Sayfa 440/930 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 3,513 - 3,520 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by gskodal Yazıyı Oku
    Haklısınız ben kar dağıtımından sonraki elde ettiği kar diyecektim yanlış yazmışım. Mart ayında kar dağıtımı olduktan sonraki güncel veri 215 civarındaydı. Şimdi 220.6 aradaki fark %2.6 kadar
    şunuda eklemek isterim şuan itibari ile 10 milyon .ama 1 ve 2 çeyrek toplamı 7,5 milyon gibi gelecek çünki 2.çerek 218 lerden kapandı.218 den şuana kadarki ise 3 çeyreğe yansıyacak.kesim tarihlerindeki veri baz alınıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    . ne zamandır aklımda aslında ama araya hep başka konular giriyor yada unuturyorum sormayı.evet dediğin gibi satmış olabilirler genelde hep bakıyorum o değerlere bazen yükseliyor bazen düşüyor.ama bunları satarken hiç kapa bildirmiyor.yoksa gönderdiği haftalık rapordamı sunuyor acaba.benim bildiğim ne yapılıyorsa ya bir gün önceden yada anlık olarak kapa bildirmesi gerekiyor diye biliyorum.
    günlük bildirim zorunluluğu yok. bugün, geçen haftanın raporunu yayınlayacaklar. haftalık raporda bildiriliyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    slm kalvin,
    çok ilginç.bu haftaki raporda farkın detayı belli olur umarım.
    halka açıklık oranı %67,31
    "ortaklık payı" sütunundan "diğer" yazan sütuna kadar kısım borsada işlem gören yüzde.(halka açıklık oranına eşit)
    ortaklık payından yabancı menkul'e bir aktarım olmuş.
    Diğer (%), yani İşyatın ana ortaklarında da bir değişim var. muhtemelen hisse geri alımı var gibi.
    Serkan74'e de katılıyorum
    rakamlar tam olarak neyi ifade ediyor çözebilmiş değilim ama hisse geri alımı olduğunu zannetmiyorum. zira böyle bir durumda aynı gün kap'a bilgilendirme düşerdi.

4. hisse fiyatına geldiğimizde ise yaşanan bu durgunluğun bana göre nedeni günlük veri yada karla alakalı olmadıgı.borsa yükselişinin ve geri çekilmelerinin nerelere kadar olacağını tespit ettikten sonra ona göre bir atak yapacak diye düşünüyorum şuan itibari ile kontrolü elinde tutmak ve ne kâğıt kaptırmak nede boş hamleyle eline kâğıt bırakılmasına yanaşmıyor. bu uyguladığı taktiğe göre borsa yükselişine devam ederse ilerde mutlaka borsaya ayak uyduracaktır.endeksin hedefi düşe kalka 115-117 bandı deniyor , durum oyle olursa ozaman işyatta 1,03 ler gündeme gelecektir diye düşünüyorum toplamaya devam

5.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    hisse fiyatına geldiğimizde ise yaşanan bu durgunluğun bana göre nedeni günlük veri yada karla alakalı olmadıgı.borsa yükselişinin ve geri çekilmelerinin nerelere kadar olacağını tespit ettikten sonra ona göre bir atak yapacak diye düşünüyorum şuan itibari ile kontrolü elinde tutmak ve ne kâğıt kaptırmak nede boş hamleyle eline kâğıt bırakılmasına yanaşmıyor. bu uyguladığı taktiğe göre borsa yükselişine devam ederse ilerde mutlaka borsaya ayak uyduracaktır.endeksin hedefi düşe kalka 115-117 bandı deniyor , durum oyle olursa ozaman işyatta 1,03 ler gündeme gelecektir diye düşünüyorum toplamaya devam

iŞYAT'ın 1.03 lere gelmesi yılbaşından önce zor görünüyor. O da iyi bir kar dağıtımı yaparsa
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by gskodal Yazıyı Oku
    iŞYAT'ın 1.03 lere gelmesi yılbaşından önce zor görünüyor. O da iyi bir kar dağıtımı yaparsa
    benim hedefim temettü öncesi en yüksek .96 . bu fiyat oluşursa güzel kar bırakıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by gskodal Yazıyı Oku
    115-117 bandı sene sonu 2019 başı itibari için öngörülüor.yani dediğine geliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    benim hedefim temettü öncesi en yüksek .96 . bu fiyat oluşursa güzel kar bırakıyor.
    endeksin geçen sene 121 olduğu ve işyatında en yüksek 1,06 olduğu zam***** baz alarak 115-117 ( işyat 1,03 e) denk gelir diye hesapladım tahmini yani,dediğin gibi 96 civarlarıda olabilir buda iyi bir kar bırakır.

Sayfa 440/930 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •