Sayfa 440/1122 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 3,513 - 3,520 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,138
     Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    çoğu yerde aidatlar 1000 liraya dayandı üstüne her sene yok mantolama yok çatı tadilatı verde ver sağolsun lar her sene asgari ücrete de kallavi zammı bindiriyorlar apartman görevlisine gidiyor aidat
    Yoneticilerin cogu yiyici..

Bal tutan parmagini yalar diyollar..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Bedava yöneticilik yapıyor.nedense maaş istemiyorlar

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yoneticilerin cogu yiyici..

Bal tutan parmagini yalar diyollar..

Syg,
    İşin aslı maalesef bu...Dürüstadam o yükü bedava uzun süre yürütmez...Kat malikleri de biraz cömert olsa adama asgari maaş verse bak sen o zaman gereksiz harcama çıkıyor mu çıkmıyor mu , ya da 10 liralık iş 100 tl ye size fatura ediliyor mu?Bence edilmez...

Herkes yönetici olmak ve daha kaliteli hizmet vereceğini söyler

Örnek ; bizim bahçe duvarlarının sıvası dökülmüştü yaptırılacaktı , o zaman 15k-20k fiyat çıkardılar , ben itiraz ettim beklettim sonra bir ekip ayarladım , malzeme dahil 2k ya işi bitirdim...Dolar 3 kağıt olduğu zaman adam bize 15k fiyat çakmaya çalışmıştı

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Son 20 senedir dizel arac kullanirim.
    Bu ulkede dizelin bakimi zor.
    Daha sik ariza yapiyor.
    Bakimi daha pahali.
    Eskiden verimli idi daha cok..
    Daha dusuk maliyetle daha uzun yol yapabiliyorduk.
    Dovlet dizelcileri bekledi cogalsinlar diye ve sonra parmakladi onlari da.
    Alirken de daha pahali idi dizel arac.
    Kullanirken de yuksek bakim ucretleri ve daha kisa bakim araliklari nedeni ile daha masrafli..
    Bundan sonra herhalde elektrikli bir arac alirim bir daha arac alirsam.
    Allah herkese yardim etsin.

Syg,
    Bir ara dengesizlikten tüpraş benzin ihraç ediyordu. Bu nedenle dizel, benzin oranın makul seviyede tutulması gerekirdi. Neyse ki bunlar geçmişte kaldı. Elektrik çağı başladı. Bende 5 ila 10 sene içinde elektrikli arabaya geçmeyi umuyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    İşin aslı maalesef bu...Dürüstadam o yükü bedava uzun süre yürütmez...Kat malikleri de biraz cömert olsa adama asgari maaş verse bak sen o zaman gereksiz harcama çıkıyor mu çıkmıyor mu , ya da 10 liralık iş 100 tl ye size fatura ediliyor mu?Bence edilmez...

Herkes yönetici olmak ve daha kaliteli hizmet vereceğini söyler

Örnek ; bizim bahçe duvarlarının sıvası dökülmüştü yaptırılacaktı , o zaman 15k-20k fiyat çıkardılar , ben itiraz ettim beklettim sonra bir ekip ayarladım , malzeme dahil 2k ya işi bitirdim...Dolar 3 kağıt olduğu zaman adam bize 15k fiyat çakmaya çalışmıştı
    Kusura bakma ağabey.!!
    Duvar deyince.!!
    Şimdi aklıma geldi.!!
    Sana teşekkür borcum var.!!
    Patlama taş siparişim için.!!
    Bana yardım etmek istediğin için.!!
    Burda yaptık .!!
    5000 metre kare duvarı patlama taşla kapladık.!!
    Süper oldu.!!

Yeni siparişler bekliyorum.!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

6.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Ülke kalkınsın istiyorsanız. Parayı takip edeceksiniz. takip ettiğiniz parayı vergilendireceksiniz. Belli bir miktarın üstündeki tüm işlemlerin banka kanalından geçmesi ve vergilendirilmesi gerekiyor.
    Konut konusunda en merak ettiğim husus
    bugün tapu harcının indirilmesi için çalışma yapan siyasi parti var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tapu harcı ve emlakçı yüzdesi gerçekten haraç gibi ve evin maliyetinde etkili oluyor.

Ancak en büyük maliyet müteaahit gerçek değerini gösterdiği zaman ödeyeceği KDV ve gelir vergisi.

Bunlar asıl evin fiyatını artıran kalemler.

2. elde bu maliyetlere bakıp fiyat yükseltiyorlar.

Yani şikayet eden hükümet ancak her şeyde olduğu gibi kolaycılığa kaçan da onalr...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

7. .... Sitede bir sorun var. Herkes mesajı 2 kez göndermek zorunda kalıyor... Yetkililer uyuyor mu?

8. Ülkedeki ekonomik krizin faturasını yükelen Benzin-satın alma gücü anormaliği nedeniyleü İnsanların SEYEHAT ÖZGÜRLÜĞÜ KISITLANDI.

Araba var, otobüs bir yere gidemiyorsun.

Şu KKM nin sonu da böyle olacak?

Mesela, bankada paran olacak ancak kullanamayacaksın? Sanal olacak... Öyle mi olacak?

Her şeyin faturasını ev sahibi, araba sahibi, TASARRUF SAHİBİNE CEZA VERİR gibi ödetiyorlar.

Bir de gazete manşetlerinde enflasyona karşı yüzde 80 eriyen servetleri için hükümet KKM ile "zenginlere" para dağıtıyor yorumları yapılıyor.

Sonrada biz yüzde 5 büyümeyi yerelde sermaye olmadığından sağlayamıyoruz deyip , KENDİ VATANDAŞINA ESİRGDİKLERİ FAİZİ elin gavuruna dünya rekoru eurobond faizini vermiyorlar mı?

Son 20 yıllık dönem tarihe tıpkı Lale Devri yakıştırması gibi BETON DEVRİ veya Müteahhitler Dönemi diye geçebilir.

Sayfa 440/1122 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •