Sayfa 44/137 İlkİlk ... 3442434445465494 ... SonSon
Arama sonucu : 1093 madde; 345 - 352 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

Hey allahım gümüş fiyatı ile korele olması gereken bir fonda grafikle al sat mı planlayacağız.Yarın gümüş geçenlerde olduğu gibi yüzde 15 düşerse zaten net aktif değerinin çok üstünde işlem gören fonun fiyatı ne hale gelir.Neyse ben gümüşte düşüş falan beklemiyorum,yönü hep yukarı teb den gümüş alımlarıma devam ediyorum,makas kapanırsa net aktif değerine yaklaşırsa bu fonda da alımlara tekrar başlarım.

2. Teb 6,45 ten satıyor şu anda. Buna bir de vergi var. Al sat için fiziki gümüş benim açımdan akıllıca bir yatırım degil.

3. Orta ve uzun vadede bu gibi durumlarda degerli madenlerin yükseldiği tabiki aşikar

4. Korona artarsa ihtimaline karşı fiziki altın ve gümüş almak da mantıklı

5. bende de var fiziki altın ve gümüş. Bankalar Alış satış arasındaki makası açmış.

Almak kolay, satta göreyim. Aradaki fiyat makası ve ödediğin vergiden dolayı hep zararda gösteriyor.

6 ay sonra satarım diyorsan söyleyecek bir şey yok. Allah herkesin kazancını bol ve daim etsin.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

6. Ayrıca bu fon, gümüşün gram fiyatı ile paralel gitmesi gerekirken maalesef gitmiyor.

Sebebini kendi sitelerinde yazmışlar zaten. Bunu bu fona sahip herkes biliyor.

Açıkladıkları sebepten dolayı gümüş ile paralel gitmediği ve çoğunlukla arz/talep

dengesi üzerine fiyatlama yaptığı için grafiksel göstergeleri ileriki döneme not düşmek

adına zaman zaman paylaşıyorum.

Begenmeyen görmezden gelir geçer gider.. nedir bu hazımsızlık anlamak mümkün değil.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

7. Bist'te bir hisse var. adı TKURU. Bu hisse 6 ay önce 7 liralarda iken şu anda 227 lira.

Ve şirket zarar ziyan içinde. Bilançosu berbat. Ama sürekli tavan gidiyor ne hikmetse

Bu Fona arada gelip birilerinin şişirilmiş demesi kadar komik bir şey olamaz.

Eeeee bu fon gümüşün gramının 6,5 ile çarpımına denk gelmesi lazım. Ama denk

gelmiyor işte fona talep fazla. Fon yönetimi yeterli gümüş yetiştiremiyor.

8. [IMG][/IMG]

Sayfa 44/137 İlkİlk ... 3442434445465494 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •