Sayfa 439/1032 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,505 - 3,512 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. kimsenin tahmin edemeyecegi krize ragmen olmasi gereken 9lu rakamlara gore %40 civari ekside tahta...bakma sen herzaman birileri ayi piyasasinda daha assagi rakamlari sallar cogu kez bu sallama tutmaz lakin bu sefer halkb ta tum sallama dayanaksiz eksi rakamlar tuttu gorunen...sonuc olarak beklenen tum olumsuzluklar piyasa rakami ve atmosferinde tahta fiyatina yansimis vaziyette...kimse kusura bakmasin ama bu fiyatlardan mali terketmek akil isi degil...o vakit ne yapmak gerek...gunluk %20de assagi bassa beklemekten baska care yok...yani bu atmosfer dagilana dek; bence ekim kasim onemli; sakin olmakta ve gunluk anlik takip etmenin manasi yok...ister tavan yapsin ister taban...benim gibi birmiktar maliyla gunluk tread yapanlara lafim yok fakat ana malimiz konusunda al sat şu atmosferde ters kose her an yapabilir bu neden le en muhimi saglik deyip psikolojiyi saglam tutmakta fayda var...halkbankasi devletin gozden cikaracagi bir konumda degil ve oyle yada boyle bu ayi piyasasi kisa vadeli de olsa ekim kasimda olagan rakamlara 9/10 gibi gitme ihtimali yuksek...bu gunler yerli kurumlar araciligiyla birilerinin biriktirdigi aşikar ve bu pozitif algikanabilecek istikrarli haber akisina dek surecek gibi...bistin genelide hakkbankda ucuz...parasi olan icin turk varliklari musbet...malda olan icinde bist 30 beklemeye deger...

gunluk negatif haber akisinda haber kirliligi manipulatif...tepe noktalarda boga piyasasi coskusu nekadar sakatsa; dip fiyatlardada panik okadar sakattir...ekim kasima odaklanin derim eylul 5ile 8 arasi dalgalanmalara gebe; kalan saglar bizim olacak...

2. bistte ve turkiye ekonomisinde pozitif hikaye yok suan...hatta negatif hikayeler dip seviyesinde...dolayisi ile son bahar icin turk varliklarinin bir hikayeye ihtiyaci elzem...benim hikaye beklentim kontrol edilebilir yumsak inise yonelik bir daralma ve piyasa kosullarina gore şoklari emecek bir normallesme hikayesi...peki bu normallesme hikayrsi bizi nereye tasiyabilir...olagan sartlarda bist icin yeni rekor beklentileri iyimser gibi fakat 100bin ika 120bin arasi şoku bertaraf etme hikayesi yumsak kontrol edilebilir bir sermaye hikayesi ile olası...benim şuanki kisa vadeli son bahar rallisi beklentim bu yonde; bu beklentim dahilinde halkb in 9/10 lu seviyelere gelmesi supriz olmaz yukarisi beklentim dahilinde olmayip develuasyonun bir sonucu olarak spekulatif bir yukselise isaret edeceginden olsa bile korkutacagi icin o seviyelerde malda durmama egilimim olur...bakalim surec neyi gosterecek bizim fikrimiz beklentimiz sahilde kum tanesi gerisini filler biliyor...ha nide bu herif hikayesi...bu herif kronolojik olarak nezaman bizim borsamiza dadandi sanirim 3/4 yildir...bu herif dogu menşeili bir yatirimci yada fon algisi var ve benim kumtanesi öngörüm Turkiyeden bagimsiz biri olmadigi yonunde; yani bu dip sevilerde piyasa kontrolunu bu herif algisiyla birileri yapiyor ve sanirim icerdeki ve disardaki filler icin turk varliklari ozellikle yerli araci kutumlar kullanarak ilerde kar amacli kullanilmak uzere toplaniyor gibi...bir kac gun herif aliyor; bir kac gun heris satiyor; ve bu herifin piyasadan topladigi mali yerli araci kurumlar araciligiyla ic dis filler topluyor...bati menseili buyuk fonlar zaten abd ye fedin yuksek faizine yoneliyor gibi...bu herif araciligiyla onlarin bir miktar mali dogu menseili filler ve ic filler araciligiyla toplaniyor gibi...kum tanesi algim bu yonde simdilik...kervan yolda duzulur hesabi algimiz evriliyor bakalim neler olacak...

3. Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

4. 666 bey
    Allahtan amerikada eyalet ticaret Bakanlığı neyin ne kadar alınıp satılmasına karar verir
    Ama government in bu yuzdesel gümrük tarifesine uyarak tabu
    Yukardaki ingilizce yazı bişey ifade etmez
    Onlar aklına eseni yazar söyler söver hatta
    Ama ticareten işine geleni yapar
    Alüminyum çelik talihsiz oldu özellikle çelik yüzde elli artışı
    Çünki marjlar kâr da zaten dusuk
    Ereğli Kardemir İSDEMİR vb
    Şişecam trakyacam modeli yurtdışına fabrika açarak bunu belki aşar bilemiyorum bende amerikalı gibi sesli düşündüm yoksa bi emtianin Menşei şu bu artık onem kazanmaya başladı
    İkinci Dünya savaşında ingiliz alman birbirinin ticaret gemisini yolda torpilliyodu şimdi moda Daha yola cikmadan taze hastayi yatağında iyi ediyolarki galiba en etkin tedavi yöntemlerinden biride bu
    Eskiler hep derdi ordan aklımda kalmış
    Hastayı yatağında tedavi etcen diye :-)
    Ki
    Bence bunu sende onlara yapmalısın yapmak zorundasın
    Hani nerde millet kiraathanesi her yer sitarbakis kapa abi
    Yoksa yerli cep telefonuymus ustundeki o yazı fontu dahi yerli değil
    Mücadeleyi gerçek yapican

Alıntı Originally Posted by BEYPAZARLI Yazıyı Oku
    Credit Suısse Vakıfbank için fiatı 7,18 tl den 4.05 e indirdi......!
    Halkbank için 11,17 tl den 7,29 tl indirdi.

Calkaliyorlar cok. Olumlu bir haberde direk tavana kitleyecegi kesin artik.

Piyasa mi inanmiyor buna acaba? Daha sert bir tepki olmasi gerekiyordu.

Albayrak, "Halkbank'a ceza verilmesini beklemiyoruz"

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Calkaliyorlar cok. Olumlu bir haberde direk tavana kitleyecegi kesin artik.

Piyasa mi inanmiyor buna acaba? Daha sert bir tepki olmasi gerekiyordu.

Albayrak, "Halkbank'a ceza verilmesini beklemiyoruz"

temenni boyutunda ve siyasi durus boyutunda bir gorus albayraginkisi...ayni gorusu atilla icinde soylediler ama azda olsa ceza kesildi...ufakta olsa ceza bekliyoruz demek zaten suc kabulu olacagindan bakanin soylemi siyasi soylem olarak normal...piyasa turkiyenin soyleminden ziyade karar verici taraf abd deki soylem yada sonuclara odaklanmis gibi...yani suan icin etkisiz...umariz atilla ceza oranini gecmez tekennimiz hic ceza olmasin...bakalim ofac ne dusunuyor...cezasiz hallolacagini sanmam..cunku dun beyaz saray brunson serbest kalsa bile vergiler inmeyecek o konu bizim genel guvenlik problemimizle alakali dedi..yani ekonomik boyutu dvm edecek ayri bir uygulama olarak sundu...sadece bakanlarla alakali konuyu brunsona denk tuttu..bakalim neler olacak...

Cok tesekkurler aciklamalar icin illim. Anladim, mantikli.

Hisseyi de pek birakmiyorlar yanliz.

Sayfa 439/1032 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •