Sayfa 44/801 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon
Arama sonucu : 6403 madde; 345 - 352 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

1.  Alıntı Originally Posted by Tirebolu Yazıyı Oku
    383

SM-A800I cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Teşekkürler

2. Temettü fiyatın da mı bölünme olacak ?

3. Temettüyü ayrıdan verecek 100=383*2,93=1122

4.  Alıntı Originally Posted by haslemder67 Yazıyı Oku
    Temettüyü ayrıdan verecek 100=383*2,93=1122
    dediğiniz gibi olursa harika olur, ama bölündükten sonraki lot sayısı ile 2,93 çarparak bulacağınız miktarda temettü vereceğini sanmıyorum. Bence genel kurulda onun hesabı yapılır ve artan lot oranında 2,93 olan temettü miktarı aynı oranda düşürülür.

Dediğiniz gibi olursa şimdi 1000 lotla 2.930 tl temettü alırken, bölündükten sonra 3830*2,93=11.220 tl. bu imkansız kusura bakmayın temettü fukarası bir şirket için.

5. Temettü ödenmeden sermaye artışı yapıldıysa eskiden eski yeni diye işlem görüyordu.Eski hisse temettü üzerinde olurdu ve yeni alınan paylarda ise temettü olmadığından eski hisseler temettü farkı kadar yüksek olurdu.Ancak artık eski- yeni diye bir şey görmüyorum.Belki de kalkmış olabilir.Eski yeni olayı kalktıysa yaklaşık olarak 0.765 kuruş net hisse başı temettü ödenecek demektir.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

6. sn sea aynı kannati paylaşıyorum

7.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    Temettü ödenmeden sermaye artışı yapıldıysa eskiden eski yeni diye işlem görüyordu.Eski hisse temettü üzerinde olurdu ve yeni alınan paylarda ise temettü olmadığından eski hisseler temettü farkı kadar yüksek olurdu.Ancak artık eski- yeni diye bir şey görmüyorum.Belki de kalkmış olabilir.Eski yeni olayı kalktıysa yaklaşık olarak 0.765 kuruş net hisse başı temettü ödenecek demektir.
    Eski yeni uygulaması hisse senetlerinin fiziki olarak tedavülde olmasının bir sonucuydu. O dönemde temettü ödenirken hisselerin üzerindeki kuponlar fiziki olarak ibraz ediliyordu. Ama hisse senetlerinin takas merkezlerinde saklanmaya başlanmasının sonucunda hisse sahipliği konusunda tereddüt kalmadığı için eski yeni uygulamasına gerek kalmadı. Dediğiniz gibi hisse başına temettü miktarı bedelsizler de dikkate alınarak yeniden hesaplanacaktır. Zaten son sözü genel kurul söyleyecek.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

8. Bedelsiz sonrası hisse fiyatında ciddi gerileme bekliyorum... o yüzden kimseyi etkilememek için yazmadım... 68 liradan veda ettim... en kısa zamanda daha fazla lot koyarak geri dönme umuduyla... inşallah hissede kalanlar İçin düşmez temennisiyle...

Sayfa 44/801 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •