Onemli Gunler Banner
Sayfa 440/584 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540 ... SonSon
Arama sonucu : 4667 madde; 3,513 - 3,520 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Zaten IPB büyüklüğü 75 milyonu aşınca agrasif olmayı bırakmıştı. Şuan portföy büyüklüğü 1.75 milyar tl ye ulaşmış müthiş

Yeni fon ne zaman işleme başlayacak ve yöneticisi tufan bey mi acaba
    SPK'nın son bülteninde yayınlanmış yakında belli olur sanırım.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

2. Aramizda IPB nin Naci Agbal doneminde ne kadar agresif oldugunu hatirlayanlar vardir. 1 Ekim 2020 - 30 Ocak 2021 donemi yatirimdirekt den bir grafige bakabilirler. Belki oyle bir fon gelebilir mi yine bilmiyorum. Yatirimcilar sikayet etmislerdi o zamanlar cok volatil diye. Spk ve istanbul portfoyu aramislardi. O zamanlar ihtiyacti boyle tefasa acik agresif bir fon. Ama cok fazla sikayet gelince istanbul portfoy vazgecti bu stratejiden. Fon bazi gunler yuzde eksi 5 duser bazi gunler yuzde 7 - 8 yukselirdi. Grafiklerde goruluyor zaten

Sn. Myfinans gecmis sayfalarda yazmis en iyi , en basarili hisse yogun fonlar ve degisken fonlariniz hangileri seklinde. Bence cok fazla iddiali ve yaptiklari isin karsiligini veren portfoy yonetim sirketi yok. Sirasiyla Istanbul , Hedef , Global , Inveo , Rota , Hsbc , Isportfoy , Deniz fonlarindan secilebilir bence. Direkt fon ismi vermek dogru olmaz diye dusunuyorum.

Yatirim tavsiyesi degildir. Sadece aklimdan gecenler. Saygilar , bol kazanclar.

3. AOY'dan çıkınca yabancı tarafta nerede fırsat var diye bakınıyorum gözüme elektrikli arabalar çarpıyor sürekli..ne dersiniz bir hareket gelirmi bu sektörü takip eden arkadaşlar? VCY'ye park edelimmi? DTZ ve IJC diğer seçenekler.

4.  Alıntı Originally Posted by CEM_indikatoru Yazıyı Oku
    Stopaj nasıl olmuyor bunlarda. Yakında yeni düzenleme ile stopajın arttırılacağı söyleniyor %40 a kadar yetki verildi CB ye. Sırf aralık ayında bu muhabbet çıktığı için, uzun zamandır bulunduğum AFT fonundan çıkış giriş yapıp karı %10 stopajla reelize ettim.

Şayet bu fonların getirisi AFT ve Yay kadar olacak ve stopaj olmayacaksa, 8 değil 10 gün bile bekler geçerim.
    Stopaj olsa bile, geriye dönük olmadıkça, sizin stopaj kararından önce aldığınız payları etkilemeyecek. Geriye dönük çıkması da çok zor gibi görünüyor. Daha önce örneği olmuş mu bilen var mı?

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    AOY'dan çıkınca yabancı tarafta nerede fırsat var diye bakınıyorum gözüme elektrikli arabalar çarpıyor sürekli..ne dersiniz bir hareket gelirmi bu sektörü takip eden arkadaşlar? VCY'ye park edelimmi? DTZ ve IJC diğer seçenekler.
    CPT, IJZ veya KIB

6.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    CPT, IJZ veya KIB
    IJZ zaten bende var, diğer ikisi de iyiymiş, takibe alalım, teşekkürler.

7. Arkadaşlar 10 gün önce burada Yerli teknoloji hisselerinden oluşan fonlardan bahsettim. Bunların başında da TTE nin geldiğinden bahsettim . Faydalanan için 10 günlük kazanç %20 seviyesine geldi. Daha da devam edecektir..

8.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar 10 gün önce burada Yerli teknoloji hisselerinden oluşan fonlardan bahsettim. Bunların başında da TTE nin geldiğinden bahsettim . Faydalanan için 10 günlük kazanç %20 seviyesine geldi. Daha da devam edecektir..
    evet 12 fon içinde ICZ en çok kar elde ettiğin fon oldu. maaşı da TTE'ye yatırsammı diye düşünüyorum da, ortada net bir sebep yokken bu kadar sert hareket etmesi bana spekülatıf geldi. sert bir düzeltme yememesi için gerekçeniz varmı?

Sayfa 440/584 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •