Onemli Gunler Banner
Sayfa 440/1024 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 3,513 - 3,520 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Adam cikmis konusuyor, 10 yili odemesiz kredi vereceklermis.

Enflasyon % 12'yi gecmis, 10 yili odemesiz kredi verecegiz diyor.

Dilin kemigi yok.

Yersen.

2.  Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Değerli Mevduat Forum Üyeleri;

Bundan 2 veya 3 ay önce Mevduat faizlerinin cebren düşürülmesi, reel anlamda zarar etmemizden dolayı bu forumda üzüntülerimizi dile getiriyorduk.

Şimdi ise Kredi Garanti Fonunun yarattığı beklenmedik kredi talebi ile Merkezin örtülü faiz artırımlarıyla beraberinde Mevduat faizleri gözle görülür bir şekilde arttı, hatta reel faiz vermeye olanak tanıyan faiz oranları şuan mevcuttur. Fakat şunu asla unutmayınız ve aklınızdan çıkarmayınız: Bildiğiz üzere Ülkemizin yönetim sistemi kademeli bir şekilde değişiyor, güçlü yetkiler muhafaza edilerek artırılıyor ve Varlık fono tarzı yeni Yatırım ürünleriyle piyasa yavaş yavaş kontrol altına alınıyor. Kısacası şuan ekonomide, siyasette ve Hukuk alanlarında geçiş dönemi yaşanmaktadır. Bu geçiş dönemi bittikten sonra başta mevduat faizleri olmak üzere bu Ülkede birçok durum ve gelenek değişecektir. Mevduat faizleri şuan ki seviyelerinin yarısı kadar olabilir, bununla birlikte mevduat sahipleri yüksek miktarda reel zarar edeceklerdir.

İzah etmiş olduğum nedenlerden dolayı geçiş dönemi bittikten sonraki dönem için hazırlık yapmak gerekmektedir. Aksi takdirde varlıklarınız Reel anlamda zarar etmeye mahkumdur.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Aslında ne demek istediğinizi anladım. Her zaman söylerim ekonomide her olay zincirin bir halkasıdır ve bu halkalar birbirine bağlıdır. Eğer o halkalardan biri ile oynarsanız zincirin diğer halkalarının dengesini bozarsınız. Burada mevduat faiz olayı denge görevi görmekte. Örneğin faiz oranlarını yarıya düşürdünüz diyelim. Zincirin diğer halkaları olan dolar, enflasyon bundan nasıl etkilenir acaba? Benim asıl korktuğum; faizler bu seviyelerde iken bir şekilde döviz çıkışı söz konusu olursa acaba durum ne olur? Bu işler maalesef emir demirle olmuyor. Eninde sonunda ekonominin kendi kuralları işliyor.

3.  Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    neden betonu desteklesinler ki ?
    Bunlar müteahhit değil. Bunlar paracıdır. Yakında faizci olduklarını da göreceksiniz.
    dışarıdan hakikaten (katar vb.) para beklentiniz varsa bu durumunuzu gözden geçirin.
    Para yerli millidir. Çaykur da öyledir.
    Aslında hepsi bu toprağın parasıdır.

Farkındaysanız bu Ülkenin son 15 yılının Ekonomik büyümesini dışarıdan gelen ucuz dolarlar ile inşaat sektörünün desteklenmesiyle olmuştur. Zira inşaat sektörü doğrudan ve dolaylı yoldan birçok sektörün büyümesine, iş imkanlarının yaratılmasında ve vergi gelirlerinin artması gibi pozitif etkisi olduğu için betoncular desteklenecektir.

Kısa zamanda gözle görülür bir büyümeyi ancak inşaat sektörünün desteklenmesiyse olur. Takdir edersiniz ki Sanayi kısa vadede büyümeye inşaat sektörü kadar destekte bulunmaz. Yeni ABD başkanı bile, ABD ekonomisini kolay yoldan büyütmek maksadıyla altyapı ve inşaat sektörünün destekleyeceğini açıkladı, destekliyordur.

Öte yandan Paranın Dini, Ülkesi ve diğer başka bir aidiyeti (Bağlantısı/ilişkisi.) kesinlikle olmaz. Nitekim Tarihe bakıldığı zaman Paranın Dini, Siyasi görüşü ve başka bir olguyla bağlantısı hiç olmadığını net bir şekilde göreceksiniz. Ancak Ülkemize mal olmuş büyük Markalar,(Çaykur, halkbank gibi ....) tabi ki bu Ülkenin ortak malıdır. Bu Markalar Millidir. Bu inkar edilemez bir gerçektir.

Ayrıca Katardan filan sıcak para gelmesi gibi beklentim hiç olmadı ama Ülkemizde parasal bir RANT olursa tabi ki gelirler.
    Son düzenleme : ayberk_08; 30-04-2017 saat: 12:49.

4.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    referandum öncesi aylarda faizler yüksek inmeli diyen reyizzz nerede?
    niye konuşmuyor mb glp yi arttırırken?
    hepsi tiyatro...
    cahil seçmenlerin gözünü boyamaktan öte birşey değildi.
    rüzgara karşı işenmez !!! hele kgf ile rüzgarı şiddetlendirirken hiç işenmez!!
    yıllık 30 ile 50 milyar dolar arası açık ver sonra özelleştirmeyle arap parasıyla açık kapa ,aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş.Bu güne kadarki tüm özelleştirme gelirleri 60 milyar dolar yapmazken ve de satacak dişe dokunur pek birşey kalmamışken devlet bankaları dışında. off of ...
    Son derecede Haklısınız. Şuanda Kredi Garanti Fonu rüzgarında faizin düşürülmesi teklif dahi edilmez, bu konuda herhangi bir beyanda bile bulunmazlar. Çünkü ters teper. Bunu bildikleri için ses çıkarmıyorlar, zımni olarak faiz artırımı kabul ediyorlar. Fakat bu rüzgar bittiği zaman şuan ki Mevduat faizlerini her türlü indirecekler. Daha önceki yazımda da belirtiğim gibi şuan geçiş dönemi yaşıyoruz. Bu geçiş dönemi bittiği zaman paylaşılan faiz oranları düşürülecektir.

Yatırım tavsiyesi değil, sadece tespittir.

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Aslında ne demek istediğinizi anladım. Her zaman söylerim ekonomide her olay zincirin bir halkasıdır ve bu halkalar birbirine bağlıdır. Eğer o halkalardan biri ile oynarsanız zincirin diğer halkalarının dengesini bozarsınız. Burada mevduat faiz olayı denge görevi görmekte. Örneğin faiz oranlarını yarıya düşürdünüz diyelim. Zincirin diğer halkaları olan dolar, enflasyon bundan nasıl etkilenir acaba? Benim asıl korktuğum; faizler bu seviyelerde iken bir şekilde döviz çıkışı söz konusu olursa acaba durum ne olur? Bu işler maalesef emir demirle olmuyor. Eninde sonunda ekonominin kendi kuralları işliyor.
    Bu noktada fikirlerimiz aynıdır. Yazdıklarınıza katılıyorum. Ancak Ekonomide Emir'in demiri kesmeyeceğini anlamayan bir güç var. Bu gücün yapabilecekleri hakkında uyarı mahiyetinde bilgi paylaşıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Adam cikmis konusuyor, 10 yili odemesiz kredi vereceklermis.

Enflasyon % 12'yi gecmis, 10 yili odemesiz kredi verecegiz diyor.

Dilin kemigi yok.

Yersen.
    Verirler.
    Nasıl olsa kaynak hazır.
    BES , İş görmezlik sigortası, Varlık Fonu ve Mevduatlardan tedarik edilebilir. Bu tüm varlıkların parasal karşılığı destekler mi, desteklemez mi ? Soruları aklıma takılıyor. Her şeye rağmen belirli bir kesime, 10 yıl ödemesiz kredi verebilirler.
    Son düzenleme : ayberk_08; 30-04-2017 saat: 12:55.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,504
     Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Farkındaysanız bu Ülkenin son 15 yılının Ekonomik büyümesini dışarıdan gelen ucuz dolarlar ile inşaat sektörünün desteklenmesiyle olmuştur. Zira inşaat sektörü doğrudan ve dolaylı yoldan birçok sektörün büyümesine, iş imkanlarının yaratılmasında ve vergi gelirlerinin artması gibi pozitif etkisi olduğu için betoncular desteklenecektir.

Kısa zamanda gözle görülür bir büyümeyi ancak inşaat sektörünün desteklenmesiyse olur. Takdir edersiniz ki Sanayi kısa vadede büyümeye inşaat sektörü kadar destekte bulunmaz. Yeni ABD başkanı bile, ABD ekonomisini kolay yoldan büyütmek maksadıyla altyapı ve inşaat sektörünün destekleyeceğini açıkladı, destekliyordur.

Öte yandan Paranın Dini, Ülkesi ve diğer başka bir aidiyeti (Bağlantısı/ilişkisi.) kesinlikle olmaz. Nitekim Tarihe bakıldığı zaman Paranın Dini, Siyasi görüşü ve başka bir olguyla bağlantısı hiç olmadığını net bir şekilde göreceksiniz. Ancak Ülkemize mal olmuş büyük Markalar,(Çaykur, halkbank gibi ....) tabi ki bu Ülkenin ortak malıdır. Bu Markalar Millidir. Bu inkar edilemez bir gerçektir.

Ayrıca Katardan filan sıcak para gelmesi gibi beklentim hiç olmadı ama Ülkemizde parasal bir RANT olursa tabi ki gelirler.
    Ülke yönetimindeki partinin wikipedia'daki sayfasına bakarsanız İdeolojilerinden birisinin de ''ekonomik liberalizm'' olduğunu görürsününüz. Yani siyasetteki muhafazakarlık söylemleri ülkenin marka ve şirketleri ile gayrimenkullerinin muhafaza edilmesi için geçerli değil, tam tersine nakde dönüştürülebilir her varlık kısa vadeli menfaatler için nakde dönüştürülmeli ve mümkün olduğunca ''tulumbaya su dökülmeye'' veya bir diğer deyişle ''taşıma suyla değirmeni döndürmeye'' devam edilmelidir.

Hiçbir zaman ağır sanayii ve üretim bu yönetimin amacı olmadı. Var olan şeylerin sahipliği önemsiz, sadece devlete nakit girişi önemlidir.

Bunlar benim görüşlerim değil, mevcudun betimlemesidir.

Not : Wikipedia'ya TR'den erişilemediğini atladım afedersiniz.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Ülke yönetimindeki partinin wikipedia'daki sayfasına bakarsanız İdeolojilerinden birisinin de ''ekonomik liberalizm'' olduğunu görürsününüz.

Not : Wikipedia'ya TR'den erişilemediğini atladım afedersiniz.

Syg.
    O bilgi yanlış, liberal demokrasi ve ekonomi bize uymaz. Hatta liberal internet bile olmamalı ahlakı bozuyor. Çarpıtılmış bilgilere ulaşmayacak çocuklarımız. Kahrolsun Wiki.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Sayfa 440/1024 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •