortalama faiz alsak.. 0.50 civarı da bileşikten gelir.. 14.50 eder.. çık stopajı 12.80..
    yıl sonu enflasyon 10 civarı olursa.. eh işte 2.5 puan civarı reel faiz..

5.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    günlük mü?
    Cepteteb 32 gün %12.25

6.  Alıntı Originally Posted by ovacikar Yazıyı Oku
    Cepteteb 32 gün %12.25
    teşekkürler.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by ovacikar Yazıyı Oku
    Evet, hesaplama menüsünde %12.25 çıkıyor.
    Yavaş yavaş Aktif Bono yüksek faiz vermesi bağlamındaki tahtı sarsılıyor !!

8.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    14 gibi rakamlar yüksek gibi gözüksede bu enflasyon oranlarıyla şu anda reel faiz bile yok..
    bütün yıl 32 gün vadeyle 14 ortalama faiz alsak.. 0.50 civarı da bileşikten gelir.. 14.50 eder.. çık stopajı 12.80..
    yıl sonu enflasyon 10 civarı olursa.. eh işte 2.5 puan civarı reel faiz..
    Bence %2.5 Reel faiz çok iyi. Nasıl olsa herhangi bir risk almadan kazandın.
    Fazlasını istiyorsan RİSK alman gerekiyor !

Sayfa 437/1024 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537937 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •